В. Громовий: зворотний бік дистанційного навчання

Сучасні реалії, або яким є зворотний бік медалі, на аверсі якої написано «Дистанційне навчання»

В. Громовий: зворотний бік дистанційного навчання

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

А чому ніхто не пише про зворотний бік дистанційного навчання?

Ми, звісно, сподіваємося на порядність усіх учасників освітнього процесу, але… Для багатьох наших підлітків, які просунуті в кібербулінгу і не надто переймаються власним навчанням, тепер з’явилась чудова нагода потролити вчителів і ботанів-однокласників.

Спробував знайти в українському сегменті Гугл щось на тему «гігієна онлайн-уроку». Ніц немає. Ні, не чули у нас про таке.

У нас немає захищених каналів зв’язку в освіті, ніде не прописана відповідальність дітей та батьків у процесі дистанційного навчання, немає системи юридичної та психологічної підтримки вчителів, які тепер усе частіше стикаються з кібербулінгом.

Наприклад, наші колеги не знають, як блокувати на онлайн уроках тих, хто під ніком матами висловлює своє ставлення до вчителя і навчання?

Подивіться на фото (додається), вчителька написала звернення на тестовий портал, щоб вони обмежили дії недобросовісних учасників, але ті відповіли, що нічого зробити не можуть.

Див. що відповіли модератори сайту «На Урок». Тож можна зробити висновок, що рівень кібербезпеки там нульовий і перейматися такими «дрібницями» там ніхто не хоче.

Якщо ви гадаєте, що потерпають лише вчителі, які «самі винні», «не користуються авторитетом» чи «не вміють зацікавити», ви глибоко помиляєтесь.

Пише дуже гарна вчителька: «Я розумію, що деяким учням просто ця дистанційка набридла. У багатьох інших школах особливо вчителі їм не докучають, а у мій бік спрямовується агресія саме через те, що я вимагаю працювати…»

Інша вчителька ділиться відкриттям: «Тепер знаю, що таке пранк, мені сьогодні це пояснив сам найнятий наді мною познущатися».

«Это когда люди платят деньги за то, что другой человек звонит или пишет на заказанный номер и говорит всякую фигню…», - пояснив пранкер, якого найняли любі діточки.

Він має фейковий профіль «українського військового» і спеціалізується на цькуванні вчителів. Замовлень не бракує...

Коли вчителька його «розкусила», написав їй, що лише виконував замовлення, тож на нього немає чого ображатися, така в нього робота...

Зауважте, щороку у нас виникають «срачі» на тему «грошей на квіти вчителям», а виявляється, на пранк гроші є…

Таким є зворотний бік медалі, на аверсі якої написано «Дистанційне навчання».

P.S. Оля Гор коментує цей пост: А мені ще довелося зіткнутися зі зворотним боком того, що ми повідомляємо дітям свій е-мейл. Користуючись ним, дитина написала на порносайті оголошення ніби від мого імені, розмістила чужі фото (одне з них інтимного плану), і мені прийшло повідомлення на мою пошту звідти від того, хто хоче познайомитися. Я була в шоці! Добре, що воно було лише одне. Але понервувала я не слабо...

Оригінал

Освіта.ua
21.04.2020

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Ха, вчителі не можуть привести до ладу своїх учнів, але чомусь звинувачують у цьому всіх, хто рід руку потрапить. Шановні, діти завжди писали "жахливі" речі, але є на то ми і педагоги, щоб це виправити. А то зараз нам пан Громовий за всіх учителів розписався у їхній безпорадності.
Сергій Давидченко
Для Світлана: Виховання дітей, це перш за все обов’язок батьків а не вчителів. Якщо дитина не вихована батьками, то ніякий вчитель не зможе нічого зробити. Тому не треба перекладати відповідальність на вчителів. Їх вже й так опустили нижче плінтуса. Я вчився ще за радянських часів. Тоді авторитет вчителя був безперечний, і на уроках діти, в більшості, поводили себе чемно. Зараз твориться казнащо, і всім плювати. А щодо недоліків дистанційної освіти, то хто був готовий до цього? Ніхто. От і робіть висновки...
Коментувати
оксана
учні, які зовсім не вчаться, радіють, що можуть дозволити пт собі писати дурниці і насмішки над предметом і вчителем, але то не проблема дистанційного навчання, просто є нагода, зрештою , написала учням ,що вчитель у нас не має жодних прав
Сергій
Це явище подолати можна дуже легко. Потрібно ввести навчання на платній основі. Все, що отримано задарма, не цінується.
ДепартаментДюсолей
Недолугість організації дистанційного навчального процесу - от все, що можна сказати про МОН і її структури. Тепер немає чого апелювати до суспільства, щодо зворотнього боку дистанційного навчання, оскільки воно прямо віддзеркалює справжнє лице цього "дистанційного навчання".
дорогим учителям
Наконец-то. Дошло.Только это не обратная сторона вашего "дистанционного обучения", а что ни на есть лицевая. Хоть будете знать что о вас ученики думают, а то все в розовых очках пребываете.
Гражданин
Для дорогим учителям: А что о вас дебилах можно думать? Учить даже жабу более благодарное дело, чем вас. Сами уроды моральные и рожаете таких же уродов. Воспитать их вы не сможете, потому что сами на это не способны.
Коментувати
Володимир
Совість влади вже давно на карантині. Не думаю, що рівень інфекції вірусом корупції під час показної боротьби з коронавірусом знизився. В МОН 85% баластних "солоденьких" посад. Деградуючий директорський корпус тішиться ситуацією, коли виникають конфлікти учнів з учителями, а ще краще - з батьками! Відповідальності за моральний клімат немає, зате є компромат.