В. Співаковський: освіта побудована для перевіряючих

Вся система освіти побудована для перевіряльників, щоб їм було легше контролювати і порівнювати

В. Співаковський: освіта побудована для перевіряючих

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Для кого же, для кого же, для кого же? Создана эта система?..

Ответ: вся система образования, по сути, выстроена для… проверяльщиков.

Чтобы им было легче и удобнее контролировать, сравнивать и ставить оценки. На контрольных, экзаменах, ЗНО... Всё подгоняется под шаблоны – задачи, примеры, упражнения, мысли и ответы.

… Это я как-то писал про ноу-хау одного всемирно знаменитого модельера-кутюрье, которому надоело шить модную одежду для женщин разных размеров. Да и дорого...

И, чтобы удешевить пошив, он придумал свою собственную бизнес-модель, объявив новую моду!

А именно, что теперь все женщины должны подстраиваться только под 44 размер!

То есть это не ОН должен шить им платья под их разнообразные фигуры.

А ОНИ должны худеть и становиться стройными и высокими, согласно его новому стандарту.

И что им оставалось делать? Именно тогда и начались все эти джоггинги, диеты и страдания.

Так и с обучением. Уже давно недостаточно распознавать знания ученика только одной цифрой. Потому что непонятно, что именно за ней кроется. То ли память, то ли усердие, то ли ум, то ли хитрость, то ли случайность.

Да и индивидуальные особенности у всех детей разные.

Вот и вопрос:

1. Надо ли ребенка подгонять под знания и оценки, чтобы было с кем и как его сравнить? А проверяльщики только бы ставили галочки.

А то, с одной стороны, все возражают против школьных оценок и сравнения детей между собой. А потом на ЗНО и ДПА только и сравнивают и детей, и школы.

2. А может, и Стандарты образования могут быть разными? Обычным и высоким. (Или такой вопрос звучит кощунственно?)

3. Или же имеет смысл индивидуально составлять персональный «портрет-портфолио-матрицу» для каждого ребенка отдельно? Однако это будет выглядеть описательно-текстово... И тогда нельзя будет сравнивать одних детей с другими. И непонятно, это хорошо или плохо.

Ведь родителям и работодателям нужны именно такие качественные характеристики: что ребенок умеет, знает, может…, какой у него характер, ответственен ли он, надежен ли.

А не чисто количественные, бездушные цифры 180 или 200 баллов для ЗНО.

А вы как думаете?

Оригінал

Освіта.ua
29.05.2020

Популярні блоги
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
І. Лікарчук: освіта вижила лише завдяки вчителям Популізм і дилетантство в освіті руйнують педагогічну творчість і продукують вчителя-урокодавця
Тамара Горіха Зерня: роль учителя стає визначальною Реформа, по суті, вимагатиме повної професійної перепідготовки всього викладацького складу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владислав
Як тільки хтось починає розмову про "бездушність" балів ЗНО, десь потирають руки члени приймальних комісій. У них велика душа і жага до творчості.
Ірина
Тут я прочитала по поводу журналів. а хто їх повинен купляти? у нашій школі директорша збирає гроші на журнали з вчителів а вони тоді з батьків вимагають. Скиньте сайтик куди обращаться з оцим всим. У фонд школи здай. у фонд класу здай. а тепер ще і на журнали здай.
Світлана
- Чи потрібні взагалі перевірки? - Так! - З якою метою? - Мети, як мінімум , дві: "Без надлежащего контроля нет надлежащего исполнения", "Гуртом краще і батька бить".
Володимир
В МОН 85% сладеньких должностей. И коррупция неимоверная.
Оля
У нас методкабінет вимагає у журналах підкреслювати різними пастами види робіт (контрольні - червоною, розвиток мовлення - зеленою, Літ. рідного краю - синьою, позакл. чит. - чорною), щоб перевіряючим було легше рахувати ці години.
Павлович
Для Оля: Підкреслюйте і далі. Потім почнете їх і в потрібне місце цілувати. Вони вам такі начальники,як і мені як раз. Крім того,тицьніть тей методкабінет писком у пункт 2 на сторінці №1 журналу де чітко написано,яким кольором пасти(чорнила) ведуться записи в класних журналах. До речі,вимагайте у методкабінету його рішення(яке не є обов’язковим для виконання в ЗЗСО) у письмовому вигляді.
Коментувати
Горбань
Це дуже влучно, що освіта побудована для перевіряючих. Так було, так є і так буде, бо "господарям" України, які повністю контролюють МОН і комітет Верховної Ради з питань освіти на чолі з Бабаком, потрібно весь час тримати вчителів на "короткому повідку". Колись "господарів" потурять, але хто тоді буде складати "портрет-пртфоліо-матрицю" кожного учня, якщо підготовка психологів у нас поставлена на примітивний конвейєр і "корочки" дають всім бажаючим без врахування. що відповідні здібності відсутні абсолютно.
Олекса Позняк
Молодець Співак! Переношу сюди свій коммент. Не знаю як у тебе а у моєму приватному ліцеї ми повністю захищені від перевірок, атестацій і т.п. Ми просто всю енергію віддаємо дітям а не тьотям перевіряючим. Нас перевіряє МОН як приватну школу (дурний він жирний кусок віддавати районо). Приїздять перевіряючі і відразу до директора. До обіду для виду пошуршали журналами і в ресторан. Колись ремонтував комп директору і побачив звіт директора хазяїну школи про перевірку. До звіту були прикладені чеки з рестрана на 27000 грн +торби ( нас кільки не встиг подивитись). Ми працюємо як у Фінляндії, нас ніхто не турбує і не відволікає, нам довіряють. Довіряють бо ми даєм результат і відібрані особисто директором який несе відповідальність перед хазяїном. А в звичайній школі учитель в першу руку думає як догодити районо
Маргарита
Для Олекса Позняк: Ну так і Ви ж, певно, працюєте на догоду хазяїну, бо не даватимете результату, викинуть к чортовій матері. А взагалі, якось дико звучить - хазяїн школи, наче мова йде про магазин чи салон краси.
Ірина
Для Олекса Позняк: Судячи по коментарю, Ви мабуть лише заголовок прочитали.
Олекса Позняк
Для Ірина: але заголовок мені сподобався. В звичайній школі у мене в мізках постійно думка - так звичайно для дітей краще робити отак , але якщо нагряне перевірка, що тоді? Пригадую як одного року я взяв та й перевів декілька класів на безпаперову технологію. Загнав їх у Муддл. Якась мама написала і мені робила чорно свора перевіряючих. А в ліцеї я вільна людина - усе для дітей, я не думаю як оформити папірці щоб перевіряючому було красиво
Коментувати
ДепартаментДюсолей
А системі "фіолетово" кого вони випускають і для чого. Все звелося до банального випуску, як на конвеєрі. Та й роботодавці не сильно зацікавлені, щоб випускникам давали розширені характеристики.
Сизоненко Валерій
Пан Співаковський, ви певно це написали з похмілля... Інколи пишете по - суті, а інколи : ні сіло , ні впало! Це ви описали бардак і хаос. Творчість - це добре , але життя - це важка праця, порядок.