Інна Совсун: дітей треба вчити долати складнощі

Намагання мотивувати учнів постійними спробами перетворити навчання на розвагу – хибна стратегія

Інна Совсун: дітей треба вчити долати складнощі

Автор: Інна Совсун, народний депутат України.

За мотивами зустрічі з вчителями у Чернівцях.

Усі вчителі дуже скаржаться, що діти абсолютно не вмотивовані навчатись. Як вчителі це пояснюють?

Частково, це тому що всі учні «сидять у телефонах». Але головніша причина в іншому – діти часто не бачать сенсу у навчанні. Вони постійно чують, що «нащо тобі та математика/фізика? Мені в житті не знадобилось». Це іде від родин і від суспільства загалом.

І скажу одну непопулярну річ. Мені здається хибною стратегією намагатись мотивувати учнів постійними спробами перетворити навчання на розвагу.

Навчання – це складно, це має бути складно. Щоб щось вивчити – треба пахати і пахати. Не можна вивчити фізику чи математику без зусиль. Більше того, якщо нормально вчити гуманітарні чи суспільствознавчі дисципліни – то це теж купа зусиль.

Дітей треба вчити долати складнощі, переборювати інтелектуальну лінь, докладати зусиль для успіху. Не гнобити їх, не примушувати виконувати дурні формальні вимоги, але чесно визнавати реалістичний обсяг роботи, яку треба навчитись виконувати.

Інакше ми отримаємо дуже інфантильне суспільство, не привчене долати перепони.

Оригінал

Освіта.ua
06.11.2019

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Прочитайте, пані Совсун, "Сто порад учителю", можливо, щось зрозумієте. Для багатьох так званих педагогів Сухомлинський недосяжний...
Пенсіонерка
Це ж треба отак знищити українську освіту,познущатися над учительством, розумними дітьми,щоб до цього чуда дійшли ,врешті, очевидні речі.Не можна ставити керівниками освіти тих,хто і дня не пропрацював у школі, і в кого навіть своїх дітей ще немає.
Олена
Що ж ви, пані Совсун, коментарі прибираєте?Абсолютно згодна з дописувачем,який говорив,що ви з Гриневич стільки вже всього натворили,що пізно щось міняти:перетворили школу на дитячий садок,принизили учителя і позбавили його прав навіть на будь-яке зауваження.За допомогою головної яжематеря і батькососки України Мазур постійно обливаєте брудом учителів і протиставляєте їх суспільству.Знищуєте і цькуєте розумних дітей.Правда очі коле?
Читач
Для Белий: Ви дійсно думаєте,що коли дитину не навчили самостійно думати і виконувати завдання у початковій школі,то у старшій станеться диво і вона одного дня скаже :Ні,сьогодні я буду докладати зусиль і робитиму домашнє завдання сам???
Виктор
/які труднощі подолала пані Совсун на шляху до депутатського мандата?????
Владимир Белый
Так, коли мова про старшокласників і - ні, коли мова про початкову школу та частково про базову ланку (5 - 7 класи).
О.В.
Для Владимир Белый: Невже Ви і справді так думаєте?
Коментувати
Мирослава
Та вся система освіти повинна вчити долати труднощі !!! А у нас, не дай Бог, щоб не перетрудилася дитинка. Домашні завдання відмінити, в класі не чергувати і... т.д. Колись на курсах(30 р назад) я почула фразу "Хочеш виховати тирана - дай йому все і нічого не вимагай! - тиран "у твоїх ніг" Запам’ятала на все життя. У більщості дітей ніяких обов’язків - одні права!
Читач
Який обмежений лексичний запас у цієї пані. І це -керманичі нашої освіти? І ці обмежені люди перевірятимуть учителів? Ми вже отримали інфантильне суспільство,пані Совсун, у вигляді вас, депутатів,батькососів, Алл Мазурів,і наших очільників освіти.
вчитель
Для Читач: СУПЕР!АЛЕ ПАНІ СОВСУН ВСЕРІВНО НІЧОГО НЕ ЗРОЗУМІЄ! БО ЗРОЗУ З ПЕЛЮШОК І В МОН, А ТЕПЕР ЩЕ Й ДЕПЛУТАТ(ЦЕ НЕ ПОМИЛКА)
Коментувати
Капец
Уже в Лего наигрались, увидели реальные результаты НУШ? Или вся эта нуш и была затеяна только ради откатов денег за технику и т.д?
вчитель
Для Капец: Це виручили склади де ця вся непотріб залежалась і відмили гроші!!!!
Коментувати
Вилен
Щось хитає наше МОН у різні боки: то кажуть, що школа - це дитячий клуб розваг, а то вже про те, що навчатись має бути складно.
Л
Для Вилен: Вони вагаються
Коментувати