О. Равчев: функція садочків - у першу чергу економічна

МОН посилює спайку садочку і школи, використовуючи однакову логіку до різних за функцією інституцій

О. Равчев: функція садочків - у першу чергу економічна

Автор: Олександр Равчев, PR-менеджер в «Громадяни в дії».

Ознайомився з пропозиціями Міносвіти до закону про дошкільну освіту. І ви не повірите, але я кардинально з ними не погоджуюсь.

Ключова ідея МОН - посилити роль держави в питанні садочків. І це повна дурня, тому що така філософія реформи зробить тільки гірше.

Садочки треба взагалі виключити з сфери компетенції Міносвіти, прибравши будь-яке державне регулювання цього питання.

Функція садочків - у першу чергу економічна, а не освітня. Їх створюють для того, щоб батьки дітей могли швидше повернутись до економічної діяльності.

Ключовим вигодонабувачем у цій ситуації є місцевий рівень, у чиїй економіці люди працюють. Тому форми регулювання садочків треба передати на рівень місцевого самоврядування.

Не може держава прописати однакові правила, які ефективно регулюватимуть питання садочків в Києві, і в маленькому селі.

Також логічно передати проблему садочків приватній сфері, де місцева рада лише компенсує приватним садочкам частину чи повністю кошти. Це дешевше і ефективніше.

Але для цього потрібно прибрати регулювання, яке суттєво ускладнює відкриття садочку.

МОН же замість цього посилює спайку садочку і школи, намагаючись використовувати однакову логіку до двох абсолютно різних за функцією інституцій.

Оригінал

Освіта.ua
12.12.2019

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Мені здається, що було б правильно мати садочки як державні, так і приватні.Чи має держава нав’язувати їм програми виховання нехай вирішує суспільство, тобто ВР. Але ніякий дошкільний заклад не звільнить батьків від їх обов’язку займатися вихованням своїх дітей. Регулювати через Київ кількість садочків - це абсурд, на місцевому рівні краще видно де і скільки їх потрібно. А те, що їх недостатньо наша з вами провина, бо це ми дозволяємо місцевій владі давати дозволи на будівництво житлових комплексів та масивів без відповідної соціальної інфраструктури. Немає садочка-не купуй квартиру в цьому районі, тоді забудовники будуть думати не тільки про бізнес, але й про людей.
1
Для Tet - либо общество, либо ВР. Хотя, когда Вы начнёте думать головой, то, возможно, увидите, что оба варианта не работают. Общество - это ученики нашей школы. ВР это сливки (ну, то , что сверху всплыло) общества. Когда люди разговорного жанра:"Неужели я своим красноречием не заработаю себе на жизнь?" , начинают вырабатывать стратегию будущего, становится как-то не по себе. Когда другие предлагают им это, как данность, будущее видится в варианте Африки с её трущобами. Начало уж положено.///Мы не можем позволять или не позволять строительство жилых комплексов, это Вы загнул/а.То, что покупатель квартиры станет ещё и думать о садике,явный перебор.ДА и вообще - пусть возят автомобилями в садики-школы. Или добиваются садиковского/школьного автобуса.А почему нет?
Tet-a-tet
Для 1.Этот состав ВР выбрали 73 % украинцев, наверное в общества есть спрос именно на токой состав депутатов..Ученики - это лишь часть обющества, при этом без права голоса, ведь все рашают взрослые люди. Африки у нас не будет, успокойтесь, мы из другого теста. Сколько лет пугают нас трущобами и нищетой, а продажи квартир и автомобилей все растут за деньги "бедных" украинцев.Сколько киевлян не позволили возведение зданий и власть их услышала, так почему мы молчим, когда нам предлагают жилье без социальной инфраструктуры?
1
Для Tet-a-tet:пугают? Да это реальность. Для того, чтобы её увидеть, надо бы глаза раззуть. По поводу состава.. ЭТОТ состав ничем не отличается от предыдущего.Абсолютно.Если в предыдущих составах были водители-любовницы-певцы и танцовщицы, то этот имеет то же самое.Да,есть исключения. И в прошлых созывах были.73%надоели прошлые.Но других взять неоткуда.Следущее поколение становится на плечи предыдущего..Каким плечи, такое и поколение.Мажоров тоже."Мы позвляем", удивляет.Это говорит о том,что Вы не в курсе, как оно всё делается и как можно позвоить или не позволить в реальности.
Коментувати
Владислав
І що цей пан пропонує? Загнати садочки в підпорядкування якогось Мінсоціполітики? Чи може ще кинути один тягар на місцеві бюджети? Я то не проти, можна і це грамотно реалізувати (хоча навряд чи при цій "владі"), але от теза про "економічну функцію" зачепила за живе. Якби садочок використовували тільки як "сберкасу" для дітей, то на виході із садочка, тобто у першому класі, ми б отримували бездарних, невмілих та несерйозних учнів. Саме садочок закладає ОСНОВИ, які необхідні для навчання не тільки в школі, а й у подальшому житті, а саме: відповідальність, дисциплінованість, поняття "режиму дня", початкові навички читання, лічби, письма та роботи у команді. А діти по всій Україні однакові: як у Києві, так і у маленькому селі. І вихователі, що там, що там не дурні, тільки їм би дати ще якусь мотивацію окрім надрукованого на ксероксі дипломчика. І, до речі, набагато легше жилося б вихователям (а отже і дітям), якби не було ось таких знецінювачів їхньої праці як пан Равчев.
Равчев
Для Владислав: якщо ви вважаєте, що діти не готові до школи, то треба ПРИ школі запускати підготовчий клас, а не навантажувати цією функцією садочок.
Коментувати
Горе нам украінцям
Слухайте, навіщо Ви таким дурням даєте слово. Економічна функція дитсадка ??? А як зточки зору людожера, яка. Знову фонд, грант і сопливе дитя дає поради!!? Совсуни, бабаки , новосади , стадні - скільки ж іх людиноненависників???