О. Журавльова: робочий день чи тижневе навантаження?

9-ти годинний робочий день і ланч, де кожна година оплачується відповідно до освіти і стажу

О. Журавльова: робочий день чи тижневе навантаження?

Автор: Олександра Журавльова, учитель, Канада.

Робочий день чи тижневе навантаження? (Пишу про школу, де працюю, хоча в інших в Альберті не дуже відрізняється.)

Коли я поцікавилась у вчителів, скільки уроків на тиждень становить їхнє навантаження, вони мене спочатку не зрозуміли.

Виявляється, що вчителі тут працюють, як вони кажуть «9-5», звичайний робочий день.

Отож, перший урок розпочинається о 8.05, а всі вчителі зобов'язані бути на робочому місці о 7.30, незважаючи на те, чи є в тебе перший урок, чи нема. Останній урок закінчується о 3.30, а вчителі розходяться додому о 4.30.

9 -ти годинний робочий день з перервою на ланч, де кожна година оплачується відповідно до твоєї освіти і стажу, незалежно від того, чи ти проводиш урок, чи маєш «вікно» і перевіряєш тести, чи ліпиш по класу новорічні декорації після уроків - ти ж знаходишся в межах школи, значить, працюєш.

Ми називаємо «вікнами» відсутність уроків, а тут це звучить як Prep time(час на підготовку), і в розкладі це не порожня клітинка, а так і записано - prep time.

У школі створені всі умови, щоб повноцінно готуватись до наступного дня, писати планування, складати презентації, виготовляти роздатковий матеріал. У кожному класі є комп'ютер, за яким можна працювати, а якщо там урок, то кожен вчитель отримав в користування шкільний ноутбук. Йдеш в учительську-кухню і працюєш. Окрім того, у школі є декілька принтерів, ксероксів, один ламінатор і безліч канцтоварів від резинок і кнопок до ватманів і акрилових фарб.

До речі, про себе. Я теж отримала в користування ноутбук, телефон, ключ (що відкриває всі двері) і флешку. І коли приїжджаю зарано, то в кухні тихенько складаю планування на наступний день (хоча сказали, що для мене це необов'язково, і перевіряти ніхто не буде), вношу дані про присутніх за попередній день і рахую кількість часу, проведеного дитиною на ГПД. Цю інформацію я здаю в кінці місяця на флешці в офіс, і батьки оплачують за групу похвилинно.

Та все ж таке поняття, як навантаження вчителя, існує, десь в міністерських рекомендаціях вичитала, що воно становить приблизно 900-1200 уроків на рік. А це приблизно 4-6 уроків в день. У різних вчителів різне, вчителька початкових класів має 25 уроків в тиждень, бо викладає різні предмети, а вчитель фізкультури - лише 18 уроків, а отримувати він може більше, бо в нього більше стажу, його робоча година дорожча, а у школі і він, і вона проводять однакову кількість годин - по 9 щодня.

Отож, уроки, написання планів, перевірка тестів, наради, підготовка до свят, репетиції, клуби, секції, прикрашання класів - це все робиться в робочий час у межах школи і є оплачуваним.

Тут вчителям заздрять хіба що через канікули, бо тоді вони не працюють, але аж ніяк не через робочі години. Бо вони такі ж, як в усіх інших, та ще й з купою дітей на голові.

І тут я не стільки про гроші (бо ж не назвала жодної суми в доларах), я про час, який витрачають вчителі на уроки, підготовку і все інше пов’язане зі школою. Чому канадським рахують все, а українським лише 18 годин, ніби, крім ставки, вони більше нічого не роблять? А що казати тим, хто не має ні класу, ні кабінету, ані зошитів?

Оригінал

Освіта.ua
16.12.2019

Популярні блоги
Н. Глюз: ми продовжуємо старі схеми і подвійні стандарти На ЗНО живе страшний вірус, що через маску і антисептик не вб'ється, а випускний гулятимуть без масок
О. Мірошниченко: поради вчителям від кіноактора Навіть примітивна камера збільшує всі емоції і розкриває великі й маленькі секрети
Ігор Лікарчук: ЗНО стає токсичним для освіти ЗНО повинно бути відокремлене від школи, задля збереження як ЗНО, так і нормальної школи
Д. Ламза: учитель має залишати негаразди за парканом школи Потрібно залишати негатив за порогом школи, а дітям нести і сіяти добре, розумне, вічне
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана Горбенко
Я б із великим задоволенням не брала клас. Ця робота відбирає у тебе багато часу, а нервів ще більше. Чого варті лише інструктажі, які доводиться писати наіть ночами... А зошити? Ви подивіться як пишуть учні, вони самі не можуть прочитати, що написали. А Ви заздрите тим копійкам. які вони за це отримують?
Олекса Позняк
Справа тут не в годинах, а в оплаті.Дайте достойну оплату і учитель з задоволенням знайде що робити у школі. У нас маючи навіть 1.5 ставки неможливо прогодувати сімю. Один мій колега підробляє на заправці, другий сторожує. Якщо їх посадять у школі до вечора вони просто звільняться. Наше начальство хоче щоб усе було як в Канаді, тільки щоб платити копійки, а собі стотисячні зарплати та мільйонні премії
Вчитель
По перше - у нас не працюють закони. Зав райво і вся її шайка може заявити, що кембриджські іспити - це афера, звинуватити вчителя в будь яких злочинах - і вчитель беззахисний. Якщо безпристрасна комісія буде розслідувати «самогубства» вчителів – скільки чинників треба посадити за грати! По друге – не маємо умов для підготовки. З мене вимагали, щоб я приносила на уроки свій ноутбук. Я повинна була, за думкою директорки придбати за свій кошт підручники 7 класу, так як райво підручниками у 2015 році забезпечило на 20-25%.
Cirius
Усе просто і раціонально. А у нас купа чиновників від освіти, а ладу в обліку робочого часу ніяк навести не можуть. Щодо інформації про матеріальне забезпечення, то цього вам чиновники не простять, адже у нас це все потрібно купувати власним коштом або збирати гроші у батьків. Правда Ви не сказали, що працюєте у приватній школі.
Vlad
А яку кількість уроків щодня мають учні середніх та старших класів?
Марія
З.30 і 4.30? Учителі приходять додому вранці? 9 годин не виходить, якщо вважати, що 4. 30 - то 14.30, а робочий час рахується від 07.30
Для Марія:
3.30 та 4.30 - це 15.30 та 16.30 відповідно. Невже так складно було додати 12 годин перед тим, як писати свій дурний коментар?
Elena
Дійсно нескладно додати, але авторка допису чомусь цього не зробила. Години треба писати так, як треба.
Мирослава
Години у Канаді рахуються a.m i p.m ???? тому все ок
Коментувати