О. Журавльова: про батьківські збори, але не такі...

Чим старший клас, тим менше батьків приходить: зазвичай одні і ті ж - мами кращих учнів

О. Журавльова: про батьківські збори, але не такі...

Автор: Олександра Журавльова, учитель, Канада.

Пригадую закономірність: чим старший клас, тим менше батьків приходить. Зазвичай одні і ті ж - мами кращих учнів, і вислуховують за тих, кого нема. А воно їм треба?

У нас теж були батьківські збори, але тут в Канаді це не збори всіх «бажаючих», а індивідуальна зустріч вчитель-учень-батьки. Називають тут ці зустрічі дуже поважним словом «Конференція».

Усі конференції організовуються централізовано від управління освіти. Є чітко визначені дати у вересні, листопаді і березні. Проводяться вони впродовж 3 днів: в середу і четвер після обіду з 16.00 до 20.00, а в п'ятницю з 9.00 до 12.00 (тому учні в таку п'ятницю вихідні). Звичайно, що за ці додаткові години роботи вчителю додатково оплачують.

Щоб батькам потрапити чи домовитись про таку конференцію, необхідно зайти в спеціальний шкільний додаток PowerSchool в кабінет свого учня(абсолютно всі учні там зареєстровані і всі батьки ним користуються). Спочатку зі списку обираю нашу школу, потім прізвище вчителя, а далі дивлюсь, яка година (у середу, четвер чи п'ятницю) є вільною і найбільш зручною для мене. Один клік - і на пошту приходить підтвердження про зустріч з вчителем.

У нашій школі вчителі працюють в парах: містер Пітс (математика і природознавство) викладає свої предмети в нашому 6*5 класі і в паралельному 6*2 класі. Відповідно класний керівник міс Іглстон (гуманітарні предмети) працює в своєму класі 6*2 і в нашому 6*5. Тому на конференціях вони присутні разом і спілкуються з батьками обох класів.

Про що ж ці зустрічі? 10-15 хвилин присвячені виключно МОЇЙ дитині: про навчання, успіхи, поведінку, спілкування в класі, на що звернути увагу, рекомендації і, звичайно ж, відповіді на запитання, які нас цікавлять, або ж якщо ми чогось не розуміємо. Всі роботи Богдана зберігаються в окремій папці, тому вчитель має все під рукою щоб показати нам батькам.

Що не обговорюється?

  • загальні питання: навчальний рік, розклад, вихідні, вимоги... - бо все це є на сайті школи;
  • оплата: ніяких грошей вчителі не збирають. У тому ж додатку Power School від управління освіти є розділ «оплата». Там перелічені екскурсії, заплановані на рік вперед. Батьки можуть оплатити всі одразу, або ж кожну екскурсію окремо;
  • ремонти чи придбання будь-чого до класу. Усі необхідні для роботи речі вчитель бере в шкільному офісі: від ножиць і кольорового паперу до вологих серветок і пластиря. Ні вчителі, ані батьки такими питаннями не переймаються.

Дивно, але факт! В Україні на батьківські збори я йшла з великою неохотою (і як мама до своїх дітей, і як класний керівник до своїх батьків). Не тому, що мій учень шибеник, ні. Богдан досить чемна дитина. І батьки у моєму класі були і є дуже «класні». Але отих півтори-дві години «про все і ні про шо», і нічого конкретного про мого учня, хіба потім підійшла спитала, іноді непорозуміння і сварки залишали неприємний осад. Навіть як вчителька проводила так само, бо по-іншому не знала й не бачила.

А тут Богдан з нетерпінням чекав «конференції», щоб похвалитися своїми роботами, плакатами, які робили у групах, і зовсім не хвилювався. І нам були надзвичайно приємними оті декілька хвилин, відведені для спілкування.

То може, так краще? І познайомитись з батьками, і індивідуальний підхід, і похвалити, і посварити, і конфіденційність інформації. Комбо!!!

Оригінал

Освіта.ua
28.01.2020

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ll
Нє , в нас так не вийде. Лагерне мислення. Індивідуаліст в освіті давиться начальством, а то дай йому волю, воювати почне. Треба вдолбити в голову учителя, що один в полі аж ніяк не воїн
Валя
Для Ll: поцілуй його в дупу, того вчителя.
Володимир
Творчий учитель чи класний керівник- це клад для директора школи. Ніхто такого вчителя давити не буде
Коментувати