В. Бахрушин: у світі понад 91% учнів перебуває поза школами

Від пандемії COVID та реакції на неї найсильніше страждають найбільш вразливі члени суспільства, зокрема діти

В. Бахрушин: у світі понад 91% учнів перебуває поза школами

Автор: Володимир Бахрушин, головний експерт групи «Освіта» Реанімаційного пакету реформ.

Від пандемії COVID та реакції на неї найсильніше страждають найбільш вразливі члени суспільства, зокрема, діти.

У новому звіті ООН зазначається, що соціально-економічний вплив пандемії, а також заходи щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції можуть бути катастрофічними для мільйонів дітей у всьому світі. ООН зазначає декілька основних проблем:

  • Сьогодні у світі понад 91% учнів перебуває поза школами. Закриття шкіл у більшості країн світу торкнулося 1 млрд. учнів. Втрати від цього сьогодні та в майбутньому поки важко оцінити. Деякі школи пропонують дистанційне навчання, але воно доступне не для всіх. Зокрема, це стосується країн та регіонів з повільним та/або дорогим доступом до Інтернет.
  • Серед них близько 310 млн учнів, для яких школа є основним джерелом доступу до повноцінного харчування. Поспішно реалізовані в багатьох країнах обмежувальні заходи створюють ризик порушення ланцюгів продовольчих товарів та місцевих ринків, що створює потенційно серйозну загрозу для доступу до продуктів харчування.
  • Призупинені кампанії вакцинації проти поліомієліту. Понад 117 мільйонів дітей у 37 країнах будуть змушені перенести чергові щеплення проти кору. 32% дітей, з симптомами пневмонії, не мають доступу до медичної допомоги, аналогічна ситуація з доступністю допомоги у випадках малярії, діареї та інших захворювань. У найбідніших країнах та важкодоступних і віддалених регіонах погіршується доступ до чистої води, З урахуванням темпів рецесії очікується зростання дитячої смертності на декілька сотень тисяч.
  • Закриття шкіл веде до втрати важливого механізму попередження випадків, коли діти стають жертвами злочинів, експлуатації і жорстокого поводження, або самі здійснюють злочини. Зростає ризик зловживань та експлуатації дітей через Інтернет. Очікується зростання підліткової вагітності.
  • Близько 60% дітей проживають у країнах, що запровадили повний або частковий локдаун. Це веде до зростання загального рівня сімейного стресу. Діти стають жертвами і свідками зростання сімейного насильства.

У відповідь на COVID-19 ЮНЕСКО запустила Глобальну коаліцію з освіти, щоб підтримати країни у розширенні кращих методів дистанційного навчання та охопленні дітей та молоді, які піддаються найбільшій небезпеці.

Оригінал

Освіта.ua
17.04.2020

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
З Великоднем!!
Краіна на межі виживання. Через місяць забудемо про зно, єві, атестаціі.... Державні управлінці нульові, чиновництво непрофесійне, нагле, самовпевнене. Кличко на чолі столиці. Отже і більшість така дурна в центрі. Гидкий Кернес в Харкові... невже харківяни кращі? Премєр ніякий, Президент слабкий. Міністра немає. Та що пнеться і зами Мон просто вишкребки. Звідси- розвал в освіті, нерозуміння ситуаціі, а потім гази, пил, задуха, безпорадність в епідеміі... Немає державників!!! Треба надзвичайний стан і поставити керувати украінців , які щось зробили, мають історію, можуть керувати і вміють. Бо буде гаплик. А ми про Зно....
Торба
Для З Великоднем!!: А у вас в росії краще?
11
Для Торба: Опять москали в дупу насрали?
Коментувати