В. Співаковський: в освіті говорять тільки про «користь»

Користь - слабкий мотиватор для того, щоб вчитися, щось повинно приносити задоволення

В. Співаковський: в освіті говорять тільки про «користь»

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

А где же удовольствие?

В образовании все говорят только о его «полезности», произнося сакральные слова: «Дети! Эти знания вам пригодятся, они очень важные, без них вообще прожить нельзя».

Честно говоря, это слабый мотиватор для того, чтобы учиться. Кое-что должно доставлять удовольствие. А что в школе преподается для удовольствия?

Ведь нельзя питаться одними только витаминами.

Организм детей, несмотря на все санитарные запреты, требует и... гамбургеров, и конфет, и пирожных, и картошки фри, и десерта, и других лакомств, которые, как всем известно, иногда абсолютно бесполезны.

Но радость из жизни разве выбросишь? Иначе откуда потом счастье черпать?

Как говорил Уинстон Черчилль: «Я могу прожить без необходимого, но без излишеств я прожить не могу».

Так вот, и вопрос: что в школе у нас есть детям для удовольствия?

Пока учителя говорят, что это только кейс-уроки! Не утомляют, не раздражают, не напрягают.

Наоборот, появляется азарт.

Потому что в них есть всё: и витамины, и вкусняшки. Два в одном.

Почему я пишу об этом в начале каникул? Потому что некоторым детям на каникулах захочется этих вкусняшек попробовать. Особенно, если погода плохая и нечем заняться, а обыкновенные игры надоели. Не всё ж ребенку слоняться по дому и кнопчить телефон. А родителям предложить нечего. Теперь есть.

С наступающим добрым и веселым Новым Годом!

Оригінал

Освіта.ua
27.12.2019

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
123
Cкажіть, це лише в мене таке відчуття,що оці всі поважні дядьки, монівські щури , і взагалі керівництво держави намагається нав’язати суспільству думку, що вчитися не треба треба взагалі. Що не треба домашніх завдань,не треба ніяких знань, не треба ніякої дисципліни? Що школа-лише задля розваг і для забезпечення дітям безпечного середовища до повнолітня?
гість
Для 123: Ви абсолютно праві. Лише одне доповнення- не до 18, а до 22 і більше років за рахунок так званої "вищої освіти,без освіти" у велетенській кількості внз існуючих під цю програму по знищенню(свідомому чи ні) інтелекту молодого покоління.
Коментувати
Cirius
А насправді майбутній соціальний статус зовсім не залежить від того, розважають дитину у школі чи ні, по фінській чи японській системі організований процес навчання. Усе залежить від генетичних здібностей та мотивації у сім’ї.
Eugen Zimmermann
Для Cirius: соціальний статус залежить від генетичних здібностей? Ну-ну. Починаємо ділити населення на уберменшей та унтерменшей? Циркуль приготували - череп вимірювати?
Коментувати
Мама
Яке воно далеке від школи. Жах! Для лікування існують лікарні. Для заняття спортом-спортзали. А школи-для навчання.Нікому в голову не приходить вас розважаюти у лікарні чи лікувати у спортзалі. На все свій час і місце. Зараз все більше батьків переживають за якість навчання, а не розваги. У мене дитина на бюджеті у КПІ. Які там діти! Вони знають по декілька іноземних мов, мають міжнародні сертифікати! Декому викладачі дозволяють не відвідувати лекції, бо знають вищу математику. А ви байки батькам розказуєте то про розваги, то якісь дурниці. Хто прийшов до школи учитися,той учиться. І їм не потрібні ваші випендрьожі перейняті у дядечка Сема. Батьків,не ведіться на цих клоунів. Ваші діти потрібні лише вам ,а не їм. А їм потрібні лише відкати і піар.
Для Мама:
А Ви чекали почути від Співаковського щось інше? Та вони у своєму "гранді" беруть від батьків понад 11 тисяч доларів за рік навчання. Тому й готові за такі гроші розважати поважних чад грошовитих родичів, а середній бал ЗНО випускіників ліцею десь на рівні 160 балів.
Неприхильникспіваковського
Для Для Мама:: не потрібні ваші випендрьожі перейняті у дядечка Сема. знають по декілька іноземних мов.діти потрібні лише вам. Як у людей в головах все намішано! Ще когось дивує те, що нарід замість гарантованого росту і необхідних реформ обрав експерименти клоуна?
Eugen Zimmermann
Для Неприхильникспіваковського: окей, ви, мабудь, самий розумний у треді. Тож розкажіть дурням, кого потрібно було обирати?
Коментувати