Інна Совсун: як розірвати це замкнене коло?...

Спроби відрегулювати і визначити усе на рівні законів суперечать ідеї університетської автономії

Інна Совсун: як розірвати це замкнене коло?...

Автор: Інна Совсун, народний депутат України.

…Зараз сиджу на засіданні Комітету освіти, науки та інновацій. Обговорюється законопроект про те, щоб у законі про вищу освіту включити музеї у перелік структурних підрозділів університетів, а директору і працівникам музеїв – надати статус науково-педагогічних працівників.

Намагаюсь уявити, щоб у Штатах Сенат розглядав питання про закріплення у законодавстві повного переліку структурних підрозділів, які можуть функціонувати в університетах….

Ось ці всі спроби відрегулювати і визначити абсолютно усе на рівні законів – це якийсь радянський спадок, який категорично суперечить ідеї університетській автономії (і здоровому глузду).

І що цікаво – це ж не тільки/не стільки ініціативи законотворців, це і бажання університетів – які весь час вимагають, щоб в законі усе було прописано.

Питання – як розірвати це замкнене коло?...

Оригінал

Освіта.ua
12.02.2020

Популярні блоги
Олександр Мірошниченко: аналіз міфів від освітян В освітньому просторі України побутує певна кількість міфів, які кардинально викривляють реальність
В. Співаковський: навіщо оцінки, що травмують дітей Для відмінників оцінки дуже важливі, адже без порівняльних оцінок відмінники втрачають мотивацію
Н. Азарова: усім потрібна безвідмовна вчителька Все життя вчителя крутиться навколо правильних відповідей, йому їх краще завчити і довести до автоматизму
В. Волчан: у прогулах винні діти, а школа ні до чого? Ми стараємось, проводимо реформи, міняємо міністрів, а ситуація в освіті кращою не стає
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Климент Вор
Совсун - ви ж така сама простокваша, як і такадра, що музей пропонувала. Куди б вже ви поіхали соросята - подальше від освіти!
Володимир
Уряд України має поставити завдання і виділити кошти на проведення наукових досліджень у галузі водневої енергетики. Україна не може бути постійно залежна від російського газу. Держава має бути енергетично незалежна. Воднева енергетика — це напрям вироблення та споживання енергії людиною, який базується на використанні водню як засобу для акумулювання, транспортування та вживання енергії населенням, транспортом та різними виробничими напрямками. Водень обрано як найпоширеніший елемент на поверхні Землі та у космосі, він має найбільшу енергоємність, а продуктом його згоряння є тільки вода, що знову вводиться у обіг. Водень є придатнішим для запасання електрики. Він не потребує цінних матеріалів, як для виготовлення батарей, та може бути запасений у великій кількості на випадок тимчасової відсутності сонця або вітру. Громадськість зможе використовувати водневі технології в повсякденному житті на принаймні такому ж рівні зручності й безпеки, як сучасні технології на викопному паливі.
Татьяна
Для Володимир: Ваши предложения - то ж для нормальных правителей,которые действительно переживают за страну. Если внедрить Ваши предложения- Коболев с Витренко не будут получать такие зарплаты и премии. И все остальные " присосавшиеся" тоже!
Коментувати
qwerty_qwert
А спробуйте прийняти нормальний закон - не пробували? Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків.
Оракул
Вилучати совок від керівництва університетами.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!