А. Мельник: «вміла готувати...» або про електронну звітоманію

Шкільне життя все сильніше обростає публікаціями на сайтах шкіл і засновників, дописами в соцмережах

А. Мельник: «вміла готувати...» або про електронну звітоманію

Автор: Андрій Мельник, директор школи.

«Вміла готувати...» або «навіяне Остапчуком»

Оригінальні, як завжди, ідеї Олександра Остапчука кличуть до дій. Але його допис підняв ще одну важливу проблему – звітоманію.

Писано вже переписано про незламну в нашій освіті радянську систему звітів з будь-якого приводу, сотні тисяч літер і цифр у нікому не потрібних довідках, інформаціях, звітах.

Останнє десятиліття додало нову сторінку звітоманії – електронну. Шкільне життя все сильніше обростає публікаціями на сайтах шкіл і засновників, дописами в соцмережах на офіційних і неофіційних сторінках.

З одного боку, це органічна частина життя в сучасному світі, з іншого – це дивне явище, коли неважливо, що і як відбувається в школі, головне - які фоточки про подію, урок, захід виставлені в мережі.

І ось уже маємо фейсбучних чиновників від освіти, директорів шкіл, завучів і вчителів. Ніхто ж не знає, що там насправді відбувається, головне, що у соцмережах робота кипить.

І нехай би воно собі так і велось, якби не поява бажання оцінювати школу і педагога за соцмережею. Маю приклад однієї своєї колеги, яку на повному серйозі запитав такий «фейсбучний» чиновник: а де я можу побачити Вашу роботу по відзначенню однієї пам’ятної дати? Відповідь «у головах і серцях моїх учнів» для нього неприйнятна.

Отже, дорогі колеги, хапайте швидше смартфони, реєструйтесь, де ще не зареєстровані, і показуйте роботу, бо скоро без звіту на сторінці школи вже і зарплату не нараховуватимуть!

Освіта.ua
17.02.2020

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
директор
Все правда. ДСЯО теж аналізує сайт, а хто його вестиме- це нікого не хвилює. Адміністрації шкіл вже не знають коли знайти час для виконання прямих обовязків. Все буде НУШ.
Володимир
Проаналізувавши структуру МОН, я виявив там 85% баластних посад.
Вчитель-КА
Я вот одно не понимаю - на каких законных пидставах требуют эти отчёты? Главная работа учителя - это уроки. Но учителя ж вечно грузят анализом, самоанализом, планами самоосвиты и прочим хламом - это наоборот мешает нормальному учебному процессу - вместо того чтобы думать за уроки учитель думает как еще преподнести городу и миру - чего там креативного он сделал. Да, среди учителей много бывших отличников и заучек, которые любят выпендриваться, и им же подыгрывают все эти проверяющие от образования - ликвидировать нужно всё и под корень - сделать один образовательный ресурс вместо армии методистов и институтов удосконалення и на нем реально давать методическую помощь - готовые презентации. разработки самостоятельных контрольных и прочее. При совке так и было - но в книжном варианте. Не устраивает что дает министерство - редактируешь и переделываешь сам. А так все эти институты модернизации нихера не делают - только цыдульки рассылают. За вебинары вообще молчу.
Что дальше ?
" ЧУдят"*.
ОТГ- - " звітомани".
Когда проверяет такие супер бюрократические структуры как отделы образования при ОТГ? Вот где " зразок некомпетентності та непрофесіоналізму"! Голова взял туда своих " любих друзів", которые " судят" вообще и со звітами в частности.
Что дальше ?
Уважаемый автор! Вот только не надо про " радянську систему звітів"! Такое количество бюрократов- руководителей в разных институтах образования наплодилось именно в период " незалежності". ( Сравните количество управленцев на 1991 год и сейчас! Дошли уже до того,что школа " обслуживает" налоговиков( конкурс " Податки очима дітей",) всякие социальные и не социальные службы и много других структур, в которых работают " кланы"- начальник,жена,дети,л?... ?бовницы,кумовья...... И всем нужны " звіти"! И во всех " заходах"- участие ОБЯЗАТЕЛЬНОЕ,потому что РЕЙТИНГ - наше ФСЁ! Вопрос " звітування" и " конкурсомании" поднимался неоднократно. И что????
Olga
Для Что дальше ?: У нас лет 5 назад начальница из соцзащиты разработала спецкурс для школьников, договорилась с райотделом образования и вместе "внедрили" его в школах. Без грифа МОН и ОИППО. Классные руководители должны были раз в 2 недели проводить занятия, фиксировать все в журналах. А самодовольная начальница ездила по школах и проверяла, как учителя бесплатно, не по своему профилю проводят занятия и давала "рекомендации". Думаете, кто - то возмутился? Проглотили. Одна наша завуч наотрез отказалась от этого дебилизма. Уговаривали, угрожали - она сказала, чтобы работники соцзащиты сами приходили и проводили занятия, а учитель этим заниматься не будет. Три года прессовали, но отстали.
Коментувати
serj
Як раніше говорилося: "То фігня, що наш завод нічого путнього не виробляє. Головне - наш заводський ансамбль перше місце в області займає!"
Василь  Шминдрук
Застав освітянських чиновників Богу молитись, то вони собі лоби розтрощать. В нашому навчальному закладі вимагають, щоб кожний педагог створив собі БЛОГ і постійно його контролював. Потрібно регулярно вносити матеріали своєї педагогічної роботи. Ніби-то вчителям і викладачам робити більше нічого.