Світлана Вовк: короткий звіт про засідання оновленої АК

Нова Атестаційна комісія має вирішити питання стратегічного характеру: як працювати по-новому

Світлана Вовк: короткий звіт про засідання оновленої АК

Автор: Світлана Благодєтєлєва-Вовк, викладач.

Короткий звіт про засідання оновленої АК Міністерства освіти і науки України.

Розпочалося вчасно. Перша відмінність від засідань за Гриневич: ніхто у момент, коли зайшла міністр, не виструнчився. Загалом, атмосфера було доволі доброзичлива. Градус напруги був нижчий, ніж у папєрєдніков. Порадували здебільшого інтелігентні обличчя членів.

Цікавий момент групової динаміки: найпроблемніші питання підсумовувала пані Anna Novosad, тоді як загальну дискусію вів Єгор Стадний.

З самого початку домовилися перенести до розгляду у «різному» сигналів, які надійшли до тієї частини списку на затвердження, що «без зауважень». Зрозуміло, що у членів новоствореної АК було що сказати з цього приводу.

Мова йде про десятки кейсів, які запропонувала до розгляду пані Svetlana Arbuzova, пов'язані із невиконанням нормативної бази спецрадами, а саме у частині оприлюднення документів. І крім цього, інші сумнівні роботи, включені до переліку на затвердження, зокрема, за заявою «Дисергейт» по пані Коробкіній.

А далі пішла рутина - затвердження і скасування вчених звань і наукових ступенів.

За нашими заявами скасували рішення по докторській Левкулича та кандидатських Савчин та Приймака.

З деякими іншими роботами із зауваженнями (не за нашими заявами) виникли нюанси, зокрема, докторську Бондарчука, на якого поскаржився науковий консультант пан Рожок, затвердили. А роботу Кватернюка надіслали на повторний розгляд, бо недостатньо аргументів для скасування рішення.

Так само затвердили рішення по Безчотніковій, заяву щодо роботи якої написала пані Шестакова, оскільки експерти і члени АК погодилися, що загальновідомі факти взяті з підручника та з помилками у проставлянні посилань не є підставою для скасування рішення спецради.

Аналогічно у «різному» була затверджена робота Скрябіна, відносно дисертації якого є заключення суду про наявність плагіату. Ще був випадок екс-депутата, який захистив докторську дисертацію у медичних науках, хоча мав ступінь кандидата з держуправління. Нагадаю, що заборонено захищати докторську без кандидатської з меднаук. Ця людина була присутня у залі і запевняла АК, що це усього лише прикрий випадок і треба стати на його бік. Багато хто із членів АК його підтримав, хоча міністр прямо сказала, що не буде порушувати норму. Рішення по цій роботі приймуть на наступній АК. Але у мене залишилося питання: чи сам екс-депутат написав цю дисертацію?

Велику дискусію викликало питання, чи створювати спецради без перевірки їхніх попередніх «здобутків». Вирішили перенести відповідь на це питання на середину грудня. Крім того, створили робочу групу, яка напрацює підхід до контролю претендентів. Аналогічно розмова велася і про перелік фахових видань.

Загалом, нова АК має вирішити питання стратегічного характеру - як працювати по-новому, зокрема чи потрібна нова нормативна база, як застосовувати ту, що вже є, як налагодити процес, щоб вправно розглядати тисячі справ пошукачів, спецрад та наукових видань.

Як на мене, саме це питання є випробуванням для структури, бо якщо вони не справляться, то рутина змете і змиє.

Отже, побачимо, чи спроможна нова команда на дисципліну і організованість та здатність проводити політику у сфері атестації кадрів.

Загалом, поки що враження достатньо позитивні.

Оригінал

Освіта.ua
16.10.2019

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса Позняк
" інтелігентні обличчя членів" -при Гриневич члени були не ті....Який презедент такі і члени
Імя
А що з Гончаруком? Які це дипдоми про звання та ступені він отримав на якихось курсах, та ще й недержавного зразка?
1
Ну прочитала, нашо воно мені надо?
Трісочка
Для 1: працюють люди....
Коментувати
Вчений
Пані Вовк , як чорна Ворона , кружляє над падалю. Гидкий образ і бридка особа. Спеціально тримають, як брудомет.
Симоненко
Для Вчений: класична стукачка, гидка особа
Коментувати
Для Світлани Вовк
А як Вам подобається таке: Относительно ученой степени доктора философии в области права премьер-министр Алексей Гончарук пояснил, что имеет этот статус благодаря диплому "негосударственного образца"? Не маєте бажання перевірити?
Доцент
Молодець, молодець. Лизнула в зад по самі гланди. Так тримати! Далеко підеш. Беріть приклад: ось як треба робити кар’єру в Україні.
Працювати по-новому
Затвердження і скасування вчених звань і наукових ступенів - це далеко не рутина. Реверанс у бік екс-депутата - це не нове. Добре, що залишилося питання: чи сам екс-депутат написав цю дисертацію? Проте, не треба лукавити. Зрозуміло, що екс-депутат не здійснював наукові дослідження у медицині й треба скасувати його захист.
Махно
Для Працювати по-новому: треба скасувати взагалі поняття "народний депутат". Може, людям легше дихати буде... І на бюджет послаблення....
Коментувати