Володимир Бахрушин: студент має право обирати

Результати його вибору треба формалізувати, зокрема у вигляді запису в дипломі і додатку до диплому

Володимир Бахрушин: студент має право обирати

Автор: Володимир Бахрушин, головний експерт групи «Освіта» Реанімаційного пакету реформ.

Один шановний заклад вищої освіти підготував проект положення про визнання результатів неформальної та інформальної освіти. Ініціатива нібито хороша. Але засмучує такий пункт:

«Визнання результатів навчання, отриманих у неформальній/інформальній освіті розповсюджується лише на нормативні освітні компоненти, оскільки вибіркові дисципліни здобувач може обирати самостійно, що дає йому змогу вивчати те, чого він ще, на його думку, не знає».

Безумовно, студент має право обирати. Але результати його вибору треба формалізувати, зокрема у вигляді запису в дипломі і додатку до диплому, нарахування кредитів тощо. А для цього результати неформальної та інформальної освіти навіть для вибіркової частини освітньої програми треба спочатку визнати.

Ще одне запитання. Чи будь-які результати можуть бути визнані як результати навчання на певному рівні вищої освіти? Чи можна, приміром, вивчення основ елементарної арифметики визнавати як результат навчання за магістерською програмою лише тому, що студент вирішив, що йому відповідних знань не вистачає? Імовірно, все ж має бути певна кореляція з вимогами до рівня вищої освіти, які встановлені Національною рамкою кваліфікацій і, можливо, іншими документами.

Оригінал

Освіта.ua
05.02.2020

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антиреформа
Знову могилянці виковиряли з носа чергову проблему- як відобразити неформальну освіту в дипломі?? Повна ахінея! Як видати диплом гравця в доміно? Навіщо??? Вузи пусті ,в лабараторіях оснащення царя Пенька, зарплати мізерні, студенти ледь живуть- а вони знайшли проблему... Шизіки! З жиру бісяться на грантах мільйонних .
Tet-a-tet
До кожного диплома про профосвіту додається додаток з переліком предметів, які вивчав учень, оцінками і присвоєною кваліфікацією(розрядом). Працюючи керівником, я завжди вимагав від випускника цей додаток і мені відразу ставало зрозуміло з ким я маю справу. Форми наших сучасних дипломів( від ПТУ до ВНЗ не відображають досягнень людини. Студент здає усі дисципліни на задовільно, а отримує такий самий диплом як той, що вчився набагато краще. А додаток звичайно не показує. Шановне МОНУ! Встановіть зразок диплома, де мають бути оцінки і у скількох "бажаючих" його купити відразу відпаде бажання. Пропозиція п.Бахрушина дуже правильна, але ректорським лоббістам вона дуже не сподобається. А може прагматизм візьме верх? І ми перестанемо самі себе обманювати?
Оракул
Для Tet-a-tet: Додатки вже давно частина диплому.
Владимир
Да, но у них есть такая подпись «Без диплома недійсний», та и по сути с дипломом он особой роли не играет. Если их половина выпускников не потеряли спустя годы после учебы, и на том спасибо. Да и вообще, оценки из ВУЗа никакой информативности не несут. Всегда когда набираю персонал, то даже не спрашиваю что человек закончил, поскольку мне не нужно знать, где он 4-6 лет штаны протирал и какие предметы в ВУЗе сдавал. Это вообще не показатель в нынешних реалиях, так как ВУЗы уже давно отстали от рынка труда, и по сути остались единицы из тех, которые пытаются вскочить в последний вагон....
Коментувати