Дмитро Ламза: про проведення уроків у літній період

Чи зможе держава забезпечити відповідні санітарні умови для того, щоб дітям було комфортно навчатись?

Дмитро Ламза: про проведення уроків у літній період

Автор: Дмитро Ламза, директор школи.

Шановна пані Любомиро Мандзій!

Вашого виступу чекали всі вчителі нашої країни, адже назбиралось багато запитань щодо подальшої роботи навчальних закладів, зокрема проведення уроків у літній період.

Я також дуже сподівався, що почую відповіді на безліч запитань.

Але те, що було сказано, мене обурило. Так, дійсно, Ви назвали різні варіанти відновлення навчального процесу в залежності від того, на який термін буде продовжено карантин.

Тож давайте проаналізуємо сказане.

Про яке продовження навчального року в червні може йти мова, якщо зараз діти годинами просиджують за комп'ютерами, здобуваючи знання?

Кожен вчитель добросовісно виконує свої посадові обов'язки, навчаючи дітей дистанційно. То чому Ви нівелюєте роботу педагогів?

Кожного року навчання закінчується в травні, і вже тоді діти задихаються, бо в класах температура повітря піднімається до 40 градусів. А що буде в червні, коли стовпчик термометра підніметься до 50? Це так ми дбаємо про здоров'я учнів? Згадаємо норми ДСанПіН 5.5.2.008-01, де зазначено оптимальну температуру: класні кімнати і кабінети — +17 -20 ºС.

І чи зможе держава забезпечити відповідні санітарні умови для того, щоб дітям було комфортно навчатись?

У мене є пропозиція: запрошую Вас та всіх працівників МОН України переїхати у червні зі своїх кондиціонованих кабінетів до найкращого класу ввіреної мені школи 210. Попрацюєте в тих умовах, а потім будете вирішувати, чи є доцільним таке навчання.

Щодо скасування ДПА в 4 та 9 класах - рішення правильне. Це дасть змогу зберегти здоров'я дітей, батьків та вчителів.

Ми всі зобов'язані допомагати дітям, піклуватися про них, адже здоров'я дитини - понад усе.

P.S. У наступних дописах я розповім про своє бачення та позицію своєї команди виходу з даної ситуації!

Оригінал

Освіта.ua
30.03.2020

Популярні блоги
І. Кузнецова: віртуальний світ втомлює або Бобік здох Віртуальний світ - неприродне середовище для людини, і при тривалому перебуванні перевантажує мозок
В. Бондаренко: ще раз про ЗНО у поточному році Пропоную МОН прийняти обдумано-революційне рішення – не проводити ЗНО у цьому році
В. Онацький: ДПА-2020: чергові «новації» від МОН МОН щодня отримує численні звернення з вимогою скасувати ДПА, однак залишається на своїй позиції
Ірина Сенюк: я звертаюсь до вчителів загальноосвітніх шкіл Я зараз висловлю думку всіх батьків дітей 7-13 років, які навчаються дистанційно на карантині
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
механизатор
Дорогие наши учителя! Радуйтесь, что вы еще кому-то нужны! Дистанционное обучение идет семимильными шагами. На всю Украину нужно ТОЛЬКО 40 УЧИТЕЛЕЙ чтобы начитать новый материал. И сдавать скоро придумают как он-лайн. А вы тут еще что-то вякаете. Пол страны сидит за свой счет. Всем бы ваши проблемы. В поля пойдете работать - там ветерок, прохладно будет и вируса нет, а соответственно и карантина.
Нонна
Для механизатор: Семимильными шагами создаются и беспилотные механизмы. Механизаторы тоже скоро не нужны будут.
Олекса Позняк
Для механизатор: А я не против. Чем видеть в классе 80% не желающих учиться я буду репетитором тех ребят что желают. Только там вы не будете мне хамить а станете предельно вежливы, ведь я не обязан учить вашего отпрыска, и у меня очередь занять его место. Я ведь нетолерантный абсолютно, могу родителю сказать что его сын скотина - и ни одной жалобы.
механизатору
Для механизатор: а сдавать вы будете, обклеив своими тетрадями телевизор. Мы и в поле поработаем, если надо, а вот вы вместо нас это вряд ли.
Коментувати
Іван Васильович
Шановні колеги, якщо навіть у всіх класах школи встановити кондиціонери то вони не працюватимуть. Бо школи були побудовані у 60-80-х роках минулого століття, а в класах тоді було дві розетки. Одна для кіноапарата в кінці класу, а друга біля дошки. Тому коли збільшиться потужність електричних приладів то це приведе до виведення з ладу наявної електричної мережі. ДИВІТЬСЯ НА РЕАЛЬНИЙ СТАН РЕЧЕЙ.
Олекса Позняк
Друзі, забудьте про навчання влітку. В Китаї нова хвиля вірусу, добереться і до нас. Просто усвідомте що світ змінився і нам потрібно гарно продумати і організувати дистанційне навчання. По старому не буде, дай бог хоч розпочати у вересні -листопаді. Вірус мутує, повторна епідемія вже почалась
Illya Olefir
Необхідно і випускників 11-тих класів звільнити від ДПА, закінчити навчальний рік та видати свідоцтва про повну загальну середню освіту, інакше 11-ти класники можуть бути учнями і після законодавчо закріпленого (1 липня 2020 року) закінчення поточного навчального року.
Val
К вопросу 40-градусной жары в классах летом, так можно в каждый класс поставить кондиционер. Скинутся всем родителям по 150-200 грн и все... Их дети будут учиться в комфорте. А потом еще школа спасибо скажет, когда инвентарный номерок рисовать будет.
Лариса Попова
Для Val: А про ліміт електроенергіі для шкіл ви чули? Ніхто не дасть включити кондиціонер. Хіба що батьки будуть на це здавати гроші.
Коментувати
Руся
Знаєте, оце літнє навчання- це якась показуха,аби було! Ви що,справді вірите, що вірус отак в якийсь один день відступить,бо закінчиться карантин??! І одразу можна буде виходити і збиратися класами по 30 чоловік???! Серйозно?! Дали би вже спокій і вчителям, і дітям до вересня! В крайньому разі, вересень по суботах попрацювати,щось підтягнути,лиш би зараз всі були здорові і Україна це подолала!!! Мене,як маму,навчання зараз хвилює найменше!
Марта
Скільки ненависті до вчителя-жах!Я радо дозволю таким розумним батькам заробити мої 10 тисяч! Скласти тести, перевірити їх та написати нові, ще в 7 годин ранку уроки провести. Прикро дивитися що нас так поливають брудом!
Андрій
Годі базікати. Дистанційна освіта працює. Просто вона не для лінивих, а для цілеспрямованих і завзятих. Михайлу Ломоносову не завадило за освітою йти тисячу кілометрів. Я п’яляться годинами в монітор лише ті, хто на язику 100% володіють комп’ютером. Перевіряти завдання годинами не обов’язково, просто складіть грамотний тест. І взагалі, мій вчитель фізкультури завжди казав - "Не буває не можу, буває - не хочу.". Маю честь, панове. Вчитель повинен шукати вихід, а не скиглити.
Вчимама
А якщо дуже чесно, не кривлячи душею, то дистанційне навчання в початковій школі - це профанація і дурня. Батьки повідправляли дітей до бабусь, діти сидять в селах, мобільного інтернету ледве вистачає на смс - повідомлення. На звязок з 40 учнів виходить 6-8. Що вивчили за карантин? Да майже ніого. Крім нернависті до вчителів, що кожного дня присилає завдання, яке разом з батьками виконується півдня і прокльони вчительці, яка нічого не пояснює, а тільки задає. Хіба це навчання? Вийдемо на уроки , ущільнимо і все вивчимо. Самі діти можуть читати матеріали з літературного читння. НЕ треба завищувати можливості дистанційки. В саршій школі та ВНЗ згодна. А коли вже й з дітьми дитсадочків та початкової школи , то.... А особливо обурює, що всі робимо вигляд, що весь клас учнів та всі діти дошкільники навчаються дистанційно. Знаю, що будуть обурення щодо мого допису. Але давайте чесно признаємося самі собі - не ефективна дистанційка для молодших школірів. В початковій школі можна надолужити матеріал за рахунок ущільнення.
Олена
По-різному навчаються діти під час карантину, хтось самостійно зрозумів матеріал, хтось ні. Треба обов’язково повторити виконану роботу . І не забувайте про учнів, які будуть складать ЗНО? Їм треба теж допомога вчителя. А те,що діти будуть навчатися в черні нічого страшного, що краще пришкільний табір, по спеці тягать дітей, чи три неділі навчання в приміщенні.
Владислав
А хіба не адміністрація кожної окремої школи визначає, коли для них закінчується навчальний рік?
уроки необходимы
Можно будет сделать уроки и во второй половине дня - тоже не так жарко. Короче, в зависимости от погоды нужно будет смотреть.
Олекса Позняк
Для уроки необходимы: у меня в мае некоторые ученики берут стулья и выходят в коридор слушать урок через открытые двери.Остальные просто мокрые от пота, как и я.Огромные окна на юг -капец. И почему необходимы если сейчас мы полным ходом ведём видеоуроки.Да, не все регистрируются.Кому надо тот на уроке, остальные и в помещенииничего не делали. Кроме того, а не вызовет это новый всплеск болезни?
777
Для Олекса Позняк: Я Вас давно знаю. Вы же умный человек. Если пошли жаркие деньги - начинайте уроки раньше - с 7 часов, ведь в мае ОЧЕНЬ рано светает. В 10.00 будете свободны как птица. Или же как в вечерней школе - после 16.00. Окна завесить плотной бумагой.
Олекса Позняк
если я скажу на 7 часов меню убьют родители. А затем приедет омбудсмен и уже у мёртвого заберёт диплом за насилля над дитьми. Одни родители будут аплодировать, другие напишут жалобу
Коментувати
Олена
А якже здоровя учнів 11 класу? Чому не скасовано ЗНО? Де гарантія що при проведенні ЗНО у країні стан стабілізується, що діти будуть захищені?
Ірина
Для Олена: я згідна з вами. Потрібно теж зважати і на випвипускників теми, які вивчають діти на дистанційному навчанні мають бути зняті з зно . І не лише це має бути в цьому році. Та невже панемія не розплатитися вам очі, що здоровям дитини _-ось головний пріоритет!
Ніна
для Ірини: Шановна Ірино, не можна відмінити ЗНО. Це крок назад, повірте. Зауважте, що ЗНО охоплює матеріал з 5 класу навчання, ці півтора карантинні місяця рівень знань сильно не змінять. Щодо навчання 11 -класників - прочитайте програму на 11 клас, там майже вся весна - це повторення та закріплення пройденного матеріалу. Нічого вони не втратять за цей каранитн, а навіть дещо зможуть відпочити, виспатися, займатися самоосвітою у комфортних домашніх умовах. Нові теми, якщо ї є в програмі, можна вивчити самостійно. За відміну ЗНО виступають батьки дітей, які не дуже добре навчаються. Схаменіться. Здоров"я дітей - це безперечно пріоритет. Саме тому заняття в червні - це погана ідея, бо буде пекло в кабінетах. Основну сесію ЗНО також в залежності від ситуації з пандемією краще зробити в травні (якщо закінчими карантин 24.04.2020), як і було заплановано. А якщо карантин затягненься - то краще у вересні, коли спаде жара.
Коментувати
Тарас
Діти своє відпрацювали зараз. І домашні і контрольні роботи зробили. Тепер нехай вчителі відпрацюють свої гроші ,що отримали за карантин. За три місяці приблизно 30 000 кожна отримала. Так оць, нехай ще раз увесь материал гарнесенько пояснять. Бо не всі зрозуміли. А контрольних не потрібно! Лише пояснення матаріалу вчителем. Хочаб по три уроки на день. Вчителя нехай пояснюють, а діти п"ють чай з цукерками!
Для Тарас:
Дурний ти і не лікуєшся.
Аня
А ви з якої країни, що вже три місяці карантину відсиділи? Бачу Ваші вчителі гроші гарно відпрацювали: навчили і Вас чужі гроші рахувати. А от у вихованні недопрацювали: не розказали, шо лізти в чужу кишеню - то непристойно.
Олекса Позняк
Для Тарас: дебильное, мы проводим уроки удалённо.Наоборот стало хуже - приходится полдня пялиться в монитор при проверке работ
Коментувати
Світлана
Для Олеся Петрвіна. У ВАС, НАВПЕВНО, НЕМАЄ СВОЇХ ДІТЕЙ І ОНУКІВ, ТОМУ ВИ ПРОПОНУЄТЕ ТАКУ ДУРНЮ!!!! Жодна мати не дозаолить своїй дитині знаходитися в класі, де температура сягатиме 40 +
Оксаеа
А щось пані Манзій не піариться. Невже у міністри не йде. А жалько. Ще б одна артистка була б. Напевно у Львів треба іхати. Там чекають. У школі- завучем. Хоч і важко , але треба.
Олеся Петрівна
Ти, дитинко, такий молодий, а вже такий ледачий. Люди літом на город йдуть в 5 ранку і вчителі нехай підуть, не розваляться. Може щось цікаве дітям розкажуть, ні хто не каже, що дітей треба навантажувати. Нічого - раніше встануть, раніше лягуть спати! Скільки можна дома сидіти!
Марина
Для Олеся Петрівна: А в червні де тоді будуть сидіти діти? Більшу половину дня в школі, іншу половину дня за уроками вдома. І це влітку? Гарна перспектива. Висиди весну вдома за уроками, тоді ще й літо. Влітку раніше спати - це просто смішно...
Аня
Саме для того вчителі 5-6 років вчаться і отримують вищу освіту, щоб потім о п’ятій ранку влітку йти на роботу, як якісь там люди з городами. Для городу освіта не потрібна, можна і в школі не навчатись, якщо мрія Ваших дітей полягає в тому. Чи якщо вони все ж таки хочуть навчатися, то за Вашим же планом, Ваші ж діти підуть на уроки о п’ятій ранку.
Надія Кудюкова
Молодец! Все правильно написал. До такого додуматься могли только те, кто никогда не работал в школе.
Коментувати
Марина
Повністю Вас підтримую Дмитро. Я мати двох дітей. Кожного вечора після свого нелегкого робочого дня я займаюсь зі своїми дітьми ( 1 та 5 класи). У червні мої діти до школи ходити не будуть. Це однозначно. І ніякі штрафи мене не злякають. Здоров’я моїх дітей найголовніше. Тому що після такого карантину, коли дуже важко фізично і особливо психологічно, коли діти сидять вдома цілими днями за гаджетами, потрібно буде зайнятися їх здоров’ям. А не знущатися з них жаркими, душними кабінетами. Навіть, якщо МОН України поділиться своїми кондиціонерами, це теж не вихід, кількість хворих дітей тільки збільшиться. Після уроку фізкультури та в прохолодний кабінет...
Вчитель
Чи В впевнені, що ВСІ діти України мають комп’ютер ? Або планшет або ноутбук? Ви впевнені в тім, що інтернет є у кожної родині?
Вчителька
Для Вчитель: Та не у кожного вчителя є персональний ноутбук чи комп’ютер. Я - вчитель хімії, маю двох дітей школярів; мушу працювати дистанційно з учнями , а діти - 5 і 10 клас - вчитися - одночасно. А ноутбук один на всіх!!! А на ще одного ноутбука вчительська зарплата не тягне!
Коментувати
Мир велик
Цілком підтримую! Чинуши вважають, що навчання можливе лише у кам’яних стінах. А світ вже давно пішов далі.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!