М. Хоменко: про коледжі та форми профорієнтації

Для отримання відповідного контингенту студентів у цьому році потрібно докласти дуже багато зусиль

М. Хоменко: про коледжі та форми профорієнтації

Автор: Микола Хоменко, заслужений працівник освіти.

У тому, що навчальний рік буде завершено своєчасно з урахуванням певних змін, думаю, ніхто вже не сумнівається. Усі суб’єкти освітнього процесу своєчасно прозвітуються про свою діяльність, будуть виставлені оцінки в навчальні журнали, здані звіти за проходження практики і навіть ЗНО, хоча і з певними труднощами, буде проведено.

Сьогодні заклади професійної, фахової передвищої і вищої освіти вже переймаються організацією прийому студентів. І якщо в технічному відношенні зі створенням електронних кабінетів, подачею документів, роботою приймальних комісій проблеми, звичайно, будуть, то всі вони «вирішувані».

Більш-менш спокійно почувають себе заклади вищої освіти. За успішного проведення ЗНО залишиться очікувати вибору абітурієнтів. А враховуючи, що Європу закрито, то кількість бажаючих отримати вищу освіту в Україні значно збільшиться. Хоча, напевно, зменшиться і кількість потенційних студентів з-за кордону.

А от щодо охочих навчатися в професійно-технічних училищах і тим більше коледжах після 9 класів будуть проблеми. Не всі батьки в умовах пандемії готові відправити на навчання своїх дітей у віддалені від дому заклади освіти, особливо в такому ранньому віці.

Звичайно, керівникам коледжів потрібно змінити форми профорієнтаційної роботи, особливу увагу приділивши створенню санітарно-профілактичних умов перебування студентів у закладі освіти. Батьки поведуть дітей в коледж лише тоді, коли в ньому буде створено кращі умови із збереження здоров’я порівняно зі школою. Враховуючи це, необхідно уже сьогодні розпочати готуватися до роботи в нових умовах: продумати у гуртожитках розміщення в кімнатах проживання не більше двох студентів, забезпечити пропускну систему (дизкилимки, температурний режим, лікарський контроль), організацію харчування, культурне дозвілля, проведення занять з дотриманням відповідних вимог.

Необхідно якомога ширше презентувати заклад освіти, умови навчання та відпочинку у соціальних мережах, на сайті, а також під час Днів відчинених дверей. Буде непросто, враховуючи, що школи також проводять роботу, щоб залишити учнів в 10 класі. І на їх користь працює доступна віддаленість, звичні умови навчання і щоденний батьківський контроль.

Отже, для отримання відповідного контингенту студентів у цьому році потрібно докласти дуже багато зусиль.

Освіта.ua
18.05.2020

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Невігласам із Мону
Наші освітні керманичі не розуміють потреб бізнесу і економіки, де випускники коледжів грають значну роллю.Іх підірве дурна вимога здавати Зно при випуску . Ці безграмотні особи не знають, що ці випускники по ступеневій системі йдуть на 2-3 курсиу вузи, а не на перший. Вони по профілю продовжують навчання, а не розпочинають.... НЕВІГЛАСИ!!
Оксана
Для Невігласам із Мону: Студенти коледжі та ін. здають не "ЗНО при випуску", як Ви гадаєте, а ДПА у форматі ЗНО для отримання "атестату" - так само, як і всі, хто закінчує загальну середню освіту. А ЗНО здають за бажанням.
Павло Стоцький
Для Невігласам із Мону: Оксана правильно написала. Ти сам невіглас
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Заклади фахової передвищої освіти, перш за все, повинні не тільки забезпечити безпеку навчання в сьогоднішніх умовах, але і показати, що в них якісно організоване дистанційне навчання для майбутніх вступників. А не так, як сьогодні, де переважна більшість коледжів просто нехтують дистанційним навчанням...
Володимир
Коледжі на 95% набирають студентів з числа випускників 9 класів, а це діти яким не виповнилося і 15 років. Це ж яким треба бути батькам щоб відправити дітей на навчання в коледжі і СПТУ в цей час. Звичайна профорієнтаційна робота не допоможе, так що нічого їздить по школах і агітувати школярів, треба зовсім інші підходи агітації.
Алла
Оптимізація, скорочення, приєднання до профтехів, це питання які самі по собі будуть вирішені внаслідок пандемії. Виживуть лише ті заклади освіти, які постійно дбають про формування контингенту. Вони постараються продемонструвати готовність працювати в умовах пандемії. І це не тільки організація навчального процесу, а в першу чергу побутові умови з дотриманням всіх санітарних норм.
Тарас
Тема актуальна. Якщо курчат по осені рахують, то професійні училища та коледжі не дорахуються абітурієнтів в цьому році однозначно. Для окремих з них це майже приговор. Якщо не переконають професійні навчальні заклади в першу чергу батьків що здоров’я їх дітей буде збережено то відсотків на 50 недоотримають студентів.