Володимир Співаковський: щастя від розуму, а не горе

Є багато розумних людей, котрі ніколи не вчилися в школі, а також багато дурних - колишніх золотих медалістів

Володимир Співаковський: щастя від розуму, а не горе

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Существует заблуждение, что решение школьных задач (алгебраических уравнений или задач на скорость лодки против течения реки) помогает повысить уровень интеллекта.

Увы, в действительности решение таких задач на интеллект не влияет. Есть много умных людей, никогда не учившихся в школе, а также много глупых – бывших золотых медалистов.

Просто натренированный ученик умеет решать именно «этот класс задач» и может в будущем стать репетитором по натаскиванию, например, абитуриентов для поступления в институт.

А вот ум выращивается совсем другими упражнениями.

Например, научиться увязывать, казалось бы, несоединяемые явления:

  • прямолинейное движение грузов с... прямолинейным движением своей карьеры;
  • скорость лодки против течения... со скоростью налаживания коммуникаций со своими родственниками;
  • математические синусоиды... с жизненными биоритмами;
  • фракталы в учебниках... с фракталами в компьютерах и т.д.

Почему? Потому что раньше думали, что умнее тот, у кого мозг больше.

Потом решили, что не размер мозга нужно измерять, а количество нейронов.

Затем поняли, что и их количество не так важно, как… связи между ними.

А теперь, после всех этих открытий в области гравитации, начали уже измерять и уровень притяжения нейронов между собой (их гравитацию).

Вот тут-то как раз и срабатывают не файлы запомненных знаний, а их квантики.

Именно они, путем гравитационного притяжения, соединяются в пазлики, которые выдают мозгу такие крутые суждения и идеи, которые как раз и называют умом.

Потому и возникла новая поговорка: счастье от ума.

Оригінал

Освіта.ua
22.11.2019

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса
А я думав що там лише новосад з вавкою в голові, для психіатрів роботи непочатий край.
мама
"Срабатывают не файлы запомненных знаний, а их квантики" - а наши учителя только шманать на контрольных/ЗНО могут - ведь каждую хрень наизусть знать надо. Ставьте задачи по-сложнее и пусть учащиеся пользуются всем чем захотят- как в жизни будет! Только уровень преподавателей для этого слишком низкий. Тут задачу сделали не так как на уроке объяснялось, а более рационально - так у нее сервер на полчаса завис.
Олекса Позняк
Для мама: о, батькососка прилетіла.Вчителі тупі, діти геніальні, нехай користуються усім. Учу дітей у США, Німеччині і т.д. Ніде не дають дітям користуватись на екзаменах усім. Знаєте у джазі є так звані стандарти - мелодії які ти повинен уміти грати обовязково якщо ти джазмен. А інакше ти недоучка. У фізиці теж так
Olga
Ваші діти, мамаша, настільки тупі і ледачі, що не хочуть користуватися ніякими гаджетами, якщо це не стосується гри. Зайдіть на форуми з теми "Вступ до навчальних заеладів". Там купа питань: "А куди я можу вступити, якщо здам (перелік предметів)." Вашим дітям лінь зайти в інтернет і знайти потрібну інформацію. Навіщо, якщо тупий вчитель все пояснить розумним дітям і їх батькам?
мама
Для Олекса Позняк: Это та "прилетела", которая за тебя бы горло порвала на том педсовете, где тебя увольняли, а вся общественность молчала. Вот так. Просто мне дело до всего есть. А джазовые стандарты - это для начинающих. При импровизации в джазе работают скорее вариации на заданную тему, и заскорузлые знания здесь скорее мешают, джаз - это свобода (я играла и на ф-но, и на саксофоне)... Когда мы уже начнем на тему физики говорить?
Коментувати
Горбань Віктор
Є три типи інтелекту: абстрактний (розуміння теорії), конкретний (просторове розуміння), соціальний (розуміння людей), які між собою мало пов’язані. Небагато людей з добре розвиненими усіма трьома типами. У нас розумниками вважаються теоретики: шкільні медалісти, університетські "червонодипломники", тільки буває, що у реальному житті вони стають невдахами. Якщо у педагога низький соціальний соціальний інтелект, він не розуміє учнів, то йому краще не мучити дітей, а йти зі школи. Тільки хто вирішує цю проблему? Ніхто!
Олекса Позняк
Для Горбань Віктор: Я так розумію ви трійошник якого розпирає від гордості бо маєте у власності пивну бочку або МАФ а ті всі відмінники повні невдахи бо без бочки. Насправді не так.Багато моїх відмінників успішні підприємці , причому вищого ешелону.Я теж не розумію 80% учнів які тупо грають в ігри з 1 по 7 урок незалежно від предмету і викладача.Не йду тому що я затребуваний 5% яким потрібні мої знання.Висновок - ви або не в темі або інтелекту не достатньо щоб її аналізувати
Горбань Віктор
Для Олекса Позняк: Мудро сказано, що для практики немає нічого кращого, ніж хороша теорія. Я про те, що для учителя не достатньо відмінно знати свій предмет, потрібно вміти поставити себе на місце учня в кожний момент уроку. Ця проблема у нащій педагогіці не піднімається, але ж багато випускників без педагогічного таланту йдуть в учителі. Таких випадків я, як сільський учитель, знаю чимало. З повагою.
Олекса Позняк
Для Горбань Віктор: Ну поставив я себе на місце учня. Навіщо мені ваша фізика математика ? Вчителем 300 долярів отримувати?Заводи стоять, інженери нікому не потрібні. Вивчу мову та чухну за кордом матиму 1000- 1500 долярів за важку фізичну працю. А поки подуракую в школі - атестат усім дають як би ти погано не вчився. Отакі справи. Я в США більш потрібний ніж в Україні. Бо у США лікар отримує 200 - 400 тисяч на рік. Вони і стараються учитись. З повагою навзаєм.
Коментувати
протон
У большинства учителей низкий IQ, только кое-что из своего предмета знают. Книжки читать да задачки решать умеют. А навыки какие у них? - конючить здесь насчет зарплаты - вот и все навыки.
Олекса Позняк
Для протон Кварки из головы повыпадали? Пошёл вон в стойло
Анонім
Для протон: Олекса правий, впевнений що у вчителів низький IQ? Ну ну..продемонструй свій, хамло невиховане
Ирина
Для протон: Ты о каких навыках, убогий? Свиней резать умеешь да коров доить?
Коментувати
Родион
Після цих "наукових" перлів так захотілось перечитати "Письмо к учёному соседу" А.Чехова, або "Зарезал" В.Шукшина.
президент корпорації «Квантик».
Для Родион: Счастье от ума... Когда квантики в пазликах...????
Коментувати
Сігізмунд
Співаковський! Певно ви пписали це під мухою? Суть Ваших думок , як в анекдоті: стоять в бані голі солдати, а прапорщик питає, хто писав листа батькам? Ну підняли руки. Прапорщик- от дивіться , у Петренка хрен маленький, а написав три листа, а у Іваненка ого-го, а лист написав лише один!! Що Ви верзете , друже, все складніше !
банька
Для Сігізмунд: У кого що болить, той проте і говорить.
Коментувати