В. Співаковський: у нашій країні у дітей є права дитини

Тільки у вчителів немає ніяких прав, ніяких радощів, ніякої громадської поваги і ніяких зарплат

В. Співаковський: у нашій країні у дітей є права дитини

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

В нашей стране у детей есть права ребенка…

… есть ещё их неприкосновенность за любые поступки…, прощение за преступления…, прогрессирующая вседозволенность…, возможность им учиться или не учиться.., вести себя как нравится и как хочется, свобода…, телепрограммы, клеймящие позором всех взрослых подряд…, законы, огораживающие детей…, манифестации в их защиту и службы спасения. Ну, а как иначе? Дети должны быть под защитой – это не обсуждается.

Родители тоже правы. Они отдают детей в школы, которые обязаны теперь всё: учить, лечить, развлекать, кормить, воспитывать, мотивировать, и выдавать «на-гора» отменный результат – выпускника с одними хорошими оценками, даже если уже и оценок ставить нельзя.

Потому что родители платят налоги и имеют на всё это право. В том числе, право быть разгневанными, если что-то идет не так, по их мнению. Потому что в школах часто всё идет не так. Даже если школы в этом вообще не виноваты – у них нет ни денег, ни возможностей, ни учебников, ни оборудования, ни помощи, ни перспектив. Но в любом случае, родители правы.

Вот только у учителей нет никаких прав, никаких радостей, никакого общественного уважения и никаких зарплат.

Пожаловаться некому, изменить ситуацию невозможно, родители непробиваемы, дети непослушны и дерзки, начальство хладнокровно, правительство высокомерно, нет ни телепрограмм в их защиту или поддержку, ни службы спасения.

Думаю, что скоро учителя, устав от всего этого, поставят вопрос так: учить знаниям и параграфам, так и быть, будем, а вот воспитанием и развлечением своих детей занимайтесь сами. Ну, вас всех в баню.

Или нет?

Оригінал

Освіта.ua
02.10.2019

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Головна робота директора школи,особливо директора - пенсіонера це схилиляння вчителя до хабара. Для цього застосовуються різні методи.Це і зменшення навантаження порівняно зі "своїми " вчителями, деколи в 2-3 рази, і постійні придирки як от чому запізнилися на на 3 хвилини на урок,і зверхнє та зневажливе ставлення.Немає істоти підліщої ніж багаторічні директори хабарники, які ставлять із себе великих педагогів, а насправді погань при владі. На жаль багаторічна вседозволеність радянських директорів при "мудрому" керівництві заучки Гриневич принесла свої плоди - продовження деградації освіти в Україні.
Тра трохи думати
Для Роман: Пан Баран - Роман!! В твоій статті є характерна ознака Чукраінця- ненавидіти всяку владу над собою... Із- за цього ніхрена не можемо зробити, організуватись. Іще - про якого ти радянського директора пишеш,коли вже 29 рік незалежності. Ті були ангелами...
Роман
Так,так і радянська школа найкраща в світі...Чули ми ці побрехеньки вже багато разів.Але реальність така - в районі половину директорів пенсіонери на 29 році незалежності, а радянська школа робила з людини раба, який не вміє думати за підтримки ваших ангелів. Поважаю нормальних директорів, але чомусь більшість попадаються козли і самодури.
Коментувати
Учитель
Учням потрібно менше розповідати про права, а більше по їх обов’язки. І тоді якщо учні будуть знати і виконувати свої обов’язки то більшість проблем зникнуть.
SH
Странно, а почему у директора и его заместителей зарплаты по 10 - 15 тыс., а у простого учителя 4 - 5?! Простой учитель пашет на уроках как вол, а директор и его свита в это время чайок попивают, ржут на всю школу.. Всю работу за них делают учителя... Учитель класс не может бросить, если ему нужно, скажем, в туалет, а те захотели - ушли по своим делам то в магазин, то домой им срочно нужно, то ещё что... Как эта несправедливость достала!
Ігор
Бідні вчителі... Всі ноги об них витирають: директори шкіл, діти та їхні занадто "розумні" батьки. Вчителя може учень "послати" куди подалі, батьки можуть перестріти на відлупцювати, бо вдома їх синочок/дочечка сказали, що вчитель на уроці голос підвищив. На уроках діточки неадекватні! Що хочуть те й роблять! Отож, їм за це нічогісінько не буде! Завжди ж бо винен вчитель! У дітей права є, що і наголошує автор, а у вчителя?! Він бидло?! Безхребетний?! Так і виходить, що підлітки в школу ножики приносять, були випадки, що і однокласників підрізували, сусідів застрелювали. Така нам молодь потрібна?! Це ж загроза для суспільства! Люди, щось треба з цим робити!!!
Ліна
3900 - моя заробітна плата... Хочу сказати, що у школах "взяток" немає! Де ви таких батьків бачили, щоб за оцінки платили?! Діти навіть на День Знань та День учителя квітів учителям не дарують! Про що ви говорите! А ми, вчителі, часто даруємо діточкам шоколадки на Святого Миколая або на їхній день народження. А скільки ми грошей витрачаємо на папір, коли готуємо роздатковий матеріал та на принтери... Де достойні з/п?! А в Міністерстві ще й придумали, щоб учителі отримували сертифікати, мовби за них 20% мають платити ( за НУШ, наприклад), а платять лише 10%....А згодом і ЗНО будемо проходити, диплома недостатньо ж... Може, досить уже знущатися з учителів?! Як так буде і надалі, усі педагоги залишать школи та підуть працювати техпрацівниками до супермаркетів. Там зарплати в рази вищі, навіть 10 тис. грн. А чому ми, педагоги, мовчимо?! Ага, ще й про форму для вчителів треба було б згадати. Скільки сукня в діловому стилі коштує?! Найдешевша 3000 грн. Так що з АВТОРОМ ЗГОДНА На 100%!
Уляна
Для Ліна: Правда ваша. Та які оцінки, які знання? Батькам оцінки зараз не потрібні. Вони дітей зранку відправляють у школу, щоб не заважали їм удома серіали дивитися та їсти не просили! А більшість дітей ходять до школи щоб "потріпати" нерви вчителям та "потусуватися". Батьки не приділяють своїм дітм уваги, не виховують їх, вважають, що вчителі це мають робити. Якби ви знали, як батьки ненавидять канікули, особливо літні, коли діти сидять удома! Вони не можуть дочекатися, коли канікули закінчаться, а діти підуть з дому до школи! Батьки, особливо сільські, сидять вдома, вони просто випихають дітей до школи, щоб не заважали.
Коментувати
Володимир
Першим в ст. 6 закону "Про освіту" стоїть ЛЮДИНОЦЕНТРИЗМ. Але освітні клерки разом з плагіатом "НУШ" вигадали "дитиноцентризм". Під цими вигаданими брендами ховається колосальне розкрадання коштів освітнього забезпечення.
Торба
Для Володимир: вася кремінь це пропагує в своїх "псувдомонографіях" - ще одна псевдоконцепція для довірливих громадян.
Коментувати
гість
природний відбір зробив свою справу.В середовищі вчителів протестувати нікому.Гендерний перекос у бік слабкої, у всіх розуміннях, статі.Але цікаве спостереження,кому батьки намагаються найбільше догодити з вчителів,того потім найбільше обгижують. За зарплату сторожа-початківця вимагають занадто багато. Букети,подарунки не визнаю,день вчителя не святкую, за державу обидно,опиратися марно,та й однодумців катма.Мабуть треба "валити" по англійському.
Местный
Для гість: абсолютно верно. Я лично на пятницу (в день постановочных поздравлений) взял за свой счёт, чтобы не участвовать в этом цирке...
Коментувати
врач
Придешь ко мне на прием, задрот, я тебя тоже в баню пошлю.
Василий
Для врач: Так к тебе без сотни в кармане и приходить не стоит. Привык к "благодаргостям". А детей твоих хочешь, чтобы и учили и воспитывали за мизерную зарплату...
mmm
Для Василий: можно подумать, что от повьішения зрплатьі в учительской голове больше знаний появится. если совковьій вуз вьіпустил полупродук, то зарплата тут не поможет.
Лариса
"Совкові" вузи випускали освічених і вихованих педагогів, бо тоді в педінститути йшли кращі. А от зараз - ті, хто отримав найнижчі бали на ЗНО і більше нікуди не пройшли. Ось вам і "полупродукт". Добре, якщо ще він прийде до школи працювати. Такого приниження, яке відчувають учителі при останніх міністрах освіти, не кожен витримає.
Коментувати
Вчителька
А я не хочу від батьків ніяких фестивалів. Ні квітів. Хочу від держави достойну зарплату. Так дістали злидні. Так що, шановні і не дуже шановні батьки, не переймайтеся подарунками. Це питання до держави. А ви краще подумайте про тих, хто всяку подяку несе в конвертах, де шелестять зелені. А квіти зів’януть за три дні.
mmm
Для Вчителька: щось мало хто з вчителів відмовляється від доплат від батьків.
Роман
А повинні відмовлятися?
Коментувати
читай Дятленко
Дятленко написал: "Деякі експерти, щоб підвищити свій рейтинг, відверто заграють з однією із цільових груп. І тоді ми читаємо щось таке: "у нашій країні у дітей є права дитини". Г. Спиваковский - вы гонитесь за популизмом!
УЧИТЕЛЯ-КОЗЛЫ
Да идите уже куда-нибудь хоть в баню хоть на хрен опять деньги на день учителя сдирают завтра уроков не будет целый день будут фестивалить на кой черт нужна та школа
Олег
Для УЧИТЕЛЯ-КОЗЛЫ: БАТЬКИ - ПРИДУРКИ!!!
Поганий вчитель
Для УЧИТЕЛЯ-КОЗЛЫ: Як це "деньги сдирают"? Ви ж тільки що писали, що ви всі такі продвинуті ,"зкучкувалися ", "язика вчителям вкоротили", рабами їх назвали, а тут раптом "деньги сдирают"? Щось неув’язочка, шановні батьки-козлики(бачте, ми вас толерантно так козликами назвемо)Та як же раби посміли у вас "деньги сдирать"? Невже руки викручували? P.S. Привіт з фестивалю. Самі влаштуєте той фестиваль, а тоді жабка давить.
Коментувати
мать
Кстати, дочь сегодня рассказала: "Мы переоделись на физкультуру и готовы были идти на урок. Но не тут-то было - приходит дама из социальной службы с завучем и весь урок рассказывает нам про наши права. Мы говорили ей, что у нас урок, мы хотим заниматься спортом, но нам сказали закрыть рот, сидеть молча и слушать про наши права." Прикольно? При этом есть отдельный предмет - Право (9 класс)
Какие там права!
Для мать: Да,такие они,права в Украине. Но если б Вы знали,что творится с правами людей в некоторых ОТГ. В нашей громаде всё решает глава ОТГ, в том числе и в образовании,в котором он не смыслит ничего.Никто и шагу без него ни в каких вопросах шагнуть не может.Постановления Кабмина нарушают,удельное княжество. Зато землю " прибирать к рукам" ой как получается! Люди не раз обращались повыше,но у него все и всё куплено: и суд,и прокуратура,и обладминистрация. Везде только отписки.
бесплатнЫй совет
Для Какие там права!: Може наркоту йому підкласти? На крайняк кілера найміть. А шо дєлать?
Коментувати
ммм
так а хто вчителям винен, що вони не можуть зкучкуватись, як то зробили батьки? усе ждуть, що їм у рота покладуть усе готове. якщо на інструктажі директриса валує відбірними словами на вас, хоч одна з вас голосно сказала, що не збиражться це слухати у такій формі, хоч одна з вас підтримає цю вчительку? на ніхера!!! ви затягнете свої довгі язики у дупу. і так з усим. а ось на батьках язика розв"язати ви не боїтеся. тепер вам і тут його укоротили, і ви одразу безправні чогось. рабу що не роби, він буде плакати, що він раб.
Раб
Для ммм: Ну вас всех в баню!
Коментувати
Сергей Лимонов
Щодо зарплат -немає змоги-астрономічні суми ...Зато "планов громадьё" по Маяковскому ! В дупу! No money-no honey !
Поганий вчитель
Думаю, що висновок " Ну вас всех в баню" правильный. Каждый уважающий себя учитель сделал такой вывод. Плюйте на все и берегите свое здоровье, дорогие учителя!
для поганий вчитель
Для Поганий вчитель: коза заплеванная
Олег
Жопі слова не давали. А ПОГАНИЙ ВЧИТЕЛЬ СКАЗАВ СВЯТУ ПРАВДУ!!!
А
поганий вчитель як завжди слідом собі респект дописав
Коментувати