А. Сененко: помилки вчителів "Всеукраїнської школи онлайн"

У період кризи люди не піднімаються до рівня своїх очікувань, а падають до рівня своєї компетентності

А. Сененко: помилки вчителів "Всеукраїнської школи онлайн"

Автор: Антон Сененко, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, кандидат фізико-математичних наук.

Я дуже спокійно відреагував, коли вчителька на онлайн-уроці «Всеукраїнської школи онлайн» неправильно відняла 30,2 - 2,2, написавши у відповіді 18. Буває.

Коли я почув, що ця ж «школа» вчить, що в Антарктиді живуть білі ведмеді - я хіхікнув. Це реально було смішно.

Я стерпів, коли замість Лівонської війни дітям мовили про Ліванську. Хоча тема війни у Лівані мені була більш цікава, до Лівонії вона не має стосунку.

Потім я довго не міг зрозуміти, до чого тут жарти про Австралію від Гольфстріму до Тихого океану, поки не почув, що Австралію, виявляється, омиває Атлантичний океан.

Там були питання і по хімії, і по одруківках на титулках, напевне, ще щось, але терпець мені уривається на фізиці.

Теза перша: прошу Вас, не висміюйте всіх вчителів та всю шкільну систему.

І ось чому:

а) організатор цього всього дійства - ОП.

У період кризи люди не піднімаються до рівня своїх очікувань, а падають до рівня своєї компетентності. Це не я сказав, а хтось розумний.

Якщо конкурс на те, щоб начитувати матеріал онлайн, проводився так само, як усі інші конкурси на усі інші смачні посади в країні - то це точно не показник, що всюди в державі отаке.

Це показник якості нашого ОП. Який набирає підрядників на виконання завдання.

б) лектори можуть помилятися. Це нормально. Тим більше на камеру. Тим більше без підготовки. Тому всі ляпи «наживо» можна пробачити. Мовити «Атлантичний» замість «Індійський» чи написати «18» замість «28» - дуже просто. (Слайди, звісно, то геть інше).

Якщо філологи вчать дітей, що білі ведмеді мешкають в Антарктиді, то так, це дуже вузький загальний кругозір вчителя. Хоча як філолог цілком може бути ок).

в) основна претензія має бути саме до організаторів цього дійства, бо це ж таки записаний матеріал, що має бути перевірений експертами. Прорецензований. І у разі виявлення помилок повернутий на доопрацювання.

Хто підбирав експертів? ОП?

Теза друга, основна: будь ласка, скажіть мені, скільки вартував цей проєкт державному бюджету України?

Можна в лічку.

Можна публічно.

Без різниці.

Я сумніваюсь, що це волонтерство і три копійки.

Чому питаю?

Якби помилки були різнопланові та одиночні - зрозуміти можна.

Але тут просто система.

Система не працює.

Вибачте, але на мій хлопський розум це абсолютна профнепридатність людей, що залучені до організації та розроблення цього проєкту.

Наслідки з цього всього жахливі:

а) принижені на всю країну конкретні вчителі, які, ще раз, можуть і мають право на помилки, оговірки тощо. Їх мали підтримати методично, перевірити, виправити.

б) принижена на всю країну професія вчителя, яка і так нижче плінтуса. Останнє приниження, як ми пам'ятаємо, було з обіцянками 4 тисяч ... чого там, євро чи доларів? Вже забув.

Тільки лінивий зараз не обсмоктує школу.

Шановні обсмоктувачі, нагадайте мені, будь ласка, які зарплати у вчителів, і подумайте, яким чином всі ці роки відбувався негативний відбір у професії?

З кого сміємося? З себе?

До 2014-го року сміялися з солдат, до 2020-го з лікарів.

Схоже, виникає уявлення про проблеми освіти?

в) марнування цінних державних ресурсів у часи скрути.

Так, звісно, не помиляється лише той, хто ніц не робить.

От і цікаво дізнатися вартість тих помилок.

апдт. Отут підвезли інсайдів, у яких умовах працюють вчителі і як їм не дають контролювати відзнятий матеріал.

Оригінал

Освіта.ua
10.04.2020

Популярні блоги
Є. Кравченко: невже наявність іспиту гарантує знання? Треба створювати не іспити, а систему нормального патріотичного виховання у школах
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Є. Козолуп: чому вчитель має доводити свою необхідність? «Менеджери» довели освіту до такого стану, що вчитель має робити свою роботу на 150% за будь-яких умов
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віктор
Можна помилятися, але не на всю ж Україну! Я не хочу вихваляти радянські часи. Але тоді, якщо б отак помилявся вчитель, він би вилетів із роботи, як пробка з-під шампанського під Новий рік.
Валентина
17.04.2020. Двi помилки. Математика 10 клас. 1. Формула зведення. tga=-ctg(180-a). 2. - sin30=1/2
KVP1248
Введіть конкурс. Учень, який перший виявив помилку одержить нагороду. І помилку виправили і активізували аудиторію.
Ірина Конвальчук
Це не "оговорки" і не стрес. Це елементарне не знання свого предмету. Кожен вчитель кожен рік приймає участь у конкурсах, проводить відкриті уроки. Дуже дивно, що ці вчителі не змогли нормально підготовити 1 урок. Уявляю, що вони мелять на своїх звичайних уроках яких в день від 4 до 7 і всі в різних класах. Ці уроки просто сором. В країні багато дійсно талановитих відданих справі і цікавих вчителів.
спец
Для Ірина Конвальчук: Навіть великі уми роблять помилки. На помилках навчаються. Кінь на чотирьох ногах, а все ж спотикається. Невже люди справді думають, що вчителька математики не вміє віднімати.А що там про відданість справі? Це вже з минулої епохи.
ученики
Для Ірина Конвальчук: Слово "незнання" пишется вместе, запятых у вас тоже не хватает... Стыд. Просто стыд.
Коментувати
Olexandra Basatska
Я дивилася тільки уроки географії. Не беруся оцінювати їх з точки зору методики чи дидактики, але предмет свій треба знати, або йти з професії. Не очікувала такого від СТОЛИЧНИХ вчителів. "Вчіть матчасть",чи як там казали колись?
gorohova
Вчитель -взірець, він, як і лікар, не має, права на помилку. А для такого гучного проєкту, як Всеукраїнська школа онлайн", учителів треба було підбирати прискіпливіше.
автору статьи
Сененко, вы врете! НУ НЕ МОГЛИ вы смотреть все уроки для всех классов! А вероятность того, что ваши просмотры попадали на "ошибки" ну ОЧЕНЬ мала. То есть ваша статейка собрана по чужим замечаниями построена на лжи. "Я дуже спокійно відреагував", " я хіхікнув" и т.д. А где ваши уроки? Просто стыдно за вас, "научный сотрудник". Ваша статья это низко и подло!
Ника
Та не ошибки у них, а ОГОВОРКИ! Достали уроды! Учителя он-лайн-школы, не слушайте дебилов, вы даете очень хорошие уроки!
Олег
Для Ника: На жаль помилки є у презентаціях, а це вже не оговорка.
Коментувати
Треба ЗЕкономити
+ І взагалі, після Віті "проффесора" та Вовки "лідера сучасності" ці вчителя на високому рівні. Кепкуйте з себе, 73% розумників...