І. Примаченко: світ поглинає безпрецедентна освітня криза

Через стрімке поширення нового коронавірусу 300 мільйонів дітей по всьому світу пропускають заняття

І. Примаченко: світ поглинає безпрецедентна освітня криза

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

На наших очах світ занурюється в безпрецедентну освітню кризу. New York Times повідомляє, що через стрімке поширення нового коронавірусу 300 мільйонів (!) дітей по всьому світу змушені пропускати заняття - їх школи закриті на карантин.

Більш чи менш масштабні шкільні карантини введено у 22 країнах: Китаї, Японії, Південній Кореї, Ірані, Пакистані, Італії та багатьох інших. Навіть в США, куди вірус прийшов з запізненням, шкільні округи починають закривати двері для учнів. Карантин було оголошено і в навчальних закладах Чернівецької області.

Карантин проти нового коронавірусу може радикально відрізнятися від звичайного шкільного карантину під час епідемії грипу - у першу чергу, своєю тривалістю. Наприклад, оголошений кілька тижнів тому карантин в школах Гонконгу триватиме, щонайменше, до 20 квітня. У цих умовах карантин не вийде перетворити на додаткові канікули - діти не можуть просто припинити навчання на два місяці посеред навчального року.

Уряди країн світу розуміють це та імпровізують. В Італії міністерство освіти створило спеціальну сторінку для вчителів, на якій надало їм безкоштовний доступ до засобів групового відеозв'язку і готових навчальних планів в умовах карантину. Монгольське телебачення транслює шкільні лекції. Іран зробив інтернет-доступ до всіх навчальних ресурсів для школярів безкоштовним. У Гонконзі онлайн перенесли навіть уроки фізичної культури - діти виконують вправи вдома, повторюючи за вчителем, який використовує веб-камеру. Японія фінансово підтримує компанії, працівники яких змушені залишатися вдома, щоб наглядати за дітьми.

Чи готується Україна до можливого довгого шкільного карантину? Для цього потрібно вже зараз вести роботу по, щонайменше, чотирьох напрямкам:

  • Контент, за допомогою якого школярі зможуть вчитися вдома: цифрові підручники, відео, завдання, доступ до спілкування з викладачем і однокласниками.
  • Онлайн-інструменти, які мають забезпечити весь необхідний функціонал: від групових відеоконференцій і онлайн-тестів до систем, у яких вчителі зможуть гнучко планувати і втілювати дистанційне навчання.
  • Навчання вчителів найкращим методикам та інструментам дистанційного навчання - без чого два перших пункти не мають жодного сенсу.
  • І, нарешті, державна політика підтримки батьків, які будуть змушені залишатися вдома з дітьми.

Хто б не став новим міністром освіти, йому чи їй доведеться оперативно формулювати відповіді на ці виклики. І від швидкості та якості цієї роботи буде залежати, чому навчаться чи не навчаться українські школярі та студенти у 2020 році.

Оригінал

Освіта.ua
06.03.2020

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Моника
Интернационал - Русский Музыка: Пьер Дегейтер Слова: Аркадий Яковлевич Коц Вставай проклятьем заклейменный , Весь мир голодных и рабов ! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья , а затем Мы наш мы новый мир построим, Кто был никем тот станет всем! Припев: Это есть наш последний И решительный бой . С Интернационалом Воспрянет род людской II Никто не даст нам избавленья: Ни бог , ни царь и не герой Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро ,- Вздувайте горн и куйте смело , Пока железо горячо! III Довольно кровь сосать вампиры, Тюрьмой , налогом нищетой! У вас - вся власть , все блага мира, А наше право - звук пустой ! Мы жизнь построим по иному- И вот наш лозунг боевой: ВСЯ ВЛАСТЬ НАРОДУ ТРУДОВОМУ! А дармоедов всех долой! Остальной текст найдите сами. Прочтите! И поймете почему такое гонение на марксизм и коммунизм.
Революции- слава
Для Моника: Как никогда за последние 29 лет актуально!
Коментувати
MONIK
ИНТЕРНАЦИОНАЛ Пьер Дегейтер Debout! les dam nés de la terre! Debout! les forçats de la faim! La raison tonne en son cratère, C’est l’éruption de la fin. Du passé faisons table rase, Foule esclave, debout! debout! Le monde va changer de base: Nous ne sommes rien, soyons tout! C’est la lutte finale Groupons-nous, et demain, L’Internationale, Sera le genre humain. C’est la lutte finale Groupons-nous, et demain, L’Internationale, Sera le genre humain. Il n’est pas de sauveurs suprêmes, Ni Dieu, ni César, ni tribun, Producteurs sauvons-nous nous-mêmes! Décrétons le salut commun! Pour que le voleur rende gorge, Pour tirer l’esprit du cachot, Soufflons nous-mêmes notre forge, Battons le fer quand il est chaud! C’est la lutte finale Groupons-nous, et demain, L’Internationale, Sera le genre humain. C’est…
Stefan
А в якій галузі в нас нема крізі? Доки в нас буде президент - клоун, а люди з його оточення - бовдури, та хапуги; доки в парламенті пануватимуть ПОРОХОБОТИ й СОРОСЯТА ні якого покращення в житті перессчного громадянина не буде. Никто не даст нам избавленья: Ни бог , ни царь и не герой Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой.
Блейз
Коли на кону здоров’я дітей і працівників освіти, то про яку освітню кризу йде мова? Що за блюзнірство таке?
вот такой тебе блейз
Для Блейз: И здесь учителя у нас в привилегированном положении. Все взрослые люди будут на работу ходить - а "працівники освіти" у нас особенные - дома будут беречь здоровье, А ЗАРПЛАТУ ОПЯТЬ ПОЛУЧАТ!!!
Блейз
Для вот такой тебе блейз: Зависть тебя погубит! Но что бы тебя перестала жаба давить иди работай "працівником освіти"! Благо закон изменили и такие утырки как ты смогут попробовать какая это "сладкая" работа! Но сразу что бы ты не убегал от туда!
Eugen Zimmermann
Для вот такой тебе блейз: завидуй молча! Можешь в уголке поплакать - может, попустит)))
Коментувати
Валерій
Щодо мотивації школярів до навчання https://osvitoria.media/news/https-www-unian-ua-curiosities-10906901-shkolyari-v-uhani-obvalili-reyting-dodatku-abi-ne-otrimuvati-domashni-zavdannya-navit-viddaleno-html/
Ytri
Для Валерій: Повеселило))))
Коментувати
Оксана Сухань
а в мене зауваження не за темою, а з грамотності... дітей навчають не ЧОМУ, а ЧОГО. такі особи. які створюють платформи для вчителів, ПОВИННІ це знати. вибачте за прямоту, пане Примаченко...
Горбань Віктор
Батьки і вчителі! Давайте не звинувачивати одне одного за ту ситуацію, яку створило міністерство! Програми такі, що матеріал не вивчається, а пробігається "галопом по Європах"! Для засвоєння на рівні навика сильному учню потрібно близько 10 повторень, а середньому - 50! Якщо в класі 30 учнів і всі різні, то тільки геніальний вчитель зможе навчити всіх! Завдання ЗНО створені на основі навчальних програм, а вони вкрай перевантажені! Тому навіть хороший учень у хорошого вчителя повинен спеціально готуватися до складання ЗНО! Сільські вчителі позаурочно готують учнів до ЗНО і здебільшого нічого за це не отримують.
Правда
Для Горбань Віктор:про вас, особисто не скажу ,бо не знаю який Ви вчитель,але питання:чому вчителі говорять тільки про малі зарплати,тільки про себе,не має ніяких скарг яка освіта і,-що робиться в школі,їхні діти(вчителів) в якусь іншу школу ходять,де все ок?.Вчителі,Ви в першу чергу повинні говорити про проблеми в школі,(програми не такі і все інше),Ви кожен день з ними стикаєтесь,а Ви тільки зарплата мала,все інше вас не стосується?!А в міністерстві,працюють такі"професіонали",яких Ви-вчителі навчили-це ваша праця,то,які можуть бути претензії? Міністерка вчула,що Ви-вчителі хочете більші зарплати, і вона її мала,просто до вас не дослухалась-сорі,буває,просто вчителі-не могли собі підвищити,а вона-могла і зробила.І Ви-вчителі(не всі)-вчите якось так-сяк-дітей і Новосад по вашому методу так-сяк робила.То може вже час починати з себе?,не говорити за проблеми,а кричати,як Ви кричить за зарплати!
Аппеляция
Для Правда. Всё верно,но есть нюансы.О плохих и нелегальных по сложности и по глупости программах учителя " кричат"( при т.н. " обсуждениях" ), но только их никто не слышит. И о качестве многих учебников тоже кричат( но там ведь тоже махинации- выигрывают часто не самые лучшие.)Образование уничтожается целенаправленно,как бы это грустно не звучало. Видимость " реформ"- да, пытаются создать. Міністерка- по " отдельной программе". Зачем ей было о чём- то переживать,если гранты от " Відродження" получались регулярно? Зарплаты учителей...Это больной вопрос " ниже пояса". С такими зарплатами можно жить,если не жить) И вообще,знаю многих учителей,которые собираются доработать до июня и искать другую работу. Данная работа очень нервная стала, давление со всех сторон,и это давление редко оправдано. Постулат один:" Учитель во всём виноват!"( даже если и не виноват).
Правда
Для Апеляция:не давно вчителі були з плакатами під верховною радою(установу точно не пам’ятаю,а вимоги точно)"мала зарплата",чому про інше мовчали?Може б до президента дійшли претензії,йому лапшу вішають і вірить(як Новосад казала президент дозволив-20 рік -рік математики,щось поміняється,хоч рік китайської мови).Також президент все не може сам зробити від того і є міністри,кожен відповідає за своє,а президент контролює і дає напутнє слово чи в когось інша думка?А зарплати не тільки у вчителів малі і не менш нервові і відповідальні.А в житті все починається з освіти.
Коментувати
Мама, препод ВУЗа
Нужно разрешить свободное посещение, хотя бы в старших классах, тем детям которые осваивают материал сами/ с родителями/ с репетиторами - ведь это просто убийственно отсиживать в школе, а потом еще усиленно работать после школы. Администрации школ НИКОГДА на это не пойдут - иначе пойдет сокращение нагрузок у учителей. Пробывала устроить детей на домашнее обучение - директор таким рогом уперлась! - видимо судит по себе - самостоятельно разобраться ни в чем не способна.
* * *
Для Мама, препод ВУЗа: а ти свої роги в себе на роботі експериментуй.
Коментувати
Математичка
Странно читать комментарии родителей, что их дети все осваивают после школы сами или с репетиторами. Я и учитель, и репетитор, так что могу делать выводы. Самостоятельно способны изучить новый материал не более 10% детей и то, только на базовом уровне. Они не умеют читать научные тексты, а в интернете видеолекции довольно скудные и не дают полной системы знаний и понимания материала, хотя могу согласиться, что иногда лучше "бубнящей училки", но иногда их и записывают эти училки))). Чтобы разобраться в нюансах нужен педагог. Но имеющие репетиторов дети на уроках занимаются всем, чем угодно, но только не уроком, потому , что есть Марья Ивановна, которая потом все расскажет. Но не может 1,5 часа с репетитором заменить 9 уроков математики за неделю в профильном классе! Так, что это иллюзия, что дети смогут справиться самостоятельно.
К
Для Математичка: в нас в школі,10 клас,один-математика і один-геометрія+один урок-інформатика,його немає,забирають на математику-разом в тиждень виходить три уроки.
К
Для Математичка: В нас діти ходять на репетиторство з математики(1.5 год.-300 грн.)-два рази в тиждень. Вчителька-"бубнявча" і,яка дійсно може пояснити,не дає ради опитати всіх,навіть половини дітей (в класі від 26 і більше-старша школа,а молодша-від 30 і більше).На уроці встигають розібрати одне завдання,без репетитора був би повний-капець.
7
Для К: И после таких расценок за репетиторство - у них еще зарплата маленькая!
Коментувати
Вчитель
Для %: та діти не ходЯть до школи вчитися,іх туди батьки відправлять ,щоб перебули до обіду і дома під ногами не вешталися,як у садок
Сара Аврамівна Крук
Коли подивлюсь на цю нещасну фізію , то думаю , що криза вже прийшла. Ну побрийся, помий голову, виспись - і сфотографуйся!
1
Если появится такой контент, про который пишет автор, после окончания карантина учителя станут не нужны как класс - дураки они его разрабатывать... Хотя они на это и не способны
Val
Для 1: А что разрабатывать то? На том же ютюбе достаточно структурированной и легко усваиваемой информации, которая полностью покрывает школьную программу. Качество которой зачастую выше, чем бубнящий у доски педагог.
Коментувати
родитель
Все что перечислил автор статьи есть в интернете и, как говорится, кто хочет учиться тот этим пользуется давным-давно. Для нашей семьи карантин и каникулы время плодотворной учебы, готовлю детей сама. А школа существует лишь для того чтобы кормить учителей - всего лишь.
Віктор Логвін
Будь які "світові" приклади і посилання на інші країни недоречні бо в нашої "системи освіти" спільною з ними є тільки назва. Наша середня освіта не освітній, а релігійний заклад, де обслуговується віра обивателя у те що "дитина повинна ходити до школи", а освіту здобувають під час виконання домашніх завдань, з репетиторами і на курсах, тому перейматися карантином не варто.
мама
Для Віктор Логвін: Как вы правы! Ваш комментарий я переписала и на стену повесила, зачитываю знакомым - все согласны!
Katarina
В точку. Все вы правильно говорите. Слава Богу есть дистанционное образование, сын и племянники последние три года школы там учились. Все баллы ЗНО были выше 195. У всех. А родители все верят, что школа помогает ребенку в учебе. Но потихоньку народ прозревает.
Коментувати
Горбань Віктор
Пане Примаченко, не сприяйте тій паніці щодо коронавірусу, яка штучно поширюється певними глобальними силами! Що коронавірус, що грип - різниця невелика. Якщо у людини нормальний імунітет, то їй байдуже, що якісь "смертельні" бактерії потрапили до організму. А от стреси, особливо страхи, які Ви підтримуєте, знижують імунітет! Крім стресів, які можуть бути зовні не вираженими, але тривалими, імунітет руйнують "захімічені" фабричні продукти харчування. Приведіть емоційну сферу у порядок, перейдіть на екологічно чисті продукти і забудьте про ліки і лікарів.
%
Ну надо, ну и шо.
Анна
Для Вчитель: Полностью согласна что как в садик. Только причина другая - должна быть посещаемость, которую требует администрация школы. ЗНАНИЙ В ШКОЛЕ ДЕТИ НЕ ПОЛУЧАЮТ! Школа только ВОРУЕТ детское время. Отсиживают до 14.00 - и по репетиторам
Владислав
Тобто, на вашу думку, у всьому винні вчителі та адміністрація?
родители
Для Владислав: Нет, во всем виноваты родители и только родители! Черт бы нас всех побрал!
Коментувати