В. Бахрушин: скільки годин на тиждень працює вчитель?

На жаль, практично немає досліджень того, яким сьогодні є реальний обсяг робочого часу вчителя

В. Бахрушин: скільки годин на тиждень працює вчитель?

Автор: Володимир Бахрушин, головний експерт групи «Освіта» Реанімаційного пакету реформ.

Скільки годин на тиждень працює вчитель?

Чинне законодавство цього не визначає.

Є норма Кодексу законів про працю, яка передбачає скорочену тривалість робочого часу, без зазначення конкретних числових значень. Є норма чинного Закону України «Про загальну середню освіту», яка згадує про 18 навчальних годин протягом навчального тижня та невизначений обсяг «інших видів педагогічної діяльності».

На жаль, практично немає досліджень того, яким сьогодні є реальний обсяг робочого часу вчителя.

З цього погляду цікавим є дослідження, оприлюднене Департаментом освіти Великої Британії. За його результатами, середня тривалість робочого часу вчителя від 2016 до 2019 року зменшилася від 55,1 до 49,5 годин на тиждень. Значна частина цього часу - це виконання вдома обтяжливих завдань, які не є необхідними. При цьому, відповідно до даних, нормативно регламентованою є лише тривалість роботи у школі (32 години на тиждень).

Тож проблеми з регулюванням робочого часу вчителя є не лише в нас. Що не зменшує актуальність вирішення питання більш адекватного і реалістичного її регулювання в українському законодавстві.

Оригінал

Освіта.ua
11.11.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Небайдужий
За статистикою, офісні працівники присвячують десь 40-50% робочого часу власне на саму роботу. Але для вчитлелів - це всі 100% часу, бо ви весь урок працюєте з дітьми, вам просто нікуди дітися. Крім того, ця робота дуже виснажлива, після кількох уроків потрібно мінімум кілька годин відочинку, щоб хоч щось робити далі. По іншому просто людина не може працювати. Тому всі ці норми з 8-17 не мають сенсу для вчителів.
Марія
Поклала дитя спати і ... зошити,журнали, конспекти і т.д...!!! Поцікавтесь краще скільки вчитель відпочиває і спить, проводить час зі своїми дітьми, а про чоловіка взагалі мовчу)))
Едуардович
Для Марія: встигай, рідненька, і на коні, і під конем... А чоловіка на тебе більше часу? Ось тобі і рівновага!
573
Для Марія: а скільки годин у вас згідно тарифікації? Ставка? Чому не займаєтесь зошитами, журналами, конспектами в робочий час (з 8.00 до 17.00)? На ставку у Вас має бути 3-4 уроки на день (якщо з 8-ї години, то максимум до 12-її), що Ви робите в інший денний час, що роботою займаєтесь вночі? Може це відмовка для чоловіка ("ой я така зайнята")? Чи просто набрали годин на 2 ставки, а тепер бідкаєтесь, що нічого не встигаєте?
Алла
я не Марія, але відповім, журнали неможливо заповнити, поки вони в когось з інших вчителів, конспекти підготувати неможливо, так як немає доступу до комп’ютера та методичної літератури, а зошитів у мене стільки, що часу між уроками і побіжи туди-зроби те, не вистачає. Та і зрештою потанцювавши на уроках, треба і фізіологічні потреби задовольнити.
Коментувати
Салтановка
Бахрушин- ідь вже в Харків онуків нянчити. Хіба може професор знати скільки годин працює вчитель. Піди і попрацюй в школу. Слабо? А за гранти болтать всі можуть.