В. Бєлий: було - є - буде (до слухань у комітеті з освіти)

«Стан і перспективи розвитку природничо-математичної освіти в системі середньої освіти в Україні»

В. Бєлий: було - є - буде (до слухань у комітеті з освіти)

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

БУДУТЬ СЛУХАННЯ

Відповідно до плану роботи Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій проводитиме слухання у Комітеті на тему: «Стан і перспективи розвитку природничо-математичної освіти в системі загальної середньої освіти в Україні».

Захід відбудеться 27 листопада 2019 року в приміщенні Верховної Ради України за адресою: вул. М.Грушевського, 18/2, кімн. 12. - з 14.00.

ПРИЙМУТЬ РІШЕННЯ/ДО УВАГИ

А ЧИ БУДЕ так, що:

  • слухання не виявляться всього лише емоційно-афектним «плачем Ярославни»?
  • безумовна потреба у покращенні стану матеріального забезпечення освітнього процесу та підняття зарплат учителів не закриє питання оперативного переходу до більш ефективного використання наявних коштів, ніж як те у нас робиться десятиліттями поспіль, коли на старшокласника замість можливості вибору пріоритетного профілю накидають 20 - 25 обов'язкових предметів у 10 - 11 класі, 80% з яких мають 1 - 2 години на тиждень для аудиторної роботи з учителем?
  • комітет проявить політичну волю до законодавчого підсилення суспільної потреби у математично-природничій освіті старшокласників через розширення переліку спеціальностей в університетах та коледжах, що вимагатимуть сертифікати ЗНО з математики, фізики/хімії/біології/географії аж до сегменту медичної та правової освіти, вже не кажучи про ІТ, хай як би не лементували «захисники» народу?
  • комітет наважиться на інституційне закріплення у законі «Про повну загальну середню освіту» ключову умову для реально успішного формування моделі стабільно якісної освітньої діяльності старшокласників, для якої потрібне безумовне відокремлені старшої ланки від 9-річки?
  • комітет продемонструє розуміння того, що одночасне законодавче впровадження вказаних тут двох останніх позицій апріорі знімає будь-які ризики до того, що система скотиться до масового переходу на гуманітарний профіль у старшій ланці та одночасно знімає й ризики послаблення гуманітарного сегменту, бо той апріорі не може бути якісним без гарної філософської підготовка, яка, у свою чергу, не буває без здатності до математичного мислення на пристойному рівні.

Надія на все це є, бо здається, що теперішня ВР розпрощалася з «пасіонарними» носіями політичної аргументації на кшталт використання корів під стінами парламенту, бігання з вилами чи поїдання «рідної» землі на трибуні засідань.

Хоча ще й не факт.

Освіта.ua
26.11.2019

Популярні блоги
О.Мірошниченко: чому все радісне сприймають як загрозу Школа – це в ідеалі місце радощів та гри, які включають дітей у фантастичний процес пізнання
Інна Совсун: чи забороняти смартфони в школах? На рівні держави поки немає розуміння, що робити зі смартфонами в школі
Н. Азарова: биті небитих возять регулярно Поважати свій труд і транслювати цю повагу, поважаючи інших, – оце і є суперзавдання
І. Лікарчук: ДПА в українських школах має бути ліквідована Проведення ДПА фальсифікує реальний стан якості загальної середньої освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля
Дивно, що так настирливо намагаються знищити в школі математику, фізику, хімію, біологію, географію. Цікаво, а кому це вигідно? Чи просто не хочуть трохи напрягти діток до вивчення складнішого? Хочуть, щоб легше було дітям жити. Тільки десь комусь пощастить вивчати ці потрібні науки. Не факт, що всі бажаючі дістануть можливість добратися до тих великих і розумних ліцеїв, де можна буде навчитися цим наукам. А чого мовчать науковці?
Небайдужий
Для Оля: Науковців вже давно знищили, тому і мовчать. Зар.плату науковців знаєте? Менше ніж у вчителя в школі.
Коментувати
Степовий
Пусті балачки, природнича база шкіл деградована, бо не поповнювалась десятиріччями, напхали у школи комп., мультимед. дошок, проекторів, а про програмне забезпечення, оновлення ніби не чули. У початкові класи по НУШ у минулому році дали ноутбуки без операц. системи, хіміки,фізики,біологи доросли до методистів, а ні разу нічого не отримували, все на старих запасах та ентузіазмі самих учителів, часто за їхні кошти. Зато щорічних балачок і обіцянок вдосталь, при цьому не забули з хіміків познімати доплати за шкідливість, бо ті реактиви для бухгалтерів не існують, треба ж копієчку зекономити
Олекса Позняк
Готую дітей за кордоном до екзаменів по фізиці. Так от на Заході вже давно здають фізику в медицинський.Тому що у лікарнях зараз надскладна електроніка, а мікстури сучасний лікар вже давно не колотить