Антон Сененко: хоч десь ми попереду всієї планети

Передовий досвід наші наукові інститути впровадили ще 3 роки тому: деякі працюють 3-4 дні на тиждень

Антон Сененко: хоч десь ми попереду всієї планети

Автор: Антон Сененко, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, кандидат фізико-математичних наук.

Сумний регіт

«Хоч десь ми попереду всієї планети», - подумалося мені, коли я спершу почув по радіо, а потім нагуглив, що японський офіс Майкрософт запровадив 4-денний робочий тиждень і побачив лише приріст продуктивності (аж на 40%).

Адже цей передовий світовий досвід багацько українських наукових інститутів впровадили ще 3 роки тому: деякі працюють 4 дні на тиждень, а деякі - і три дні.

Все через брак фінансування.

Правда, продуктивність тільки просідає, а молодь тікає.

А нюанс ось у чому.

У Японії для працівників все лишилося так само - та ж зарплатня, та ж відпустка тощо.

В Україні на фоні інфляцій-девальвацій усім бюджетникам офіційно регулярно піднімають зарплатню, однак достатньо грошей для цієї процедури не надають.

Тому, якщо людей лишилося стільки ж, а їхні зарплати типу зросли - вони мають працювати менше часу, у результаті отримуючи майже ту ж зарплатню, що до підвищення.

Тобто на перший погляд, що в Україні, що в Японії новини ті самі.

Результат кардинально протилежний.

P.S. І ніяк не можу натішитися реформою Гройсмана з мінімалки, коли кільканадцять тарифних розрядів запхнули в одну чарівну цифру 3200, потім 3700, а нині 4100.

Через це кваліфікований персонал типу інженерів-техніків отримує рівно стільки ж, скільки прибиральниця.

Ех...

адпт. У коментарях слушно зауважили, що я маю на увазі прибиральницю в науковому Інституті. Подекуди зараз зарплатня кандидата наук в Києві вдвічі, а то і втричі менша за зарплатню прибиральниці в небюджетному секторі.

Оригінал

Освіта.ua
05.11.2019

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів