Галина Сищук: про пригоду під назвою сертифікація

Виявилось, що це має бути вистава у декількох діях, і примами мають бути далеко не вчителі

Галина Сищук: про пригоду під назвою сертифікація

Автор: Галина Сищук, учитель, м. Харків.

Ось і завершилася пригода під назвою сертифікація.

Мені дуже хотілося вірити, що процес сертифікації буде позбавлений залежності від суб'єктивної думки, залежатиме від наповнення, а не від обкладинки. Але ніт. Це теж має бути вистава у декількох діях. І примами мають бути далеко не вчителі.

Я не отримала сертифікату. Розумію, що відверто не сподобалася експертам. Точніше, одній з них. Та не вірила до останнього дня, що рішення буде прийматися тільки за їх висновками.

Отже про те, як це було.

Шановні панни у день експертного оцінювання пройшлися по кабінетам перших класів (у мене ще на той час був 4-й), спитали, за який рахунок у школі встановлено вікна, закуплено парти. Також їх цікавило, як так санстанція дозволяє у кабінеті тримати кулер з водою... І постійно додавали, що у них не так. Деякі школи навіть не навчалися декілька тижнів, бо вікна міняли за бюджетні кошти.

Щодо мене, питання такого плану (мовою оригіналу, бо пані не розмовляла українською):

-Вы почему сами ведёте физкультуру, это такая жажда денег?

-Как это вы, имея двоих детей, уже успели получить высшую категорию и педагогическое звание? Я бы не аттестовала!

- Что это вообще такое было? (це про урок за змішаною моделлю навчання «ротація за станціями») -Зараз я усе вам покажу (привстаю, щоб взяти матеріали) -Сядьте! Не нужно нам ничего показывать!

А між ділом і роботою проскакувало:

-Вы знаете, в котором часу я сегодня приехала? В 4 утра...

- А вы знаете, куда нас поселили?...

Поспіхом виставлені бали, без роз'яснень, та відверта неповага.

Ситуацію, нібито, мало врятувати портфоліо. Та от я точно знаю, що дивилася його тільки ця ж експертка. Знаю, бо помилково анкету самооцінювання виставила з обмеженим доступом і мала його підтверджувати. Так ось запит був тільки один. Ще влітку.

Не стала комісія витрачати часу на якусь вчительку із жагою до грошей.

Колеги пишуть, що дітей опитували і батьків... У мене навіть аналізу уроку не хотіли чути, затикали. Цікавило, у якому році була підписана програма з основ здоров'я, за якою я тоді працювала...

Отже, шановна Дмитренко Л. О., сердечно запрошую Вас навчити мене, як воно має бути. Бо моїми знаннями, ентузіазмом, ідеями, використанням інтерактивних методів навчання не перекрити жагу до грошей, яку Ви мені діагностували.

І так, я не зустрічала нікого з потяга, не годувала, і адміністрація не приділяла ніякої особливої уваги експерткам (просто звернула на це увагу, коли читала інтерв'ю колег з інших міст).

Пане Іване ЮРІЙЧУК, умовами сертифікації було зазначено, що ті, хто її не пройшли, отримають рекомендації щодо вдосконалення педагогічної майстерності. Буду дуже вдячна, якщо знайдете час пояснити, коли їх чекати і де шукати. І цікаво, хто їх надаватиме.

Вітаю всіх колег, що пройшли сертифікацію! Ви супер!

Оригінал

Освіта.ua
02.12.2019

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Справедливость
Ну что.Посмотрел ролик известного блогера. Что ж получается? Сертифицированным учителям- копейки к зарплате,а недоминистрам и другим " великим деятелям"- от 50 в месяц без всяких издевательств и нервотрёпки типа сертификации? Не то что- то в стране Очень не то.
Анна
Галина, только не опускайте руки. Сдавайте еще раз. Будьте уверены в себя. Вы молодая, если не хотите менять профессию, то сертификации не уйти. Чем раньше, тем лучше. Будете конкурентноспособная.
Іван
Вірю,що саме так і було. Якби хтось був при розумі то перші сертифікації потрібно було зробити привабливими,щоб люди повірили у власні сили. А так,відбили бажання,залякали і хочуть результату. І все із-за повної відірваності очільників від школи. Так,старі кадри слабуваті.А нові,що прийшли з мінімумом зно і практично не вчились! Де візьметься якісний вчитель? З космосу?.Агов,панове! Реалії гірші ніж ви можете уявити! Ви заклали порох у єдину гармату з тріщиною посередині. Рвоне так,що мало не буде!
Олександр
Галино, я з вами погоджуюсь і підтримую - проблема неабияка. Всі ці комісії і численні і авторитарні ніяк не можуть бути залишені. Більше того, у нас вже давно фейкові вчені, кандидати і інші "генерали" освіти, які озброєні державними академіями підвищення ... і різноманітними схемами отримання звань і нагород. Мені цікаво, коли це все закінчиться і чим?
олдж
Ну и чучундра на фото - гадалка с рынка.
Світлана
Для Юлі: Ви підняли болючу тему.Складається враження,що "зверху" навмисно ,фактично, ліквідували музику в початкових класах,таким чином віддавши читати ії вчителям початкових класів.Моя старша дочка дуже любила уроки музики.У молодшої доньки(2 клас) уроків таких взагалі немає.Вчителька не володіє ніяким музичним інструментом і заміняє уроки музики читанням або математикою.Всі ми розуміємо, для того,щоб придушити любу націю,у неї насамперед віднімають культуру, духовні надбання.Адже саме музика розвиває творчу особистість.А нашій державі потрібні не творчі люди,а вівці.І від цього дуже прикро.Де ще,в яких професіях, так ганебно ставляться до вчителів?Де ще є така безліч начальників та перевіряючих на одного вчителя? Зараз вчителі соромляться своєї професії...Молоді люди нізащо не підуть робити в школи.А хто надалі буде вчити наших дітей? .
Олесь
Для Світлана: самі будете і вчити своїх дітей за таку зарплату...
Новосадиху- в школу!
Ничего,скоро разбегутся и те,что есть учителя. Пусть Новосадиха им побольше " голову забъёт" сертификация и и бомажками разными. А сама ведь ну ничегошеньки не стОит.
Коментувати
Людмила
Нужно было денег дать! И все было бы ок.Они же так и эдак намекали...Говорили про плохие условия проживания,усталость...
Елена
Как учителя с детьми разговаривают, так и комиссия с учителями.
Сталин- сын попа???
Чтоб понять " до конца" до чего скатилось образование и какие есть учителя( наверное сертифицированные) гляньте это видео об уроке истории учительницы из Запорожской области. Это трэш!!!!У меня стыд и чувство безысходности! https://m.youtube.com/watch?v=Wkp1Z0-T7Jw
Юлия
Ця комісія - лайно. Я вже мовчу про освіту взагалі в Україні. Не хочеться взагалі щоб діти навчалися в школі, бо і учителі трапляються такі саме, як ця комісія
енгшщ
Сегодня дети из школы принесли новость - на район (в городе) остается ОДНА школа, в которой будут 10-11 класс. Сказали - готовьтесь поступать в техникумы и училища. Все в шоке - и дети и учителя. Так что сертифицируйтесь, пока не поздно. Среди учителей тоже будет конкурс - кому остаться.
Советчик
Галина,уезжайте из этой страны,пока молоды! Не тратьте нервы и время! Порядка здесь не будет!
Олеся
Для Советчик: "Ця країна" - то для вас не батьківщина?
Олекса Позняк
Для Олеся: батьківщина, але він правий, мій знайомий пропонував мені з друзями у Канаду але тут грянула помаранчева революція, усі повірили в світле майбутнє в Україні і залишились. Я не жалкую, я вже старий а от друзі дуже жалкують що втратили шанс. В Канаді у товариша гарний будинок і автівка, гарна зарплата, він впевнений у майбутньому своїх дітей. А товаришам дуля - кожен хто приходить обіцяє кінець бідності а потім розкрадає народ до нитки. Тікай Галя, поки молода
Маргарита
Для Олеся: Так якщо ця країна є батьківщиною, то людина не може знайти для проживання іншу країну, памятаючи свою батьківщину? Чи повинна здихати тут без усіляких перспектив на краще життя? І не потрібно гарних слів, типу "Що ти зробив для своєї країни"? Ці слова адресуйте краще депутатам, кабміну, президенту, місцевим чиновникам, які пошлють вас куди подалі, тому що не вважають вас за людей. Ми самі платимо за навчання, за медицину, за комунальні, всі податки, то що робиться конкретно для кращого життя людей? Якщо країна постійно обдирає людей, то люди воліють знайти іншу країну, де до них ставитимуться принаймні як до людей, а не як до бидла, яке все стерпить.
Коментувати
На урок до " експердів"!
Хай ці " експерди" покажуть свої уроки і свою роботу! А ми подивимося!І оцінимо!
Ковальчук Зінаїда Петрівна
Як боляче читати. Коли в мене були експерти, то чоловік був у відпустці. І не міг дочекатися, коли я зателефоную. Бо дуже боявся, що мене можуть недооцінити. Ну десь трохи недооцінили, десь переоцінили. А тут таке-це ЖАХ..Прибирайте таких експертів.
Олекса Позняк
Для Ковальчук Зінаїда Петрівна: А хто буде визначати експерти такі чи не такі? Де той таємничий дядя який їх призначив? За які заслуги? За які заслуги у нас ота білявка стала міністром і року не проробивши у школі і роблячи 10 помилок у 5 словах? Це експерти? Сертифікація абсурдна по своїй суті особливо у нас
Ковальчук Зінаїда Петрівна
Для мене атестація ще страшніша. З її аналізами та повчаннями, з вічним гнобленням адміністації. А тут мені більше повезло з експертами. Все було людяно.
Олекса Позняк
Для Ковальчук Зінаїда Петрівна: не може доля людини вирішуватись повезло чи не повезло з експертами. Це не рулетка.
Коментувати
Наталія
Прочитала статтю.... І сказати, що я в глибокому шоці, то нічого не сказати. Виникає при родне запитання: "Чому? Чому непогану справу - мотивацію вчителя, треба було перевести з ніг на голову?" Хороші, енергійні, сучасні учителі, які горять на роботі, мали би бути оцінені державою, а такі експердки спонукають опустити руки і відчути себе приниженою. Жах!
Олекса Позняк
Для Наталія: Експерд який не знає державної мови повний дебіл, його ідо сертифікації туалету не можна допускати не те що людей
Коментувати
Олекса Позняк
Сертифікація неприкритий булінг учителів. Причому врахуйте що поки що її провадять у м’якій формі щоб не було великої хвилі обурення. А потім потрохи дотиснуть -у половини категорії познімають - ЗЕкономія. У знайомої була сертифікація. Експердки невідомо ким сертифіковані на цю посаду опитували адміністрацію, дітей, і навіть технічок чи тихо у неї на уроці.Збирали плітки , дивились чим на перерві займається - у туалет прийшлось відпроситись. Це ненормально. Людський фактор необхідно усунути від сертифікації. Приїздять люди зі своїми комплексами які "знають що требе робить так а хто робить не так той дурак!" Або просто несприйняття учителя- "ах ти яка красива а я стара і чоловік мене кинув - ну я тебе принижу!" Не зустрічали? А я зустрічав особливо серед жінок. Величезні гроші викинуті на сертифікацію без толку. ті що пройшли сертифікацію не обов’язково найкращі, хто не пройшов не обов’язково найгірші. Знаю це по моїй знайомій - вона дуже гарний учитель але сертифікацію не пройшла.
1
Для Олекса Позняк: ЗЕкономия это понятно. Но начало то ЗЕкономии положено другими. КЕМ, Позняк?
Олекса Позняк
Для 1: Клятий Порошенко? Так він до сертифікації відношення не має. Лілька це креатура Черновецького і Авакова з його НФ. Він би з задоволенням би її і Авакова сковирнув і поставив би своїх, але монобільшості у нього не було прийшлось терпіть
Коментувати
НУШ!!!
І не тільки фізкультуру викладають, а і музику, Тільки ж як? Та кого це цікавить? А діти в чому винні?
Олекса Позняк
Для НУШ!!!: так іди в школу і викладай. У багатьох школах музики пару годин і хто буде наїх їздити якщо проїзд дорожчий?
НУШ!!!
Та і викладаю, Але наші « круті» вчителята музику самі «уміють» викладати. Як? ЯКОСЬ!!!
Юля
Да- да.Именно " ЯКОСЬ" в 1-2 классах НУШ преподают музыкальное искусство. Потому что интегрировали! Есть " Мистецтво", а не музыка отдельным предметом. В МОН- недалёкие люди!
Коментувати
Теж проходила сертифікацію
А ЗНО хто завадив здати? Бо рішення експертів не визначальне. Цікаво, на скільки балів написала тестування вчителька... На мою думку, пороги не високі. Якщо їх не подолали, то хіба це найкращі?
Ллл
Для Теж проходила сертифікацію: Вона не писала
Олекса Позняк
Для Теж проходила сертифікацію: А чому ви вирішили що рішення експертів не визначальне? Життя підказує що навпаки. Памятаю один такий експерд внадився до нашого учителя математики ходить. І все у нього було не так і уроки не такі і математик нульовий - строчив на нього бамаги. Він звернувся до друзів бо вияснив що інспектор хотів свойого сина на це гарне місце. Друзі знайшли шишку в обкомі партіїї , той його визвав як пропісочив - більше того експерда районовського внашій школі не бачили.
Любов Чулак
Олекса Позняк, Ви - вчитель?
Коментувати