Osvita.ua Блоги Чтение публикации
Популярні блоги
Олександр Істер: поки PISA не вдарить…? Для вчителів математики, які можуть відстежувати якість шкільної освіти, ці результати були прогнозовані
О. Калинич: прийнято важливий для освітян закон Новації закону - у короткому огляді: увага на моментах, важливих насамперед для вчителів
І. Лікарчук: зникають вчителі, які можуть мотивувати ЗНО з математики апріорі не може впливати на якісне поліпшення математичних знань випускників
Віктор Громовий: 8 «чому» і 12 «тому» в українській освіті Чому метод «барона Мюнхгаузена», тобто спроби освітньої системи реформувати саму себе, приречений на невдачу?
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лилия
То точно ви пидмитили.у дитей треба питати кого воин любят и це самий важливий показник. Лично мне как воспитателю главное детская любовь а не зрительских симпатии
Роза
Для Лилия: Діти люблять тих учителів, які завищують оцінки, не задають домашніх завдань, дозволяють на уроках робити, що хочеш і т.д. Думка дітей це останній показник, вони в своїх інтересах оцінюють.
Коментувати
Марія
Лауреат Всеукраїнського рівня конкурсу 2011 року, автор посібників/підручників, якими користувалася вся Україна: нервова перенапруга запустила онкопроцесс тієї ж осені. Поховали 2013... А 2010/2011 навчального року через безкінечні етапи конкурсу (район, місто, область, Україна, щоразу друк матеріалів-контрольна-урок), семінари, практикуми і т.д. практично була позбавлена можливості працювати вчителем і писати підручники/посібники. Від міста подарували те, що попросила для роботи - проектор. Подарунки від області (придбані у "своїх" за завищеними цінами - бачили їх учителі й сміялися) досі стоять нерозпакованими: ніхто не спитав, чого потребує вчитель. Царство небесне та вічний спокій рабі Божій Ларисі. ..
Помним
Для Марія: Догадываюсь о ком речь. Изо... Самые лучшие разработки уроков. До сих пор использую в работе. На курсах она тоже читала интереснейшие лекции( потому что была практик). Помню своё удивление когда приехала в очередной раз на курсы и сказали.что её нет... А ведь была ещё в расцвете...Хороший человек был.
Марія
Дякую Вам. От заради цього вона й працювала
Коментувати
Владислав
Кожного року один вчитель з нашої школи приймає участь в "Учителі року". Інколи виходили на обласний рівень, але два роки тому наша молода учителька фізики стала лауреатом на всеукраїнському рівні. Тоді школа отримала якісь кошти (скільки - не пам’ятаю) на проведення ремонту в кабінеті фізики. Цих коштів вистачило, щоб провести добрячий ремонт (парти, стільці, лінолеум, інтерактивна дошка, проектор, покраска стін), а коли трохи доклали, то облаштували кабінет із екраном та 25-ма планшетами. Отак-от. А саму вчительку діти та колеги дуже люблять та поважають. Зараз вона - заступник директора з виховної роботи.
Маша
Цей конкурс започатковано було в 1995 році. Як завжди знаходиться одна людина. яка займає високу посаду і щось собі там надумала провести і . як кажуть " толкает " у своєму крузі свою ідею. Потім усі починають над нею працювати роками. А. що далі? Ніхто ніколи не робив висновки. У нас в освітян є дуже багато таких наказів МОН, розпоряджень облдержадміністрацій тощо.Змінилися міністри,голови облдержадміністрацій, а їхні накази, розпорядження ще досі працюють. Заклади на безглузді ці накази повинні щоквартально надавати відповіді. Так і "Учитель року" . Моя думка потрібно відходити вже від цього. Застаріла форма проведення, як "Учитель року" так і учнівські олімпіади, турніри. Усі ми знаємо. як це все проводилося і проводиться!
Василь Моніч
У 2010 році прийняв участь у Всеукраїнському конкурсі на кращий інноваційний урок фізичної культури, та урок з елементами футболу. Посів lll місце у фінальному етапі. Хоча це не "Вчитель року", але потребує не меншої підготовки.Я вчитель маленької сільської школи (130 учнів), мене ніхто не змушував приймати участь,нікому не "проплачував". Попрацював у тандемі з гарною командою (колегами,доцентом кафедри теорії та методики при ХАНО Моїсеєвим С.О.) 100 відсотків після конкурсу став іншим вчителем.Зміна поглядів щодо вибору підходів, методів,прийомів зробили свою справу. Як результат,ми з моїми учнями стали Чемпіонами України 2018 н.р у Всеукраїнському фізкультурно-патріотичному фестивалі "Козацький гарт". У 2017 н.р. у цьому ж фестивалі були призерами України (ll місце). Волейбольна команда дівчат ,під моїм керівництвом , у 2016н.р стала призером України ( lllмісце) у шкільній лізі "Колос". Зараз ми випробовуємо свої сили у "Шкільній волейбольній лізі". Да мене ,як вчителя,особливо нагородами не "задарювали"(залишки совдепії, за гарну роботу-грамоти), але скільки морального задоволення, не передати.
Семен
Для Василь Моніч: ич, який ловкий!
Коментувати
Лілія
Я згідна,часто призові місця купуються, теж саме думаю про шкільні предметні олімміади.
Наталя
Для Лілія: та ще й вчительки підіграють, можуть допомогти, коли є потреба.
Коментувати
Ярослава
Кожен рік у школі вибирають нову жертву для цього конкурсу. Використовується тиск або обіцянки підвищити категорію. Ще не зустріла вчителя, який би йшов туди добровільно і, замість того, щоб займатися дітьми та своїми прямими обов’язками, придумував витрибені для комісіі. Нікому немає справи до того, як почуваються діти на уроках такого вчителя, головне, щоб папка була красивою.
Віра
Для Ярослава: Як не дивно, я зареєструвалася сама, добровільно. Просто цікавий етап у творчій педагогічній діяльності. На районному рівні поки що давала лише урок (завтра - другий етап), інформаційна картка учасниці, жодних папок, презентацій, відео. Враженнями можна буде поділитися вже завтра)
Коментувати
Вчитель
А давайте себе поважати, трішки любити і просто відсилати далеко всіх тих, хто генерує всі ці конкурси, на їхні ж конкурси. І справно виконувати посадові обов’язки, які не зобов’язують нікого, насильно, до участі у жодних конкурсах. НІ, НІ І ЩЕ РАЗ НІ. Конкурс передбачає добровільну участь для тих, у кого є амбіції самореалізації.
Маша
Для Вчитель: Так, добровільно! Але питання стоїть у тому, що жертвою стає той хто атестується і якщо не приймеш участі то чекай у відповідь ...
TSP
Я змушена брати участь у цьому конкурсі, бо атестуюсь. Завуч прямо сказала: або береш участь, або не мрій про підвищення категорії.
Коментувати
Марк
Зазвичай конкурс проводиться заради конкурсу. Як правило в районі обирається "жертва", яку готують на область. Жертву або вмовляють, або шантажують, щоб район міг виконати квоту. ЯА далі людина виливається із сил, щоб забезпечити показуху під назвою конкурс. В кращому випадку людині підвищують категорію, в гіршому - просто тицяють шматок картону під назвою грамоти.. Рідкісний пережиток совка - цей конкурс...
123
Для Марк: Для пана Лікарчука: всі решта коментарів - зайві.
Совка???
Для Марк: Какого " совка"??? Конкурс с 1995 года! Это " спасибо" уже нашим НОВЫМ мудрецам, " незалежним"!
Алла
Чиста правда, мені й через місяць виказували та пригадували після відмови від "добровільного конкурсу". На останній педраді обирали жертву писати "учнівський" конкурс Об’єднаймося ж брати мої", пронесло)
Коментувати
Горбань Віктор
Конкурс абсолютно не потрібен! Бо часто-густо переможцями стають особливо наближені, а якщо ти не в ладах з начальством, то останнє місце тобі гарантоване. Я через це пройшов.
совесть
А скільки заслужених вчителів України не працюють у школі, однак отримують доплату до окладу в бюджетних організаціях, де наразі працюють. Оце ганьба. Нехай би тішилися своїми нагородами формально, а не матеріально, якщо пішли зі школи.
На сміх
У 90-х роках, була молодим вчителем, а директор із завучем, щоб поставити галочку, що школа брала участь у конкурсі "Учитель року" умовили піти. Виборола 3-тє місце. Саме смішне те, що коли вручили грамоту, а через декілька років довелося атестуватися, то в районо не знайшли наказу про нагородження грамотами на тому клятому конкурсі, добре, що хоч колеги були свідки. Вдруге потрапила в 2013 р. Не з доброї волі, але треба було підвищити категорію, то мусила брати участь. Цілий місяць ночами готувалася до нього, бо в школі по 6-7 уроків, живу в селі, сім’я, господарство. Зайняла 1- ше місце. Хоча й не хотіла його мати, поїхала на обласний конкурс. 15 осіб писали контрольну в ОІПОПП. 2 викладачки ходили між рядами, щоб не списували. Сміх один. Призерка запізнилася на ту контрольну, я згадала в ту мить, що її прізвище частенько згадувалося в області. Перед цим розумні люди казали, що за перші п’ять місць треба платити. Після конкурсу три місяці пила таблетки, щоб нормалізувати нервову систему. А в колеги був психічний зрив.
Крізь Сльози
Для На сміх: доборолася....
Маргарита
Живу за принципом - знаходитися у вирі педагогічної творчості????Номінантка всеукраїнського етапу. Відчуття спустошеності? Було. Звісно, пів року брати участь у перегонах! Та отримала набагато більше: потужну команду колег (вони гідні!) з усієї України, колоритне спілкування (конкурс не перетворив нас у жорстких конкурентів, бо ми підтримували одна одну), досвід (тепер допомагаю іншим), мудрості (оцінка суддів не нашу користь завжди буде здаватися необ’єктивною). Це (при усіх мінусах) ще й можливість показати престижність професії в умовах сьогоднішніх закидах громади, що учителі не гідні. Батьківство і учнівство у такі моменти підтримують своїх учителів і щиро ними пишаються????
Олександр
Про конкурс знаю не з чужих слів - в 1999 переміг у Всеукраїнському фіналі за фахом "Правознавство", в 2002 та 2007 був членом журі на Всеукраїнському рівні і безліч раз - в районі та місті. Задум кокурсу був непоганий і на першому етапі він відіграв свою роль. І відміняти його навряд чи варто, змінювати - так. Перш за все, вирішальними мають бути дійсно оцінки батьків та вихованців (нинішніх та випускників) та рівень проведення уроку, а не тестування (до речі на перших конкурсах була усна співбесіда з фаху та педагогіки, яка дозволяла - в разі адекватного журі - дійсно перевірити не память учасника, а його мислення, розуміння проблем), не наявність та рівень блога тощо. Згоден з тим, що існують проблеми формування журі - нині воно формується на підставі субєктивних підходів. Як на мене оцінювати вчителя мають вчителі, тому пропонував і вважаю оптимальним, якщо до складу журі входитимуть попередні переможці. І, дійсно, участь має бути реально добровільною (я на конкурс пішов сам)
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!