А. Сененко: академічна доброчесність - основа освіти

В Європі плагіатори втрачають міністерські посади, а у нас за це підвищують від ректора до міністра

А. Сененко: академічна доброчесність - основа освіти

Автор: Антон Сененко, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, кандидат фізико-математичних наук.

Все. МОН впав.

Сьогодні уряд одноголосно підтримав призначення плагіатора [оціночне судження, - так, почнімо грати в цю цікаву гру] на посаду заступника міністра МОН і зробив його виконуючим обов'язки міністра.

Це призначення є особистим бажанням чинного президента, тому за весь треш, що розпочався в освіті і науці України, віднині він несе особисту і нероздільну відповідальність.

А треш розпочався, бо академічна доброчесність - це є базова основа цих сфер.

Якщо її немає - з одного боку, це чіткий сигнал чесним науковцям та освітянам, що тепер у країні офіційно толерується крадіжка інтелектуальної власності, а з іншого - ми натурально стали посміховиськами в очах міжнародної наукової спільноти.

В Європі плагіатори втрачають міністерські посади, а у нас за це підвищують з крісла ректора до крісла міністра.

Наслідки - будуть.

Так, можна було б виставити претензії посіпакам з уряду, які, встромивши язики у дупи, радісно підтримали всі кадрові призначення, сподіваючись на колективну безвідповідальність.

Однак там немає до кого закликати, бо весь нинішній уряд - це просто автоматизована система прийняття потрібних президенту рішень.

«Рахунок» їм буде виставлено пізніше.

Запис засідання - тут, призначення на останніх 10-ти хвилинах, під завісу.

Але я наголошую, що є й хороші новини:

Активна громадськість неймовірними зусиллями, ґрунтовними поясненнями і небайдужістю змогла переконати комітет ВРУ з освіти, науки та інновацій (окрім чотирьох організмів) та більшість Верховної Ради не підтримувати цю кандидатуру.

Це однозначно вражаючий результат, і я без варіантів вдячний усім депутатам, які відмовилися брати участь у цій ганьбі.

Тобто сюрреалістичне призначення таки сталося, але фактично президенту довелося вмикати ручне керування, яке апріорі не передбачає ані експертності, ані демократичного консенсусу, і взяти всю відповідальність на себе.

«Післясмак» у цього трешу зовсім інший, - як влучно висловилася одна моя хороша знайома.

Далі.

Руки і голови ніхто не складатиме.

Депутатка партії «Голос» Інна Совсун зареєструвала законопроект, який забороняє займати посади в уряді та на держслужбі особам, у дисертаціях яких офіційно виявили плагіат. Також депутатка звернулася до Національного агентства із забезпечення якості освіти з вимогою офіційно перевірити наукові роботи Шкарлета на плагіат.

Також активна наукова громадськість віднині змушена буде працювати ще наполегливіше, аби наслідки діяльності чинної влади нанесли якомога менше шкоди.

Принагідно зазначу для виправдовувачів ректора-плагіатора: нешановні, міністри та уряди в нашій країні змінюються дуже швидко.

Впевнений, дехто з вас зараз в МОН отримає посади, однак, запевняю вас, що то ненадовго.

І я підтримую Світлану Арбузову: «Сьогодні в Україні на законодавчому рівні оголосили нове державне свято. Відтепер 25 червня - День плагіатора!»

Тому працюймо далі.

Стоїмо.

Переможемо.

P.S. Все, що відомо про нинішнього очільника МОН - журналісти зібрали тут.

Оригінал

Освіта.ua
25.06.2020

Популярні блоги
Є. Кравченко: невже наявність іспиту гарантує знання? Треба створювати не іспити, а систему нормального патріотичного виховання у школах
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Є. Козолуп: чому вчитель має доводити свою необхідність? «Менеджери» довели освіту до такого стану, що вчитель має робити свою роботу на 150% за будь-яких умов
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
правдоруб
Антон, роби свою справу, тому що хтось у цій країні має говорити про те, що Академічна доброчесність має дотримуватись і людям, які плагіатять, приписують собі чужі роботи повинні нести відповідальність за свої дії. Якісна освіта неможлива в країні, де продаються дипломи в розстрочку через університети, де науковими ступенями торгують спецради і такі от шкарлети та їх ставленики. Припускаю, що сам очільник МОН не писав жодної роботи, яка у списку його наукових праць. Весь той плагіат, то просто подаровані йому статті й підручники його підлеглими та аспірантами, докторантами і т.д., а свої дисертації купив, щоб йому їх написали. Людина, яка не порушила академічну етику не може очолювати МОН, який відповідає зокрема й за атестацію наукових кадрів. Це нонсенс.
Development
Ніхто нічого не буде доказувати. Завдання - обрехати, змішати із брудом, зламати людину... Дивуюсь Сергію Шкарлету, його витримці. А оціх цуценят із Мон слід розігнати , провести слідство, де побрали квартири , машини , як розграбили кошти ...
Mers
Для Development: sorosiat на мило!! На гноівку!
Коментувати
cos
Ви доведіть, що в Сергія Шкарлета є плагіат. Покажіть, з якої дисертації він списав чи статтей, хто є їх автор, якого року писалася дисертація, з якої списано сторінки. Покажіть збіги, доведіть це, а не на словах кажіть. Де докази? Якщо їх немає, то нічого звинувачувати людину в плагіаті. Можливо спеціально ведеться проти нього кампанія. В Гриневич теж був плагіат, але чомусь її не позбавили за це посади. https://www.depo.ua/ukr/life/vcheni-znayshli-plagiat-u-stattyah-grinevich-18112016114600 .
Вчитель
Для cos: У 2018 зі статті за 2015 http://false-science.ucoz.ua/news/novij_kandidat_na_posadu_ministra_osviti_vid_ze_komandi_vidznachivsja_tekstovimi_zapozichennjami/2020-06-03-85 У 2018 зі статті за 2013 http://false-science.ucoz.ua/news/monografija_sergija_shkarleta_bulo_tvoe_stalo_moe/2020-06-04-86 У 2015 зі статті за 2014 http://false-science.ucoz.ua/news/naukova_stattja_sergija_shkarleta_tjap_ljap_i_gotovo/2020-06-04-87 У 2016 зі статті за 2011 http://false-science.ucoz.ua/news/tak_ce_znovu_ja_vash_shkarlet_zabezpechuju_vas_bezpekoju/2020-06-07-88 У 2015 зі статті за 2011 http://false-science.ucoz.ua/news/serial_shkarlet_p_jata_serija_ekonomika_informacijnogo_tipu/2020-06-14-89 Там виділені всі збіги, вказано з якої сторінки, є посилання і на оригінальні статті й на "роботи" Шкарлета. Від того, що Гриневич була погана Шкарлет не стає кращий. Невже в Україні не можна знайти достойної кандидатури?
Торба
Для cos: Мене більше турбує не плагіат, а те чи є в дисертації наука?
:(
Для Миколи. Та людина сама себе свідомо обгадила, коли крала тексти з наук.робіт інших авторів. Ті, хто викрив крадія, просто вимагають дотримання норм, прийнятих в європейському науковому середовищі. Особисто для Вас ситуацію пояснюю на простому приклалі. Домушник заліз до Вас у квартиру і вкрав частину Вашого майна. За Вашою логікою і за Вашим світоглядом, домушник - це порядна людина, а ті хто його зловив і піддав осуду - мерзотники, які обгадили порядного вора-домушника. Якщо Ви не розумієте, на скільки огидна та хвороблива Ваша позиція, то це дуже дивно!
Коментувати
гість
МОН впав...Хай живе новий МОН. )))) Будемо надіятися що МОН опустився на грішну землю, після керування пихатими розумниками, які скрізь тільки і могли махати своїми "бумажками", про престижну освіту, а знань і розумінь процесів тут на грішній землі - нуль. Досить зустрічати по кольоровим папірцям.
Лящ
Немає проблеми плагіату..: із введенням елетронного тестування все стало на місця. А те що було - о історія. Закон зворотної сили немає. Забули
Марк Лазаревич Эдельман
Якщо пан Сененко називає людей, які мають відмінну від нього думку "організмами", то хто він такий? В google scholar у цього пана Сененка жодної особистої праці з цитуванням. Яскравий приклад "хижацького вченого". І він ще щось нам каже?
Ірина Отченаш
Вважаю, що потрібно судити тих, хто публічно, без суду і слідства зневажає, топе в грязюці людину... Хто тобі ,Синенко, дав право обпльовувати людей?? Хто ти за один? Тобі треба плюнути всім суспільством в підлі очі, хай тобі буде так, як тим , кого ти нищиш.
Правда
Блок Опж у парламенті ініціює Закон про люстацію для Соросят із забороною 10 років працювати в держорганах. А де кого і судитимуть. Совсун , Стидному, Новосад, Шарову- капець.
Суми
Для Правда: наконец!!!! Правильно!
Коментувати
Asus
Ви задрали всіх цим плагіатом, в Украіні немає жодного студента , особливо гуманітарія, який би не списував.Це не гріх. І правильно, що можна там нове придумати. Плагіат- це коли списав хімічну формулу, математичне рівняння, конструкцію.... А соросята заплатили кучу грошей, щоб паскудити нормальних людей. Сененко - не тринди.
Андрій
Для Asus: В країні взагалі багато чого не так. Хабарі всі дають, жінок б’ють, ПДР порушують. І все це не є нормальним. А що таке гуманітарні науки, Ви і зовсім не знаєте.
Оболоньський Міша
Засуньте плагіат собі в ....Ніхолодно, ні жарко
Кпі
За плагіат треба доплачувати, бо який дурак нині пише дисертацію, щоб бомжом бути...
Коментувати
гость
всі країни з високим рівнем життя - це країни, в яких освіта НЕ ПРОДАЄТЬСЯ НІ НА ЯКОМУ РІВНІ, ми продаємо її, починаючи із дитсадка, і закінчуючи академіями. призначення нового в.о. - цьому підтвердження. давно кажу своїм учням - хочете жити в цивілізованій країні - вибирайте ту, де не продається освіта. і це не Україна, на жаль. прекрасна країна - відразлива держава.
Ласло
Для гость: не бреши, в нас немає що продавати, нас зробили бідняками, а потім підкинули грант і гризіться межи собою.Тільки не пріть проти сороса, олігархів, америкосів.А Синенко - маріанетка, тупий фізик.
:(
Для Ласло: "тупий фізик" - це Ви сильно сказали! Сподіваюсь, що Ви хоч розумієте, що у Ваших словах більше критики Вашого ж власного інтелекту ???? , ніж критики на адресу автора статті.
Де совість , Синя
Це не вчений . А це злобне чмо, готове загризти любого, на кого йому хазяі - соросята вкажуть. Безжалісне і підле. Синя, а ти знаєш , що в Шкарлета є діти, рідні, дружину тиждень назад похоронив... Ти паскудиш людину, співгромадянина - за що??? А гріх - як!!?? Не боішся?
Коментувати
Геть соросят
Основа освіти - державний пріоритет, гроші , квартири для педагогів, а таким засранцям- головне за гранти людей паскудти.
Мірошниченко
Напевне соросята вирішили дати останній бій - оруть , ніби ім перцю в задницю насипали. Верховодить аморальна особа Совсуниха...Нічого для краіни не зробило, довело до відставки Вакарчука , пропхнуло через парламент разом з Бабаком неконституційний закон про середню освіту( вступати в 10 клас як у вуз), пропхнуло сотні обмежень, щоб діти не могли вступати в украінські внз( єві, скорочення безплатних місць, ліквідували індексацію з/п вчителів до середньоі в промисловості, знищили систему пту, коледжі...), аіхали за бугор. І зараз злякалися , що Шкарлет ім під зад ногою дасть!! Пропали гранти і проекти, а звикли до сотень тисяч зарплат, квартирок(новосад і стадний купили іх за рік). Тож і цвірінькає совсунення, як з дубу впало....
:(
Для Мірошниченко: справа не у соросятах, вони мало кому цікаві. Справа в тому, що в Європі не може бути не те, що міністра-плагіатора, а й ректора, і професора-плагіатора. Ситуація все більше стає подібною до 2011-2013 років, коли люди з "немитими" руками керували Україною і крок за кроком повертали її в обійми напівазійських московитів ...
Sirius
Тобі з голою жопою Європа треба?
:(
Для Sirius: не поспішайте демонструвати "висоту" свого мислення! Слава богу, не у всіх воно зупинилось на рівні поперека. Так, мені потрібне керівництво МОН і керівництво ун-тів з європейським світоглядом, з європейськими цінностями і відповідною поведінкою. Наша бідність і є частково наслідком нашого хуторянського світогляду: покерував, правильних слів лицемірно наговорив, а тим часом тишком неправедних справ наробив (вкрав, відмив, бюджет подерибанив, родичів прилаштував, закони системно порушував, діяв всупереч своїм публічним заявам). Саме з цього починається занепад нашої освіти - з відсутності справжньої моральної і високофахової інтелігенції!
Коментувати