В. Співаковський: PISA або кого Україні тепер копіювати?

Результати рейтингу PISA, який визначає, яка країна має найкращу в світі систему освіти

В. Співаковський: PISA або кого Україні тепер копіювати?

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Украина в рейтинге самых лучших в мире систем образования.

3 декабря опубликованы результаты рейтинга PISA, который определяет – какая страна имеет лучшую в мире систему образования.

Украина заняла общее 39 место (в прошлый раз в 2015 было 38 место).

Как видим, Финляндия спустилась с шестого общего места на седьмое, по сравнению с прошлым результатом в 2015 (рейтинги проводятся раз в три года).

Лидирующие позиции у стран Юго-Восточной Азии.

Откровенно говоря, хотя и заявлено, что этот рейтинг определяет лучшую страну, однако он учитывает только три показателя – хотя и важных, но и не очень.

Это показатели чтение, математика и природные науки. То есть, это уровень базовых знаний.

Например, Америка и Англия имеют прекрасные успехи в образовании, но страдают из-за большого количества иммигрантов из Мексики, Китая, Индии, которые опускают национальный рейтинг из-за проблем с грамотностью.

Более подробные наши места по чтению (37-42), математике (41-46), природным наукам (35-42).

Всего рейтинговались 79 стран.

PISA – Programme for International Student Assessment.

Конечно, возникает естественный вопрос: кого Украине следует теперь копировать? Финляндию, Сингапур, Америку, Австралию или кого?

А вы как думаете?

Полный отчет здесь.

Оригінал

Освіта.ua
03.12.2019

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчителька
От і результат! А за якими показниками ви атестуєте вчителів? За олімпіадами, конкурсами, написаними статтями, наявними блогами, вмінням оперувати формами, методами, прийомами, технологіями! То тут є результати, бо вчитель уже давно не працює на учня, а працює на себе! Змініть пріоритети! На який біс ці конкурси, за ними немає коли вчити! Вам на цьому ж сайти вчителі уже декілька років у коментарях ВОЛАЮТЬ: у школі - біда, процвітає дибілізм і бюрократичний маразм! Ніхто не чув, добре, що хоч PISA почули! Вимоги мають бути не лише до вчителя, а й до учня! Коли діти на голові процесу навчання немає, є хаос, в якому вчитель намагається діждатися кінця уроку з найменшими для себе втратами. Коли у мене не вистачає зарплати на комуналку і купити своїм дітям зимній одяг, то чхала я на ваші інноваційні технології і ефективність уроків, я весь час думаю, до моїм дітям холодно!
Сорока Іван Малин
Друзі! Все закономірно. Бідний вчитель, розвалена мтб , відсталий зміст освіти , нікому не потрібні школи і діти . Із Нуш буде в два рази гірше...
Іван
Нікого! потрібно було навести елементарний лад у школах. Заборонити репетиторство в стінах шкіл,запровадити систему незалежних онлайн тестів 1-2 рази в рік в судити про вчителя за результатами поступу вперед їх учнів,розігнати інститути вдосконалення,що є баластом,скоротити відділи освіти до 3-4 працівників,методкабінет також. А так,розвели бардак і хочуть результат!
Olga
для Спиваковський. Науки не природные, а естественные!