Володимир Співаковський: як називати випускників вишів

Виші нічого не роблять для 95% цільової аудиторії, яка в житті працюватиме на зовсім інших роботах

Володимир Співаковський: як називати випускників вишів

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Кто придумал, что конечной продукцией университетов должны быть «бакалавр» и «магистр»?

Ведь эти термины увязаны с науками, хотя в науку и преподавание потом идут всего 5% выпускников вузов.

Получается, что вузы ничего не делают для 95% целевой аудитории, которая в жизни будет занята на совсем других работах. Не магистрами.

Там, «наверху», наверно, даже не знают, что такое «целевая аудитория» в рыночной стране. И плодят каких-то искусственных бакалавров ненужных наук и магистров какой-то магии.

А потом работодатели безысходно мечутся в поисках нормальных умелых работников, а им каждый вновь приходящий говорит: «Я – магистр!»

А работодатель: «Чего – чего?». - А что ты умеешь делать, магистр?..

- Н и ч е г о.

И все с этим абсурдом мирятся, хотя мир давно уже кардинально поменялся.

Вы спросите, а как же их называть?

Если окончил университет – то должен быть «Универсал»!

Он всё умеет, может, знает, хочет и делает на результат. «Под ключ».

Тогда было бы совсем другое обучение, совсем другая квалификация и совсем другой профессионализм.

Оригінал

Освіта.ua
10.12.2019

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Але ж тут п.Спріваковський правий, університет має випускати універсалів, а випускає з більшості спеціальностей теоретиків. Візьмім економічний факультет, одна теорія. Якби я не працював і не мав доступу до облікових документів не вмів би виконувати таку роботу після ВНЗ взагалі. Отака гірка правда і це вина в першу чергу тих премудрих "вчених" , які на замовлення влади поскладали такі програми. Окрім цього, сьогодні класичні економісти взагалі не потрібні, потрібні такі, що можуть працювати відразу у кількох напрямках: економіка,бухоблік, менеджмент,маркетинг і т.д. Коли ми запитали декана, чому так мало практичних занять він нам сказав, що ВНЗ готує студентів до наукової роботи, а решта ми маємо навчитися самі на виробництві. І за 28 років мало що змінилося, зросла лиш кількість дисциплін за рахунок дроблення інших. Я не веду мову про точні науки, але в гуманітарних програмах повний застій. Тому ВНЗ зараз живе з тих, хто косить від армії, або заробляє на марнославстві українців.
Корк
Для Tet-a-tet: придурок птушний
Коментувати
Дд
Роботодавці хай за свій рахунок готують того, хто буде їм приносити прибуток, а то всі хочуть вченого дешевого раба.. нема дурних
Дд
Та хоч ж..опосраками назвіть, кому ті спеціалісти треба, якщо в країні немає виробництва?)
Олекса Позняк
правильна назва -Безробітний Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків.
serj
Для Олекса Позняк: Добивайте текст пробілами
Коментувати
Семиволос Дмитрий
Спиваковский! Извините , Вы случайно не осваиваете грант у Сороса? Разъясняю- 95% магистров - это магистры практики , а лишь 5% - это теоретики. Поинтересуйтесь , пожалуйста. Так невежественно себя у нас ведут только соросята- поросята. Пардон.
serj
Таких забористих мухоморів у нашому лісі немає
Торба
Шо ви таке міцне курите, ГРАНДент?