О. Калинич: звіти, або по той бік дистанційного навчання

Дистанційна робота непомітно зводиться до красивої картинки, як і багато чого... Сумно

О. Калинич: звіти, або по той бік дистанційного навчання

Автор: Олеся Калинич, учитель, Хустська гімназія-інтернат.

Звітування, або По той бік дистанційного навчання

Дистанційне навчання породило нову хвилю звітів. Щоб якісно підготувати дистанційний урок, витрачаєш удвічі більше часу, ніж для звичайного (наприклад, створення відео може відбуватися в декілька дублів).

Але навчати дітей - обов'язок, ми мусимо його виконувати. Та, виявляється, ні: в учителя є ще один, напевно, чи не найважливіший обов'язок - звітувати. Звітувати красиво, яскраво. Так, щоб усі бачили вишуканість звіту й захоплювалися його красою! Ах, який гарний звіт! Як добре розписані години! Як багато встиг зробити вчитель! Скільки сертифікатів заробив!..

Стрічка у фейсбуці рясніє індивідуальними планами, звітами щодо робочого часу вчителя. На складання таблиці, графіка тощо вчитель витрачає час, бо ж звіт має бути опублікований, а тому красивий - обличчя ж закладу як-не-як... І дистанційна робота непомітно зводиться до красивої картинки, як і багато чого... Сумно.

Писати вміємо всі, багато хто взагалі користується функцією «копіювати-вставити» й створить ідеальний звіт. Що має вибрати вчитель, коли на терезах у телефоні 300 повідомлень від учнів і потреба написати звіт про те, як пройшли 7 уроків?

Цей допис не стосується моєї школи: у нас завжди мудро ставилися до паперотворчості й до звітування. Наша дирекція переконана: найкращий звіт - знання твоїх учнів.

Оригінал

Освіта.ua
27.03.2020

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лера
Для Владимир: элементарная зависть и ненависть к школе. Не все же выпустились с хорошими оценками и любовью к учебе, вот и плюют желчью.
Учитель
Ось нам кинуто рукавичку- карантин. Ми маємо прийняти і щось робити. Але тут прийшов зірковий час методичної служби від районного рівня до інститутів післядипломної освіти і до вершини керівництва самого пана Лікарчука. Минуло три тижні. Що ми бачимо? Вся ця рять дармоїдів мовчить ані пари з вуст. Жодної рекомендації, жодного зразка, жодної слушної поради. Максимальо що робиться- це вчителі намагаються якось збити сметан у глечику і вигадують щось самостійно, іноді порушуючи навіть закнодавство. Нешановна методична служба! Де ви? Ау Ваш вихід! Пане Лікарчук, чому мочить ваша гвардія. Три тижні. Мені як вчителю жодної рекомендації. поради. РМЦ-мовчить як миш під віником, ІПОПП- тиша мертва. Якщо щось кидають десь, то чуже, бо свого не вистачає розуму та фантазії. Люди! Працюйте! Хоча б зараз покажіть що ви чогось варті, а не тільки наші гроші проїдати. Якщо ви зараз нічого не робити, то вас терміново потрібно ліквідувати і гроші спрямувати на медичну галузь. Більше користі буде.
Наталка Неполтавка
Вкотре переконуюся, наскільки агресивне в нас суспільство! Послухати окремих коментаторів - учителі взагалі мають безкоштовно працювати (і в час карантину, і поза ним!). І справді, навіщо їм платити? Хіба вони щось роблять? Усього-навсього вчать дітей, перевіряють зошити ночами, пишуть сценарії, проводять виховні заходи, складають контрольні, створюють презентації, готують дітей до олімпіад і ЗНО...Прикро чути волання на тему:"А за що вони зараз отримують платню?" Чомусь ніхто не пише про працівників різних установ, де клієнтам відверто хамлять, футболять від кабінету до кабінету. змушують вистоювати довжелезні черги, поки вони кавують чи пліткують... Про так звані "неприйомні дні" і "технічні перерви" й говорити нічого... Але усіх це влаштовує... Бо в отакій черзі можна вихлюпнути своє невдоволення, влаштувати скандал, тобто проявити агресію... А може, слід починати з себе? І карантин - це не лише привід ненавидіти вчителів і заздрити оплаті їх праці, а, врешті, звернути увагу на власних дітей?
Ева
Для Наталка Неполтавка: Ага, особенно "готують дітей до олімпіад і ЗНО". Забыла сказать что за отдельную плату. А очередей в учреждениях у нас давно нет, все через интернет, которым многие учителя не владеют. Так что не трынди!
Учитель
Як викладач, можу сказали одне, роботи у мене на карантині стало ще більше не бо ж те, що просто могла пояснити очно, тепер маю розписувати різними засобами, іноді відеуроками, презентаціями, іноді просто у вордівському документі, а контрольний зріз знань, а перевірка , і не у зошитах, які перевіряються на робочому місці, а безкінечні питання- відсилання робіт, і всім хочеться і потрібно відповісти. Комп’ютер, телефон весь час у руках. А тепер ще й звіти, бо як же це вчитель буде працювати без мудрих вказівок МОНу. Ще чого доброго без нього обійдеться й по своєму дітей навчіть. Так що не треба про " отдельную плату" , може вам не повезло в житті з учителями, але ж і ви не працюєте на виробництві безкоштовно, набридли вже нападки на вчителів, краще б дали їм спокій і дали спокійно виконувати свою роботу.
Наталка Неполтавка
Для Ева: І вам добрий день! От і ви стали доказом моєї теорії про суспільну агресію! Використовуєте лексику, яка не є нормальною в культурному товаристві... Про те, що не володієте українською, взагалі мовчу... Звертаєтеся на "ти" до людини, віку, становища і посади якої не знаєте. Судите всіх на один копил. Це все видає, вибачте, людину обмежену й малоосвічену. Але це так - коментар до теми. Тепер щодо олімпіад і ЗНО. Даруйте, шановна, але все не зовсім так, як ви тут пробуєте малювати. Олімпіади і ЗНО - різні речі. Учителів, які б до олімпіад готували за окрему платню, я особисто не зустрічала (думаю, ви теж), адже це прямий обов’язок учителя - працювати з обдарованими дітьми (заявляю про це як багаторазовий тренер команд олімпійців 4 етапу). А щодо ЗНО... Ну що ж тут сказати? Якщо дитина впродовж 10-11 років удома чула отаку думку про школу й учителів, яку ви тут озвучуєте (неграмотно!), то, звісно ж, ця дитина й училася відповідно...
Коментувати
хтось кращій?
Цікаво, а для інших громадян в країні що не "возникла производственная ситуация, опасная для жизни или здоровья работника или для людей, которые его окружают, и окружающей природной среды не по его вине, за ним сохраняется средний заработок". УСІ ЛЮДИ сидять не за своєю виною всім потрібно однаково давать, а не лише вчителям! ВСІМ ПОРІВНУ!
Владимир
Сейчас прочитал опусы. Мало верю, что среди авторов этих самых опусов есть учителя. Почему-то все смотрят на положение дел через призму своего понятия - урок. Скажите, а в каждой ли семье (даже в городах) есть доступ к дистанционному обучению? А как быть учителю, когда ему рекой текут на комп или телефон ответы учеников... Учителю необходимо вести свой (дополнительный) журнал для выставления оценок. Вход в школу закрыт. Поэтому каждый учитель ведёт свою работу так, как может. Кстати, а все ли вы, авторы, свободно владеете компом? Или так, на уровне "чайника"? Так что... "все знают, как надо учить, как надо лечить, и как управлять государством"... но только дома, на кухне...
Вчимама
А якщо дуже чесно, не кривлячи душею, то дистанційне навчання в початковій школі - це профанація і дурня. Батьки повідправляли дітей до бабусь, діти сидять в селах, мобільний інтернет ледве вистачає на смс - повідомлення. На звязок з 40 учнів виходить 6-8. Що вивчили за карантин? Вийдемо на уроки , ущільнимо і все вивчимо. Самі діти можуть читати мотеріали літературного читння. НЕ треба завищувати можливості дистанційки. В саршій школі та ВНЗ згодна. А коли вже й з дітьми дитсадочків та початкової школи , то.... А особливо обурює, що всі робимо вигляд, що весь клас учнів та всі діти дошкільники навчаються дистанційно. Просто не придумали за ща платити заробітну платня такий тривалий час вчителям та вихователям. Знаю, що будуть обурення щодо мого допису. Але давайте чесно признаємося самі собі - не ефективна дистанційка для молодших школірів.
Светлана
Для Вчимама: За что платить зарплату учителям? Действительно не за что! Но КЗОТ ст.113 :За время простоя, когда возникла производственная ситуация, опасная для жизни или здоровья работника или для людей, которые его окружают, и окружающей природной среды не по его вине, за ним сохраняется средний заработок. Я думаю, что дистанционное обучение придумали для того, чтобы не дать нашим детям деградировать, а не для того, чтобы оправдать зарплату учителям. Меня лично устраивает и простой.
Учумама
Для Вчимама: Почему "будуть обурення"? Спасибо за честность.
Александр
Для Светлана: В КЗОТ ничего не написано про пандемию, про то, что родители дома сидят за свой счет или вообще потеряли работу и денег осталось на две недели. Экономика стоит - что непонятно? С какого перепугу тебе средний заработок, когда больницы нужно готовить!
Коментувати
Іван
Я такой проти,але я також за! Давайте скажемо правду,є такі вчителі,які дистанційно лише виписують домашні завдання. І все. Звісно,батьки незадоволені.Результат нульовий. Перевірити неможливо.Говорить-зроблено все. А що робити директору коли прийде КРУ? Як доказати батькам,що вчитель за два місяці карантину лише інколи подала домашні завдання? Я не знаю правильної відповіді і виходу з ситуації,що склалась. Давайте шукати разом. Пропоную на час пошуку корони зняти і покласти під стіл.
Ігор
Для Іван: А що дадуть звіти в цій ситуації?
Светлана
Иван, КЗОТ ст.113 :За время простоя, когда возникла производственная ситуация, опасная для жизни или здоровья работника или для людей, которые его окружают, и окружающей природной среды не по его вине, за ним сохраняется средний заработок. Думаю, что большую часть учителей устроил бы и простой, который оплачивается в полном объеме согласно законодательства. А тем учителям, которые дают вашим детям д.з. можно просто сказать спасибо.
Коментувати
Witalina
Звіти, плани - це ознака того, що БЮРОКРАТІЯ процвітає. Головне - план, звіт, а потім уже - робота,учні,батьки..А без плану, звіту можна працювати, чи... "ни как"? І ця бюрократія наскільки в’їлася в нутро адміністрацій шкіл, шо закони, накази МОН безсилі. Страх відповідальності,"кабы чего не вышло", прагнення себе захистити не дають можливості позбавити вчителя від не потрібної писанини. Хоча достатньо зайти в групу класу і видно роботу вчителя.Ні, мені не потрібна твоя робота, головне,щоб ти помучився!!!!