Л. Гриневич: про підхід уряду до секвестру бюджету 2020

Підірвати реформу НУШ, згорнути усі нові механізми фінансування науки, - це секвестр бюджету 2020

Л. Гриневич: про підхід уряду до секвестру бюджету 2020

Автор: Лілія Гриневич, екс-міністр освіти і науки.

Підірвати реформу Нова Українська школа, згорнути усі нові механізми фінансування науки, припинити модернізацію професійно-технічної освіти і це ще не все - такий підхід уряду до секвестру бюджету 2020!

З 2018 року стартувала реформа шкільної освіти і щороку супроводжувалася реальними інвестиціями. Обсяг різних цільових субвенцій у шкільну інфраструктуру в 2017 році склав 1 009,5 млн грн, 2018-го року – 2 509 млн грн, а в 2019 році – 3 886,3 млн грн. Практика довела, що саме так можна стимулювати позитивні результати, а не просто «говорити про підтримку реформ».

Скасування у 2020 році субвенції на НУШ (1 500 млн грн) на обладнання і підвищення кваліфікації вчителів початкові школи - це підрив довіри до реформи і неможливість її справжнього впровадження!

Два попередні роки ми працювали над новими інструментами фінансування науки, серед яких грантове фінансування Національного фонду досліджень і програма підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень - секвестр їх скасовує!

У 2017 році ми запровадили щорічну субвенцію на створення професійно-технічних навчально-практичних центрів, за рахунок якої йде осучаснення обладнання в профтехосвіті - секвестр її скасовує!

У 2020 так і не спромоглися запровадити зміни в оплаті праці дошкільників і молодих вчителів, запропоновані нашим урядом. Вирішили хоча б надати субвенцію на підтримку молодих вчителів - секвестр її скасовує!

Куди ведете країну?!

Оригінал

Освіта.ua
26.03.2020

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Зущик Жанна
Пані Гриневич, промоніторте накладні на придбання матеріалів для НУШ при вашому перебуванні в МОН. Один приклад. Накладня на придбання мірних стаканчиків - 3 шт. - 150 грн. В магазині ціна точно таких стаканчиків - 5 грн, 10 грн, 15 грн. Питання. Можливо нам ТАКА НУША непотрібна?
Ольга
Пані Гриневич не панікуйте, ви і ваш уряд на чолі з Гройсманом дурили вчителів, і заробляли на соросівських грантах, а ці в повному тупіку після ваших реформ далі скубуть вже давно обскубану освіту. Ті гроші, що ви витратили на Нуш, могли хоч трохи покращити соціальне становище вчителів і вихователів,, а тепер повертайтесь у Нуш і припиняйте плач. Ніхто вам не вірить.
Арсен
Кто руководит министерством ?Соросята которые продали страну за гранды - за деньги.некоторые из них прославляли сс галичину.ПОЗОР! Какая нуш какие реформы .Манзюк не может связать три слова - говорит складами не помнит приказов без суфлеров.Куда мы идем - и это без вируса !!!
Стас
О, понеслась! Товариші соросівські поросята, що, гроші взяли від дядечка Сороса ,уже й потратили,а місія по знищенню молодого покоління може провалитись? Давайте, Новосад, Гриневич,а що це ще Совсун мовчить? Як це без неї? Давайте, шуруйте до свого хазяїна! Бррись, нарешті, з України!
Одни мыльные пуэыри
Гриневич,успокойтесь! Ваша " реформа" образования- такой же мыльный пузырь, как и реформа медицины! А НУШ- это вообще нечто! Дебилизация страны! Надеюсь,что Вам ещё придётся отвечать по закону!
Торба
Та ви вже завели, тепер навряд чи хтось виведе
Клас
Учні - здобувачі освіти! Чи не так записано в я Законі про освіту? Оті здобувають тепер! Чого галас підіймати? Батьки у нас розумні, з вищими освітами, з якими можна тепер теж бути вчителем - от і здобувайте! А вчителі направляють, координують....все так, все правильно! Було б бажання вчитися у здобувачів. А НУШ - як прийшла, так і піде. Вседозволеність ще ні до чого доброго не приводила. І за які такі заслуги виплачувати молодим вчителятам виплачувати 21 тис? А всім іншим зась? Обійдуться теж! До роботи!!!!
Olga
Для Клас: Молодець!
Мама-учитель
Для Клас: Только вы тогда права не имеете называться "учителями". Вы тогда "направлятельницы" или "координаторши". И зарплата должна быть соответствующая. А родители будут - "учителями". Вот так правильно!
Коментувати
М
Для Володимир:Ви таке хочите знати,гроші,гроші,коли-це було,що Гриневич все має пам’ятати?,де ті гроші пішли(витратила),може була з-за границею,бачите яка зараз ситуація-вже не поїде,а так в світі була,на людей подивилася,себе-показала. Сама пише були реальні інвестиції,а зараз-вкрасти то хочеться,а з чого?Вам її не шкода?Прикрилися"реформами"і до кишені!
Володимир
Нехай розкаже де національна онлайн платформа і куди поділися гроші на нею. Згоден з діями уряду. Головне платіть гроші вчителям щоб вони вижили.
а что вы хотели?
Все логично. Экономика стоит. Зарплату учителям "держат", значит остальное нужно сократить.