Андрій Мельник: учитись треба у звичайного вчителя!

Багатотисячні бюджети на тренінги - це чудово, але головне навчання педагога відбувається в школі

Андрій Мельник: учитись треба у звичайного вчителя!

Автор: Андрій Мельник, директор школи.

Свій до свого по своє!

Так вийшло, що веду свої уроки в різних кабінетах. У вівторок це кабінет фізики, на перерві молода вчителька запитала, чи може посидіти на останній парті, звичайно, погодився. І весь урок спостерігав за нею, цікаво їй, чи ні.

Зараз багато говоримо про форми атестації, сертифікації, навчання тих, хто не має педагогічної освіти. І вкрай мало голосів, які б нагадували – головне навчання - це власний приклад. Завжди наголошую, чекаю всіх у себе на уроках, готовий вислухати запитання і отримати поради.

За посадою відвідую багато уроків колег, і часто дізнаюсь щось цікаве, що можу застосовувати у себе на історії, при цьому дивлюсь досвід не лише викладачів гуманітарних предметів, але і фізиків, і хіміків, і вчителів початкових класів (куди ж без них!)

Тож сьогодні мав ще одного «учня», до речі, активного. Сподіваюсь, щось з побаченого на історії Середніх віків допоможе в роботі вчителя фізики, у четвер піду на урок до неї.

Отже, багатотисячні бюджети на курси і позашкільні тренінги - це чудово, але головне навчання педагога відбувається в школі! Тільки практичний, реальний досвід колег стає справжнім помічником в роботі.

У сучасному світі багато говорять про горизонтальні зв’язки, у шкільній же українській освіті все частіше робота методичних об’єднань районів чи міст перетворюється на ритуальні зібрання викликані протокольною необхідністю конкурсів чи олімпіад.

Упевнений, що у кожній місцевості є талановиті вчителі, які тихенько (пробачте за таке слово), роблять чудову працю. При цьому не ходять по конкурсах, не шлють розробки уроків по різних сайтах, тільки б дали сертифікат про публікацію (якість таких розробок - тема для окремої розмови), а такий вчитель може багато чому навчити колег. Саме ж до цих спеціалістів своєї справи і треба йти за досвідом і наукою, сам колись так робив – тихенько посидіти на уроці, звичайному, не відкритому уроці, який для учнів, а не для комісії. Саме про таких вчителів має розповідати методист молодим вчителям, і не тільки молодим.

Освіта.ua
11.02.2020

Популярні блоги
Олександр Мірошниченко: аналіз міфів від освітян В освітньому просторі України побутує певна кількість міфів, які кардинально викривляють реальність
В. Співаковський: навіщо оцінки, що травмують дітей Для відмінників оцінки дуже важливі, адже без порівняльних оцінок відмінники втрачають мотивацію
Н. Азарова: усім потрібна безвідмовна вчителька Все життя вчителя крутиться навколо правильних відповідей, йому їх краще завчити і довести до автоматизму
В. Волчан: у прогулах винні діти, а школа ні до чого? Ми стараємось, проводимо реформи, міняємо міністрів, а ситуація в освіті кращою не стає
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
золотое-слово
ох как , правы...Получили высш. катег. и звание "методиста", а уроки открытые дают, - только раз в 5 лет. когда аттестуются. а в обычные дни. так не пустят...Почему?
торсион
Для золотое-слово: а вы реально считаете что чем больше открытых уроков тем круче учитель. Если я хочу поделиться чем то с коллегами или учениками у меня на ю тьюбе есть канал. Выньте совок из головы
Коментувати
Володимир
Золоті слова.
Мама і Вчителька
Чому ніхто не думає про учнів? Саме їм у першу чергу необхідна присутність на уроках когось. крім вчителя. До останнього вони привикають, а нова людина, яка прийде іноді на урок (байдуже директор, чи до директора), стимулює учнів. Толковий директор, присутній на уроці ніколи не заважатиме вчителю, як і вчитель на має ніяк змінювати стиль викладання предмету. інакше учні швидко все "просічуть" і авторитету як не було. Просто необхідно проводити взаємовідвідування уроків.
дід і вчитель
Для Мама і Вчителька: Навіть водію автобуса заважає як хтось дивиться як він рулить -Не стой над душой -табличку вішає. Треба проводити взаємо відвідування - репетують совки совкові,- дітям потрібні чужі люди на уроці, не так їм скучненько! Для Вовочки-придурка точно потрібні, а от для хорошиста не думаю. Колись на мій екзамен заглянув інспектор. То учень який прекрасно відповідав впав у ступор і тільки піт по обличчю біжить. Добре що інспектор оцінив обстановку і пішов до директора каву пить -ледь кондрашка учня не хватила. В жодній країні світу адміністрація не бігає по урокам - крім совка, звичайно.Директор? -Займись створенням комфорту у школі, організуй співпрацю з ВУЗами, поїдь до бізнесменів, зацікав їх вкладувати гроші у школу, організуй міжнародні звязки. А не бігаєш по урокам як дурачок.
Коментувати
Вчитель-КА
За посадою відвідую багато уроків колег - заважаєте працювати за великим рахунком - кожне відвідування це стрес для педагога. Займіться краще матеріальним забезпеченням школи.
золотое-слово
Для Вчитель-КА: "За посадою відвідую багато уроків колег". ох ох...А к себе ...Так автор о вас?
Вчитель-КА
Для золотое-слово: А шо я учитель химиии могу полезного вынести с урока истории? Умение решать задачи? там по посаде нет такого у директора видвидувать уроки. Автор обычный карьерист. Прикрывается красивыми словами. Иначе бы до сих пор работал учителем.
Коментувати
Юрій Панасюк
Вінницька.Погребищенський.Село Павлівка. Знайомся Україно! У нас є такий "талановитий херой нашего і прошлого времені". Учитель географії, біології,хімії, музики-Синюченко Г.В.-вища категорія, старший учитель, педофіл за сумісництвом, 14000грн. зарплати, їздовий-таксіст свого директотараторки-дружини Синюченко Н.І..(Систематичні прогульщики уроків) .Помилки не буде -більше 30% прогули системні.Проводив рекультивацію землі на шкільних ділянках, отримав за труди праведні зарплату(з офіційної відповіді нач.від.освіти Бутенко З.М.), але що за процес -їм невідомо.Читаючи ,при колегах, портфоліо-плагіат( в сучасних комп.інформ. технологіях повних "два нулі") не спромігся відшукати власне кредо.В школі працювали оформлені на папері працівники, а кошти отримувала директорка. Мінтам глибоко "пофіг", долю відгребли. Для звязку-нач.від.освіти Бутенко Зінаїда Михайлівна, № тел.0972677537. Телефонуйте, переймайте досвід.Дана школа (50 учнів) є філія опорного закладу-директорка Носова Тетяна Анатоліївна №0676965559, знайома з ситуацією, по досвід іздила в Польшу з вихованцями. Пане Андрію-Ваша школа "віддихає".
У нас так же
Для Юрій Панасюк: Ха! У нас такой глава ОТГ. На работу ходит,когда захочет. В основном занимается дерибаном земельных участков для родственников,друзей ( пока есть возможность),а также своими безнесовыми интересами( весь бизнес,недвижимость записаны на других лиц). А в свободное от подобных " дел" время ездит на курорты со своими " братками". ОПГ!
Коментувати
Мама учня
Дуже влучні думки. Нам повезло, у нашій школі є така вчителька, не їздить по конкурсах, з крейдою в руках цілий урок- слова мого сина.Діти з задоволенням біжать на уроки історії, гарно здають ЗНО , навіть після закінчення школи найчастіше навідуються до неї.
директор
"Андрій Мельник - директор спеціалізованої школи №203 м. Київ" Якщо ви запрошуйте молодих колег на свої уроки, тоді вам і правда пам’ятник ще за життя треба ставити. Часто директори вміють тіль критикувати і вчити.
Олекса Позняк
Для директор: ще одне тупе.В нормальних країнах директор взагалі не читає. Роботи менеджера йому достатньо. Освітянські проблеми і то коли виникають вирішує завуч
золотое-слово
+++, ...а как Вам, - 9 н/ч + замены (набераут)...
Коментувати
Владимир Белый
Автору - РЕСПЕКТ. Крім того, варто не випускати з поля уваги, що той, хто взявся вчителювати має у своїй свідомості та підсвідомості потужний пласт прикладів від вчителів та викладачів, через "руки" яких сам ще не так давно пройшов і відчувати себе у класі перед дітьми безпорадним без тренігів чи курсів - себе не поважати.
Для Владимир Белый:
Не дарма тут колись писали. З крейдою і дошкою в космос полетіли.
Олекса Позняк
Для Для Владимир Белый:: Хто трохи в космосі розбирається то знає що відставання від Америки було майже завжди. Просто нестачу технологій заміняли геройством і самопожертвою
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!