Ігор Лікарчук: навіщо вчителю тема першого уроку

Не можу зрозуміти чому міністерство повинно пропонувати вчителям тему першого уроку

Ігор Лікарчук: навіщо вчителю тема першого уроку

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Хоч стріляйте, але ніяк не можу зрозуміти чому міністерство повинно пропонувати вчителям тему першого уроку. Мені здається, що це вияв неповаги і недовіри до вчителя, нехтування вимогами законодавства про педагогічну свободу вчителя.

Між іншим, традиція визначати на найвищому рівні теми перших уроків започаткована на початку 70-х років минулого століття за вказівкою керівництва тодішньої КПРС на честь сотої річниці з дня народження Лєніна.... І зберігається цей залишок комуністичної освіти, як не дивно, аж до сьогодні.

Переконаний, що жоден чиновник міністерства не знає краще від рядового учителя, що і як потрібно говорити учням на першому році. Хоча б тому, що самі чиновники такі уроки ніколи не проводили, або проводили їх тоді, коли тематика перших уроків визначалася центральним комітетом комуністичної партії. Ото і звикли до вказівок. Щоправда, називають їх сьогодні більш м’яко — «рекомендації».

А іще більш прикро, що цей матеріал поширюється офіційним ресурсом НУШ. Не хотілося б думати, що НУШ підтримує формалізацію освіти, продовження бюрократичного тиску на неї, ігнорування принципів академічної свободи педагогів Александр Элькин (Oleksandr Elkin)

Звичайно, можна сказати, що це лише рекомендації. Але таке можуть говорити люди, котрі не знають школи. Бо у директорів шкіл із тоталітарним мисленням (а таких, на жаль, іще більшість), рекомендації мають вагу закону. Головою в стіну будуть битися, але примусять і вчителя рекомендації сприймати як закон...

P.S. Іще раз почитав ці теми. Враження таке: «Сюсю-мусю». Або - ні про що і про все. Для базікання.

Оригінал

Освіта.ua
30.08.2019

Популярні блоги
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Є. Козолуп: чому вчитель має доводити свою необхідність? «Менеджери» довели освіту до такого стану, що вчитель має робити свою роботу на 150% за будь-яких умов
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ооооо
Пане, скажу Вам на вушко, що більшість рекомендацій, порад, "совєтов" учителям так потрібні як і теми першого уроку 28 серпня. Методична служба зі всіма своїми друзями- однодумцями завжди або пізно, або зайве, або непотрібне рекомендіють. Тому народ тільки обурюється і нарікає на їх "ТРУДИ"
методист
Цікаво, а які функції навчально-методичного центру забезпечення якості освіти та конкретно його директора? Таке враження, що тільки робити із мухи слона, вишукувати в будь-якій дії МОНУ лише негатив і накручувати всіх. І взагалі доки цей совєтчік буде в.о.? Чим він займається? Чи як при совку посада передбачає тільки читати газети та підкреслювати в них цікаві цитати?
Обухів- Украінка
Це опудало весь час гудить радянську школу... Вам , лєкарчук, за сотню років не добитись того, що було . А Ваші опуси кращі лише за одного супер - автора : Вітю з Кіровограда (громіка).
Тетяна Кіба
Всім зрозуміло, що запропонували будь-що, аби не про Україну. Але спізнились, бо до першого уроку наші вчителі готуються заздалегідь)
Геннадий
Для Тетяна Кіба: Україна, як рідная мати https://www.youtube.com/watch?v=kJthGbd0szE Від Донецька до Крима і Львова Розпростерлась моя сторона. Знають в світі красиве це слово – Україною зветься вона Там де простір безкрайнього поля, Від сівби і до самих до жнив, З колоском колихається доля Козака, що раніше тут жив. Я ходив по зелених Карпатах, Бачив сяйво церков золоте, У віночках на наших дівчатах Різнотрав"я казкове цвіте. Україна, як рідная мати Огортає теплом нас своїм, А Шевченко - він буде стояти – Збережемо прекрасний цей дім.
Коментувати
Сміюся
Смішно читати. Ви ж авторитетний педагог. Запропонована ціннісна тематика, а вчитель, якщо він професіонал зможе продемонструвати свою майстерність, обрати власну назву. Якщо не давати дороговказ, то куди ми дійдемо. Якось самі розберуться? Прочитайте уважно весь лист Міністерства .
Світлана
Для Сміюся: Не смішно читати, а правда є в цих словах!!! Якщо вчитель сучасний і креативний, він не буде сидіти і читати лекції учнями на першому уроці, а знайде тему, якою можна мотивувати учнів!
Светлана Четверикова
І дійде без "дороговказу" до душі своїх учнів!
Коментувати