Osvita.ua Блоги М. Косенко: про дослідження харківського IT кластеру
М. Косенко: про дослідження харківського IT кластеру

Саме фундаментальна математична база співробітників є сильною стороною харківського IT сектору

М. Косенко: про дослідження харківського IT кластеру

Автор: Марина Косенко, менеджер зі зв'язків з громадськістю в Телесенс Академії, фахівець з комунікацій Харківського IT кластеру.

Харківський IT Кластер провів дослідження ІТ галузі регіону Kharkiv IT Research 2.0, згідно з результатами якого індустрія демонструє щорічно 20% зростання. Щороку кількість фахівців у компаніях регіону зростає мінімум на 5 тисяч, тоді як кількість випускників IT спеціальностей ледь перевищує 2.5 тис. Разом з цим, через високий попит у абітурієнтів залишаються шанси бути зарахованими на бюджетні місця, бо росте вірогідність надання вишу додаткового держзамовлення, а після закінчення навіть бакалаврату випускники мають перспективи працевлаштування.

З ростом попиту на висококваліфікованих фахівців розширюється спектр освітніх послуг на ринку. Набирає популярність неформальна освіта. Згідно з дослідженням, 76% компаній готові інвестувати у навчання своїх співробітників, а близько 65% пропонують стажування, інтернатури та курси для зовнішніх слухачів.

Частина інвестицій від компанії направляється до вишів - там облаштовуються навчальні класи, створюються стипендіальні фонди. Додатково вони залучають своїх співробітників до викладання профільних дисциплін та актуалізації навчальних планів, паралельно роблячи ставку і на неформальну освіту. Тільки за 2018 рік дві великі компанії-учасниці Кластеру відкрили корпоративні академії, де готуватимуть молодих спеціалістів для внутрішніх потреб.

Харківські айтішники вчаться і самі. Понад 7 годин на тиждень вони присвячують своєму професійному розвитку, вивчають англійську та відвідують профільні тренінги та конференції. Можна сказати, що динаміка галузі зумовлює потребу у таких темпи навчання серед її фахівців.

І все ж, незважаючи на зростання популярності неформальної освіти, в основі професіоналізму більшості фахівців лежить фундаментальна вища освіта. 72% айтішників мають ступінь магістра, а 24% довчилися до бакалавра. Інші вчилися у коледжах, на курсах або самостійно.

Саме фундаментальна математична база співробітників є сильною стороною харківського IT сектору, а їхня профільна підготовка посилюється за рахунок інтеграції у навчальні програми курсів, розроблені кафедрами разом із фахівцями компаній.

Але є і виклики: для подальшого розвитку освіти та посилення її якості необхідно модернізувати законодавство задля того, щоб запрацювало приватно-державне партнерство. Це посилить співпрацю бізнесу та освітніх закладів та актуалізує зміст освіти.

У цілому дослідження продемонструвало, що Харків є технологічним осередком, де можна отримати гарну фундаментальну освіту та знайти омріяну роботу. Він є комфортним для навчання та роботи в IT сфері, та поступово стає технополісом міжнародного масштабу.

Повна презентація доступна за посиланням.

Освіта.ua
22.11.2019

Популярні блоги
Ігор Лікарчук: конкурсна машина працює Чи потрібний державний конкурс «Учитель року» взагалі? А якщо потрібний, то для чого?
Микита Андрєєв: про проєкти двох цікавих документів Наївно було думати, що зі зміною влади зміниться спосіб мислення менеджменту середнього рівня
Володимир Онацький: про шкільні олімпіади Олімпіада – це можливість продемонструвати знання з предметів на рівні школи, району чи міста
Ігор Лікарчук: про булінг стосовно вчителів на канікулах Учителя, який не прийде на методичні витребеньки, обов’язково будуть цькувати, вимагаючи пояснення
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!