Ірина Сенюк: я звертаюсь до вчителів загальноосвітніх шкіл

Я зараз висловлю думку всіх батьків дітей 7-13 років, які навчаються дистанційно на карантині

Ірина Сенюк: я звертаюсь до вчителів загальноосвітніх шкіл

Автор: Ірина Сенюк, приватний підприємець.

Шановні вчителі!

Я зараз звертаюся до вчителів загальноосвітніх шкіл. Тих, хто ніколи не мав досвіду організації дистанційного навчального процесу і зараз метушиться у намаганні його організувати, тих, де вайбер-групи батьків розриваються від купи повідомлень з завданнями для роботи в «класі» та домашніми завданнями з поодинокими спробами провести бодай якийсь онлайн-урок.

Думаю, я зараз висловлю думку всіх батьків дітей 7-13 років, які зараз навчаються дистанційно на карантині.

Ми дуже вдячні вам всім за те, що ви намагаєтеся підтримувати навчальний процес на належному рівні, не зважаючи ні на що.

АЛЕ!

Хотілося б, щоб ви розуміли ситуацію та не вимагали від нас та наших дітей надто багато.

Далеко не всі з батьків зараз не працюють. Більшість продовжує працювати дистанційно. У нинішніх умовах це дуже важливо , оскільки без роботи у багатьох, вибачте, банально не буде на що існувати.

Оскільки на даному етапі ми автоматично стали ще й викладачами, то тепер маємо суміщати і роботу з дому, і проходження нових тем з усіх предметів з дітьми, і домашні завдання, і домашні клопоти. Багато хто має не одну дитину. Отже, для таких батьків навантаження подвоєне, або взагалі потроєне.

Вибачте, але все це одночасно і вчасно (згідно з днями завдань і т. ін.) виконати НЕМОЖЛИВО ФІЗИЧНО!

Дистанційне засвоєння матеріалу займає більше часу. Крім того, не всі діти настільки самоорганізовані та відповідальні, щоб без нагадувань та контролю батьків сідати та вивчати новий матеріал, робити домашні завдання. І це природно. Бо вони діти. До того ж такий досвід для них абсолютно новий та незвичний. Ми стараємося. Дуже стараємося за цей короткий термін навчити дітей жити і працювати по-новому, але це не так легко, як здається.

А ще у дітей різні здібності. Не кожна дитина може обійтися без додаткового пояснення теми вчителем, або батьками.

Ми, батьки, не можемо взяти на себе, окрім своєї основної роботи, ще й роботу 12-15 вчителів і робити це у зазначені терміни.

Отже, ми як батьки маємо розставляти пріоритети. Що робити у в першу чергу, що у другу, що в третю. А що взагалі може зачекати.

Мій перший пріоритет – робота. Бо вона годує мою сім’ю. І я не можу її покинути навіть заради виконання вчителями плану занять.

Тому пояснення незрозумілого, контроль за тим, щоб щось робилося, перевірка домашніх завдань зсувається на вечір. А ще на вечір зсувається більшість хатньої роботи та інших справ. Я банально не встигаю пояснити та перевірити все. Я навіть не встигаю упорядкувати весь той безлад із завдань, який надходить від різних вчителів у різні чати , щоб дитина не плуталася, що їй робити і в якій послідовності.

Так, дитина щось вже робить вдень самостійно, але постійно на щось відволікається, оскільки вона робить це вдома. Іноді потребує допомоги, якої може очікувати і до вечора.

Мої пріоритети у навчанні дитини – найважливіші предмети спочатку. Математика, англійська мова, німецька мова, українська мова – це те, що ми робимо в першу чергу. Мистецтво, інформатика, трудове навчання, навіть література можуть зачекати.

Я нічого не маю проти цих предметів. Я розумію їх важливість і поважаю працю цих вчителів. Але я розумію також і те, що твори з літератури можна прочитати пізніше, і навіть непрочитаний маленький твір не вплине на подальше засвоєння цього предмету моєю дитиною.

А от пропущені та незасвоєні вчасно теми з математики чи іноземної призведуть до набагато гірших наслідків у майбутньому. Дитина може не зробити інформатику або зробити її пізніше, бо наші діти часом знають у цій галузі більше за нас і гарантовано наздоженуть і переженуть своїх батьків і вчителів у майбутньому. І вже абсолютно точно моя дитина може не зробити поробку з трудового навчання, якщо вона не встигає її зробити.

Але у моїй добі не 48 годин! Я виснажена і втомлена. Я працюю ВДОМА. У мене постійно ВДОМА двоє дітей. Молодша заважає мені працювати, а старшій робити уроки, потребує постійної уваги і погратися. А ще вони хочуть їсти. Регулярно!

У інших батьків інші проблеми. Хтось не має можливості сидіти вдома, тож відправив дітей до бабусь та дідусів у села. Там часто немає інтернету і можливості виконувати якісь онлайн-завдання та дивитися конференції, на які присилають посилання деякі вчителі.

Кожен виходить з ситуації, яка склалася, так, як може. Але ми всі не можемо стрибнути вище голови.

Мені сподобалося звернення директорки англійської школи до батьків. Ось де дійсно абсолютне розуміння ситуації.

«Дорогі батьки школярів!

Тепер вам треба займати своїх дітей різними заняттями і створити графік. У вас в планах години навчання, включно з онлайн активнощами, науковими експериментами і читанням книжок. Але є одне але...

Наші діти так само злякані, як і ми зараз. Вони не тільки чують все, що навколо відбувається, але й відчувають нашу постійну тривогу. Вони ніколи раніше такого не відчували і не бачили. І хоч ідея не ходити в школу місяць звучить класно, вони напевно уявляють собі літні канікули, а не реальність із ув‘язнення вдома, не зустрічаючись із друзями.

У наступні тижні ви помітите зміни в поведінці дітей. Тривогу, злість, протести через те, що вони не можуть жити нормальним життям. Вони будуть суперечити, виносити мозок і бунтувати весь цей час. Це нормальна і очікувана поведінка в таких умовах.

Все, що дітям зараз потрібно - комфорт і любов. Відчути, що все налагодиться і буде в порядку. Значить, у такі моменти забувайте про графік і навчання, залізьте під ковдру і поваляйтесь разом, пообнімайтесь. Почніть читати якусь книжку разом, як родина. Спечіть печиво чи намалюйте картинку.

Не переживайте, що діти відстануть від програми. Усі діти зараз в одному човні, і врешті буде все ок. Коли ми повернемось у класи, то ми все відкоригуємо і надолужимо в тому місці, де вони зупинились. Наші вчителі в цьому експерти! Не воюйте з дітьми через те, що вони не хочуть робити математику! Не зривайтесь на дітей через те, що вони не дотримуються графіка. Не карайте двома година навчання, якщо вони сперечаються.

Все, що я хочу вам сказати: врешті психіка вашої дитини в цій ситуації набагато важливіша за її академічні знання. І те, як вони почуватимуться зараз, всі чотири тижні, залишиться з ними на все життя в пам‘яті. Зважайте на це щодня».

Тому! Шановні вчителі! Давайте поважати одне одного! Давайте розуміти, що в нинішній ситуації ваші вимоги мають бути іншими. Такі слова, як я сьогодні читала від одного з вчителів – «Нагадайте дітям, що у них не канікули. Я буду ставити двійки….» просто не мають права на існування зараз.

Дайте нам пройти цей карантин!

Дайте нам усім вижити в цьому карантині!

І дайте нам вийти з нього психічно здоровими людьми!

Всім добра та здоров’я!

Оригінал

Освіта.ua
03.04.2020

Популярні блоги
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Є. Козолуп: чому вчитель має доводити свою необхідність? «Менеджери» довели освіту до такого стану, що вчитель має робити свою роботу на 150% за будь-яких умов
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леся
Не забуваймо, що вчителі під час карантину також згадали, що вони мають сім"ю, дітей, і також повинні, окрім своєї роботи, виконувати ще й хатню роботу, якої побільшало. А ще повинні працювати з власними дітьми шкільного віку. І ще. Хто придумав, що школа чи вчителі повинні були бути готовими до дистанційного навчання? Учителі виконують свою роботу, використовуючи хто що і як може. І тут вони завинили. Закінчиться карантин, то почнуться розмови про збір грошей на букети чи цукерки для вчителів. І треба ж, аби саме вони стали каменем спотикання... Може, вже досить тих учителів обговорювати на всіх сайтах? Обговоріть трохи лікарів, суддів, владу...
Правда
Для Леся: суддів і владу не можна вони не доторкані.Як гроші здавати після карантину,зараз здають хто як може,передають,на карточку скидають,якщо у вчителя зараз свято то що чекати закінчення карантину?,не можна!Лікарів обговорюйте скільки хочете,їм всеодно,вони вчили психіатрію,вони стійкі до кривих слів і ще клятву Гіппократа приймали.А якщо серйозно на рахунок лікарів,ці лікарі які зараз мають відношення до коронавірусу(сімейні інфекціоністи і)їх шкода,їх немає чого обговор’ювати ,в даній ситуації їм потрібно співчувати!Якщо їх не буде,буде біда.
Коментувати
Санич
Николай Рерих в своей книге "О вечном" писал: "Срам стране, где учителя пребывают в бедности и нищете. Стыд тем, кто знает, что детей их учит бедствующий человек. Не только срам народу, который не заботится об учителях будущего поколения, но знак невежества... Можно ли ждать от детей просветления духа, если школа будет местом принижения и обиды? Так говорю, так повторяю, что народ, забыв учителя, забыл свое будущее. Не упустим часа, чтобы устремить мысль к радости будущего. Но позаботимся, чтобы учитель был самым ценным лицом среди установлений страны. Приходит время, когда дух должен быть образован и обрадован истинным познанием". И учителя и родители "ломают копья" над проблемой, которая решается только общими усилиями, которые должны быть направлены на просвещение и воспитание детей, от которых зависит их и наше с вами будущее. Не нападки друг на друга нужны сейчас, а поддержка и взаимопонимание ради блага наших детей да и каждого из нас.
Нюся
Я просто оболдеваю. Сколько претензий! Хочу напомнить, что в Украине есть частные школы. Вперёд и с песней! Мы таких прытких уже видели. А насчёт быдла, так мВ сним каждый день встречаемся, пытаемся искоренить силой высокого искусства. Правда это слово этому самому быдлу(извините, ваши слова повторяю) мало известно,больше нравится ненормативная лексика.
Нюся
Отправляйте свои про позиции в министерства, которое требует от учителей оччеты, планы, оценки знаний. То есть полный террор. Учитель ведь на работе, позволю заметить. Я, думаю, родителям стоит задуматься и понять, что их деди это их дети. То будь те любезны не перекладывать свои родительские обязанности на учителей. Они в данной ситуации выполняют свои обязанности, а могли по закону просто уйти на простой и забыть об оценках, поанах.,отчетах непонятно по каким алгоритма. Просто караул - не можете справиться со своими же детьми. А это и есть родительская ответственность.
родитель
Для Нюся: Научись, для начала, писать грамотно - "ОЧЧЕТЫ".
Коментувати
Анна
А как отнестись к тому, что домашним заданием по информатике является международная олимпиада по информатике? На 11 баллов нужно занять 1 место, 10 баллов второе, и так далее... Это нормально? Кому здесь нечего делать?
Eugen Zimmermann
Дада, все учителя роботы и у них ни у кого нет детей, которые тоже учатся дистанционно и требуют внимания родителей, которые на минуточку работают не с 8 до 17, а чуть ли не круглосуточно. Думаэте учителям больше нечем было бы знанятся, кроме как заваливать детей заданиями?
Вікторія
20 питань за 30 хвилин. Доповнення до попереднього повідомлення, бо виправляє телефон. Контрольна з біології
Вікторія
Чудово, але як бути, коли вчитель заставляє писати контрольну роботу з теми(біологія)20 питань за хвилин і для отримання оцінки бали, що заробила діляться на3. Як тут бути спокійним і не хвилюватися?
Олена
Я вчитель математики в ліцеї.Кожного дня за розкладом у мене уроки он-лайн.І діти їх чекають. Не тільки як уроки,а просто,як можливість поспілкуватись зі мною і однокласниками.А після уроків ми перевіряємо роботи з екранів моніторів,щоб на наступний день на консультації,яка проходить теж он-лайн,пояснити незрозумілі речі ще раз.А потім треба підготуватись до уроків на наступний день.А ще у мене є сім’я,яку треба годувати,і діти у яких теж дистанц.освіта ,в мама,яка живе окремо,але,яка не виходить з дому і не готує за віком і станом здоров’я.І так як я працюють всі наші математики.І ми спимо по 4 години. Ви не тільки тому,що нам теж треба годувати сім’ї, а тому що ми відповідаємо за дітей.І в наступному році ,як би и не старались,але за час повторення неможливо вивчити весь матеріал карантину.І ми не розкпзаємо всьому світу як ми втомилися.Ми з колегами не маємо часу поспілкуватись,,лише у справі розказуємо один одному,що можна зробити краще,інакше в нашій роботі.А у нас просто не витримують очі.А ще -більшість класні керівники.А це спілкувння24/7.
Тамара
Тяжко...За вікном- ХХІ століття, а "мамочка" усуває дитину від вивчення літератури - виду мистецтва, людинознавства. Українська література - основа національного світогляду. Мені це нагадало ситуацію, коли на сході Української РСР батьки звільняли дітей від вивчення української мови - з метою полегшення навчання. Наслідки відчуваємо дотепер. Випадок, про який читаємо, - багата мама не переймається суспільними проблемами, не привчає дітей до самостійності, не розвиває почуття прекрасного... Це та категорія батьків, які, зважаючи на статки, наймають репетиторів: не доклали зусиль, щоб діти вчилися самостійно, а потім нарікають.. А ще... Як світяться очі дитини, яку похвалили за створений малюнок. Зараз, коли треба бути вдома, різноманітні барви на папері - якраз те , що потрібне чи не найбільше ...
Лилия
Для Тамара: Хамство свое учителя умеют показать - "мамочка" да еще в третьем лице, хотя имя автора статьи известно. И вообще, о чем ваш комментарий? - такое впечатление, что статью вы вообще не читали - лишь бы нечистот подлить.
Степан
для ЛИЛИЯ ШАНОВНА ЛИЛИЯ, хамство це коли озиватися мовою окупанта в час війни на сході. Гинуть наші хлопці, а ви, ШАНОВНА, відчули, можна наступать. На роійській мові. Жіночки вилили свій біль, кожна своє. По- українськи. Ми розберемось якось без вас. Досить! Ти диви як пише: нечистот подлить. То ви ,ШАНОВНА, і подібні вам тільки тим і займаєтесь
Коментувати
8*8
Мені не зрозуміло чому ті батьки мучаться - нехай скажуть що немає інтернета і хай ті вчителі йдуть куди подалі.
Леся
Для 8*8: А навчання і знання дітей вчителям треба чи батькам і їх дітям. Тому думаю не варто вчителів посилати далеко, бо вони вже отримали освіту.
Коментувати
Маруся
Мені завжди подобався поділ людей на певні категорії.Є освічені люди, є розумні люди, є люди що мають вищу освіту, є просто люди , а є просто бидло. Екатерина(рус)- це просто бидло,тупе бидло.Завжди хотілося спитати:" Як вам живеться без мізків?" Тепер бачу, дуже добре живеться.
Катерина
Чому не можливо?Можливо! Вчитель так існує все своє життя! Приходячи з роботи додому - ви не повірите! його також чекають домашні справи, сім’я і о боже! діти! Так вчитель не робот, і в шафку на ніч на зарядку не стає! І ще язики повертаються на такі звернення. Хочеться спитати : ну як вам на місці вчителів? добре? три тижні ви так живете, а вчитель так живе все життя, не живе а існує! ще "презирать" і "мордой тыкать" тут когось будуть?!!!
Я
Для Катерина: Катя, не мечите бисер перед свиньями, тут просто живет тролль, он пытается развести Вас на эмоции. Скачет из темы в тему, обгаживает учителей. Ну не от того его мама родила, гениальных генов не досталось, вот и пытается хоть где то, хоть на ком то самоутвердиться)
тролль или ваш позор?
Для Я: Слова "где-то", "на ком-то" пишутся через дефис - это "троллинг"? По-моему, это "позор учительской грамотности".
я
Для тролль или ваш позор?: пойду поплачу))) как пишется слово "психиатр" знаешь?
Коментувати
Екатерина
Начала работу прекрасная онлайн-школа, РЕКОМЕНДОВАННАЯ МОН! Под грифом МОН! Спрашивала в свой школе - можно ли полностью перейти на обучение по ней, в том числе и выполнять задания, которые там предлагаются. Хоть программа там и отстает, но уроки действительно очень хороши. Скоро, я думаю, догонят. Многие дети таких уроков никогда в жизни не видели! Это прорыв! Директор: "Да, конечно, вы имеете право смотреть эти уроки и выполнять задания, которые там задают, но задания наших учителей обязательны." ЭТО ЧТО? ЭТО НЕ ТВАРИ? НИ ОДНА СКОТИНА НЕ ПРОВЕЛА НИ ОДНОГО УРОКА! Задания шлют с грубыми ошибками (какие то левые тесты). Когда тычешь мордой - так это не я придумала! Ирина, если вы не хотите их оскорблять, давайте я за вас это сделаю - если раньше учителей просто не уважали - то теперь ВСЕ ПРЕЗИРАЮТ! Это просто ничтожества!
Здивований читач
Для Екатерина: фу
только так
Для Екатерина: Учителя боятся этих онлайн-уроков как черт ладана - ведь дети видят каким должен быть урок! Поэтому и стараются побольше своего задать. Гнобить, гнобить, гнобить - только так ни могут добиться уважения к себе. Это действительно мерзость.
Я
Лично вам учитель и не нужен, фобии лечит врач.
Коментувати
Ольга
По-перше, не всі вчителі задають величезні обсяги завдань. По-друге. більшу частину завдань перважна кількість дітей виконує самостійно. А по-третє, якщо Ви не привчили дитину до самостійної роботи або лишаєте меншу дитину на догляд старшої, а самі шуруєте на роботу, то нема чого про це вереск піднімати на всю Україну. І до речі, хто Вас уповноважував виступати від імені УСІХ батьків? Скромніше будьте.
Olga
Для Ольга: Дякую. Ваші слова-величезна правда. НУШ -це вміння здобувати знання самостійно. І, якщо дитина цьому не навчана, а батьки не розуміють, що не потрібно "давати рибу, треба дати вудку і навчити користуватися нею", то про що говорити.
Коментувати
Юля
Хвати лаяти жінку, вона нікого не хотіла образити. Важко морально і в фізично всім, а вчитися треба! Але теж працю над уроками зі своєю дитиною і можу сказати що об’єм дійсно великий. А з приводу(що тепер ми побачимо які в нас діти) скажу особисто до моєї дитини нарікань від учителів ще до карантину зприводу навчання і поведінки не було. Хай вчителі зрозуміють що таких коментарів не пишуть батьки тих дітей яким все всерівно і уроків вони зними не роблять
Світлана
Для Юля: люди самі вирішать, що хвати, а що ні. Що вона хотіла, а що ні, діло десяте, вона образила, що їй вже пояснили, але вона перекручує власні слова і крутиться як вуж на сковорідці.
Юля
Кожна людина має право на коректне висловлення своєї думки, як вчитель так ібатьки. Вчитель це всього лиш професія яку кожен вибирає сам. А пам’ятаєте золоті слова"всі рофесії нужні всі професії важливі. Важко зараз людям всіх професій, але найважче лікарям, давайте краще скажимо їм дякую, а не будемо робити скільки паніки навколо вчителів. Вчителі теж бувають різні, і не треба сприймати цю критику як адресовані всім вчителям
Світлана
Ключове слово коректне, якби шановна автор висловилась коректно і адресно, не було б так неприємно. Лікарі теж бувають різні, тому я особисто дякую також адресно, один неправильно поставив діагноз, інший врятував здоров’я.
Коментувати
Світлана
А вообще очень показательно, что уважаемое издание печатает статью и разрешает публиковать комментарии под ней, которые можно назвать одним словом - моббинг. Потом не вы ли захотите, что бы люди, которых вы травите, пошли и боролись с травлей ваших детей? Родители которые провоцируют учителей, дразнят и подхамливают, ожидая что учитель сорвется и можно будет сказать в экстазе: "Вооот и это учитель, да как посмел". Вот же откуда взялось детское хамство и провокации, есть откуда брать пример. А вам автор, на будущее, перед тем как упражняться в эпистолярном жанре, стоит подумать, что не только вы можете высказать свое мнение. Мнение могут высказать и о вас.
Светлане
Для Світлана: Я вас умоляю, вы вообще телевизор смотрите? В Раде - мордобой, в депутатов яйца летят, зеленка, в мусорный бак головой окунают... Кто сейчас кого уважает?
Світлана
Вы предлагаете бросить яйцо? Да ну, это не педагогично)
Ирина Солонина
Мені вже і біографію написали, і вирок винесли. І яка я мати, і які в мне діти, і як жеж це я посміла звернутися до вчителів. Я не "упражняюсь в эпистолярном жанре", як ви виразилися. Я маю фахову журналістську освіту. Вже писала про "захворювання" наших коментаторів. Вони поголовно недочитують і недодумують. Ви взагалі текст читали? Бо таке враження, наче зовсім не читали. Під моїм постом у ФБ маса слів підтримки від вчителів. Справжніх вчителів, які розуміють ситуацію. Перепостів більше 21000. Щоб коментувати, треба прочитати все, а не пройтися по верхах. Жодного слова образи вчителям там немає. Або наведіть мені цитату.
Коментувати
Марта
Для Анны В какой ВУЗ вы не поступили?! У мене диплом учителя математики и физики, у вас? Ещё есть экономическое образование, множество курсов. Но слышать от мамы-экономиста что в 5 классе вынуждена нанимать ребенку репетитора по математике это ужас:) Я горжусь своими дипломами, они заработаны трудом, а ваши куплены, правда?!А учебники для школы сами написались?!.Онлайн уроки тоже люди с улицы пришли и показали?! Образование должно быть платным, тогда видно будет кто как учился.
Анна
Ирина, для нас, родителей, самое главное - научить детей учиться, работать с учебником. В интернете есть каналы с хорошими видео-уроками. На школу не рассчитывайте. Школьный учитель - это тот, кто не смог пройти конкурс в более престижный ВУЗ. Рассчитывайте только на себя. Подкладывайте детям нужные книги, документальные фильмы. Пусть все время будет включен какой-нибудь научно-популярный канал. Вы человек высокообразованный, это по всему видно. Поэтому, общайтесь с детьми как можно больше! Ждем ваших публикаций! Я много общаюсь с родителями, поэтому знайте, вас поддерживают на 100%! Удачи вам во всем!
Люба Сем'янків
Шановні батьки, не треба ніякої паніки і нервів,якщо немає можливості чи складно вчитися дистанційно, беріть підручник, тихенько опрацьовує дитина матеріал,завдання виконуєте посильні в зошиті, після відновлення навчання вчитель перевірить і оцінить роботу дитини.Головне, не відставати від програми, тому що пізніше буде складно наздогнати.Звичайно. є діти. яким і за станом здоров’я не витримають 6 год за компом. А програму учитель не може змінити , не в його компетенції. .
890
Для Люба Сем’янків: Спасибо. Это ответ действительно учителя
Світлана
Щиро дякую! Приємно зустріти серед всього негативу чудову відповідь і підтримку.
Коментувати