О. Бондаренко: кошти треба вкладати не у школи, а в освіту

За офіційними даними Україна витрачає на освіту однієї дитини 27 тисяч доларів бюджетних коштів

О. Бондаренко: кошти треба вкладати не у школи, а в освіту

Автор: Олена Бондаренко.

ПІСЛЯPISA

Дослідження PISA показали, що учні досягають досить високих результатів навчання, якщо держава витрачає на освіту кожної дитини близько 50 тис доларів на 10 років навчання. За офіційними даними Україна витрачає на освіту однієї дитини 27 тисяч доларів бюджетних коштів.

Держава витрачає. А батьки? Grygoriy Baran зауважив, що якби можна було порахувати, скільки грошей вкладають у школи батьки, то цілком ймовірно, що ті самі 50 тисяч і виходять.

Учні гімназій, ліцеїв і спецшкіл показали кращі результати, аніж учні ЗОШ. Як на мене, то це не скільки результат роботи гімназій/ліцеїв, як результат конкурсного відбору, який проходили нинішні 15-річні учні, котрі тестувалися у PISA.

Соціально-економічний статус батьків суттєво впливає на рівень знань дитини. Не думаю, що йдеться про те, що «у розумних батьків розумні діти». Багатші батьки мають більше коштів, які можуть вкласти в освіту дитини поза школою.

Нижчий рівень знань учнів у селах порівняно з містами. Нещодавно у коментарях одна мама зауважила, що вона б рада, аби її дитина позаймалася з репетитором, але у селі такого немає. Є тільки ті вчителі, які вчать у школі, і до них вона не піде.

Кращі результати навчання показували діти у тих школах, де вчителі використовують відмінні від лекції способи проведення уроків.

Висновки? Кошти потрібно вкладати не у школи, а в освіту дитини.

Оригінал

Освіта.ua
16.12.2019

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
За 25 років вчителювання маю величезну масу підтверджень того, що у розумних батьків розумні діти. Скажу інакше: розумні діти у розумних батьків, бо останні вкладають у своїх дітей не гроші, в тч на репетиторів, а свій час, зусилля, спілкування, власний приклад. Мої діти відмінно закінчили сільську школу, успішно здали ЗНО (189-200 балів) без допомоги репетиторів, але щоденнно виконували домашні завдання, додатково готувалися до ЗНО, повторюючи раніше вивчене, переробили силу силенну тестів. приймали участь у позаурочних заходах, олімпіадах, конкурсах. У мене вдома зберігається повна коробка від ксероксного паперу грамот, дипломів тощо. Для чого я це пишу? Не для вихваляння, а для того, щоб бодай хтось замислився, що навчання дитини - це дуже важка праця її самої та її батьків.Тож не варто очікувати, що вчитель зробить за вас усю роботу. Або репетитор-чарівник. Ми у свій час готувалися до вступу у вуз, принаймні, всю весну і все літо. І ніхто не дивувався, а зараз велика трагедія - ДПА-ЗНО
Петрович
За офіційними даними Україна витрачає на освіту однієї дитини 27 тисяч доларів бюджетних коштів. За нинішнім курсом 648 тис грн. Розкажіть це Новосад. Лохи вірять.
Родион
ЦИТ: "Україна витрачає на освіту однієї дитини 27 тисяч доларів". Якщо відмінусувати вкрадені мільйони, неефективне використання коштів, завищені в рази ціни на товари та послуги, то "дитині" мало що залишається. Освіта продовжує годувати навколоосвітянських паразитів.
Когда проверят ОТГ?
Для Родион: Точно! Проверить ОТГ и отделы образования при них. Много интересного найдётся,как красиво разбазариваются бюджетные деньги,прям налево и направо.
Коментувати
Олекса Позняк
Звичайно не в школи! А то не дай бог дітям щось куплять. Гроші потрібно дерибанити так щоб до школи не доходили. 380 000 000 на НАПНу - і жодного результату для учнів чи учителів. Сотні мільйонів на нові інститути статистики, методики, джигіталізації. А основне накормить районо-облоно -гуно по усій країні. А вони забезпечать корупцію і відкати в МОН. Дивись і батькососам які там крутяться в карман положать. Отож гроші слід вкладати не в школи а в освіту. Бо школи, на думку Бондаренко, ніякого відношення до освіти не мають. Освіта для неї це той охоронець що посади директорів за 90 000 продавав. Доречі батькососи там добились щоб винуваті були покарані? Мовчки спустили на тормозах? Бо одна банда, своїх не здають.
Elena
Навіть якщо "одна мама зауважила, що вона б рада, аби її дитина позаймалася з репетитором, але у селі такого немає", то це не можна вважати об’єктивним фактом, бо часто батьки вважають, що їхня дитина не має достатньо хорошого рівня знань, бо "їх не дає вчитель", а наполегливість чи здібності учня не враховуються чи не визначаються об’єктивно.
Селянин
Це неправда, що у дітей у селі нижчий рівень знань. Діти у селі розумніші за міських, тому що випасення худоби, засівання культарами городів та варіння самогону розвиває інтеллект краще ніж вивчення всяких там математик фізик, хімій. Не потрібно принижувати сільких дітей
Ірина
Для Селянин: Очевидно, що худоба і самогон вже подіяли на твій інтелект, убогий.
Марія
Для Селянин: Ви поняття не маєте, як і чим живе село. Так що не ганьбіться недолугим намаганням зганьбити сільських дітей.
Реаліст
Для Марія: Згоден з вами. У владі за весь час незалежності України було дуже багато людей, які народилися і частково виросли в селі. Саме завдяки ним, у більшості свої, ми маємо такий стрімкий розвиток України
Коментувати