В. Бєлий: «усе геніальне просто» у період пандемії

ЗНО є набагато важливішим, ніж можливі 10% впливу «середнього балу», який ніколи не був об'єктивним

В. Бєлий: «усе геніальне просто» у період пандемії

Автор: Володимир Бєлий, екс-заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Буде дуже дивним і далеким від здорового глузду, якщо:

  • по-перше, одинадцятикласники не вийдуть з масовим запитом до МОН на рішення про відміну цього року «середнього балу»;
  • по-друге, якщо МОН не піде їм назустріч.

Попри пріоритетність декларації «Головне - це здоров'я наших дітей» психосоматичне перевантаження домашніми завданнями від «онлайн» освітнього процесу у наших випускників з 25-ма «обов'язковими» предметами зашкалює, чим повністю перекреслюються як турбота про здоров'я, так і принцип планування навчальних зусиль, де ЗНО, на які орієнтуються випускники, є визначальними.

Крім того, саме ЗНО є набагато важливішим, чим можливі 10% впливу «середнього балу», який фактично ніколи не був дійсно об'єктивним показником.

Ще раз підкреслю, що мова про випускників, результати ЗНО яких завжди були мірилом не лише кожного з них, а й опосередкованим індикатором ефективності діяльності закладу та державної системи освіти загалом.

Не менш наївним буде впевненість МОН у тім, що їхнє прохання не перевантажувати учнів стане більш вагомим, ніж позиція окремого вчителя, що його предмет є «найзначимішим для формування особистості всіх його учнів».

Це таке ж невідворотне, як і формула – «Тут на автотрасі / вулиці / у дворі Я, сержант, є головним і все вирішую саме Я!»

Освіта.ua
21.04.2020

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
На перший погляд ідея непогана. Звичайно більше від її запровадження постраждають ті, хто вчився гарно або "інвестував" в оцінки. А в частини з них вже "відібрали" бали за олімпіади. З іншої сторони (і я про це вже писав) окремі топ виші вже не один рік не враховують середній бал атестата розуміючи його ймовірну інвестиційну складову. Проте, скасування середнього балу відкидає навіть найменші побоювання противників скасування ДПА в 11 класах. Водночас це не єдине, що має бути змінено у вступній кампанії цього року.
Сергей
В большинстве школ 11 класс не учится со второй половины учебного года - готовится к показухе под названием "ЗНО". Учителя гуляют, деньги получают вдвойне - и за "часы", и за "репетиторство".
Математик
Одинадцятикласники зараз готуються по тих предметах, які вибрали на ЗНО. "Нет худа без добра"