Віктор Громовий: ювілейоманія продовжується

Змінюється світ, змінюються президенти, міністри, а в нашій освіті ніц не змінюється…

Віктор Громовий: ювілейоманія продовжується

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Ювілейоманія продовжується.

Так, є Постанова Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2019, № 3, ст.24), у якій є пункт 3. Рекомендувати Міністерству освіти і науки України:

  • забезпечити проведення у середніх та вищих навчальних закладах уроків, виховних годин, круглих столів, науково-практичних конференцій, інших тематичних заходів, приурочених до пам'ятних дат і ювілеїв 2019 року;
  • включити теми, присвячені пам'ятним датам і ювілеям 2019 року, до переліку тем конкурсів Малої академії наук України, рефератів, курсових та дипломних робіт у вищих навчальних закладах.

Але! Це не означає, що всі 147, зазначених там відомих подій в Україні та світовій історії, ювілеї видатних особистостей та Дні пам’яті, мають відзначати у Петрокорбівській чи Васинській ЗОШ. Там можуть вибрати з цього переліку 7 актуальних саме для них тем чи не вибрати жодної, бо їм це не цікаво і вони мають інші сучасніші форми роботи з цих напрямків. Ніт, треба, щоб щоразу писали фількіну грамоту про «проведені (а реально не проведені, бо коли ж тоді працювати) заходи».

Писав про це три роки тому (Маразм №11. Ювілейоманія).

Потім зробив аналітику для МОН конкурсо-ювілейоманського божевілля.

Змінюється світ, змінюються президенти, міністри, а в нашій освіті ніц не змінюється...

Мамо, чому ми дурні?!

Оригінал

Освіта.ua
08.10.2019

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Відповідь на запитання: Мамо, чому ми дурні?! Бо бідні. Мамо, чому ми бідні?! Бо дурні.
Правдоруб
Обожнюю твори геніальної українки Олени Пчілки. Наприклад є в неї чудовий твір "Наша справа з жидами". Дуже всім рекомендую знайти цей твір в Інтернеті (за допомогою гугла) і прочитати. Написаний неначе про сучасну Україну. Виявляється, що тоді, що зараз усілякі сороси, коломойські, фєльдмани та інші рабіновічі грабували Україну і отруювали життя українцям.
XY
Для Учитель: У нас нет ни кацапов, ни жидов, ни бульбашей, ни ХОХЛОВ! У нас есть русские, евреи, белорусы и УКРАИНЦЫ!
Учитель
Для XY: Where are you from? I dont understand you?
Коментувати
Правдоруб
Обожнюю твори геніальної українки Олени Пчілки. Наприклад "Наша справа з жидами". Дуже всім рекомендую знайти цей твір в Інтернеті (за допомогою гугла) і прочитати.
Петро Бережний
Для Вчителя: Юрген Граф - то "вдале" посилання. Цей бевзь зі Швейцарії назвав "інтелектуальною пригодою" власні чи то дослідження чи марення про те, що німці під час 2-ї світової євреїв не нищили. Ось у нас під Маріуполем біля Агробази лежать 30 тисяч знищених євреїв, все місто і всі села навколо завжди про це знали. І цей справжній мерзотник, що вдає із себе вченого, знаєте, де живе? Звісно, в Москві. Знайшов друзів-фанатиків, які бачать навкруги всесвітню змову, вважають українців "ожидовленными русскими". А для нашого Вчителя - це, виявляється авторитет, ще й нам радить почитати
Правдоруб
Для Петро Бережний: жидівські побрехеньки про лохокост такі смішні.
Коментувати
Степан Призьба
От не можу второпати: хто з такою послідовністю з усякого приводу вставляє повсякчас оці звинувачення Соросу та пристібає до нього усіх, кого заманеться? Це ж так пріє людина біля комп’ютера...
Кравчук В.
Вітя, а можна щось добре про досвід, гарних вчителів, а ви все із Лікарчуком про глисти пишете? Звідки у тебе скільки злості?
Омелько Терен
Для Кравчук В.: Чому це злість? Вказівки проводити безкінечні заходи та писати звіти, надсилати до відділу освіти фотографії - це, дійсно, божевілля, і краю цьому не видно.
Коментувати
Влад
Шановні! Не знаю, ніде не стикався з відзначенням усіх дат, але вважаю, що краще діти послухають про депортацію українців з української землі, хоч трохи зацікавляться історією рідного краю, ніж підуть додому з виховної. Нація, що не знає своєї історії - не нація, а мул, який тягне плуг господарів.
Учитель
Для Влад: та звісно, що краще нашим дітям послухати про депортацію українців з української землі, ніж слухати побрехеньки про лохокост, які нам розповідають наші господарі типу коломойського або його клоуна зелі.
Коментувати
Учитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української науки і освіти. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не блазня Зелю (який нічого не вирішує, а просто грає роль "президента"), а його господаря - олігарха Бєню Коломойського.
Учитель
Мене найбільше засмучує ювілейоманія з приводу якогось лохокосту. По перше з наукової точки зору взагалі недоведено, що він був. По друге, це наводить на роздуми, що влада в Україні належить не українцям, а "чудом пєрєжившим лохокост".
Влад
Для Учитель: А що поганого в тому, щоб нагадати/ознайомити учнів із трагедією іншого народу під час Другої світової війни, тим більше, що багато євреїв живе в Україні? До того ж, у нас теж гітлерівці розстрілювали разом з євреями українців.
для переписывающих историю
Для Влад: а может гитлеровцы поручали украинцам-бандеровцем евреев расстреливать?
Влад
Або це сарказм, або це саме ви "переписываете историю". ОУН(б) не мало ніякого відношення до каральних операцій окупаційної влади. Так, були свої злочини проти польського та того самого єврейського населення, але здійснювалося це не з волі "гитлеровцев".
Коментувати