Osvita.ua Блоги А. Недоля: чому не працює положення про два строки
А. Недоля: чому не працює положення про два строки

Хто повинен слідкувати за виконанням положення щодо двох строків перебування на одній керівній посаді?

А. Недоля: чому не працює положення про два строки

Автор: Анатолій Недоля, доцент, Запорізький національний університет.

Для більш динамічного розвитку закладів вищої освіти та поновлення управлінських кадрів в Закон України «Про вищу освіту» було внесені вимоги в статті 35, 40, 42, які передбачали перебування на посадах керівника ЗВО, керівника факультету та кафедри, керівника студентського самоврядування не більше, ніж два строки.

Керівник студентського самоврядування природньо не може обіймати цю посаду тривалий час, бо перестає бути студентом, і тому вимоги ст. 40 в цій частині виконуються.

А для керівників середньої та вищої ланки університетів ці вимоги не працюють. Весь час з’являються різні способи обійти ці вимоги закону: то змінюють назви кафедр з «та» на «і», то об’єднують чи реорганізовують факультети або змінюють назви університетів. Все це робиться лише для того, щоб залишитись на відповідальній посаді як можна довше.

Тоді виникає запитання: а чи потрібні такі вимоги Закону, які ніхто не виконує? І хто повинен слідкувати за їхнім виконанням, якщо це принципова позиція держави щодо двох строків перебування на одній посаді? Наразі відповіді немає.

А поки в цьому питанні немає загальної державної принципової позиції, ми продовжуємо слухати «концерт» квартету, у якому музиканти весь час пересідають, але грати так і не навчились.

Освіта.ua
15.08.2019

Популярні блоги
Віктор Громовий: принижені та зневажені педагоги Принижені та зневажені — це нинішнє реальне становище і соціальне самопочуття українського вчительства
Олеся Калинич: зміни від МОН чи черговий фейк? Як учитель може втілити в життя виставлення оцінок у щоденник на перерві, наприклад, 20-30 учням?
М. Хоменко: таке в нас ставлення до «сіяча знань» Інтелектуальна праця оцінюється не просто за залишковим принципом, а принизливо низько
І. Лікарчук: про нового вчителя, а не власника диплому Лише учительський диплом у сучасних умовах не може бути єдиною перепусткою в шкільний клас
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Навіть не мрійте
Ха-ха-ха.... Два терміни? Перший термін - адаптація, притирання, підбір власної команди (технічки, адміністрація, бухгалтерія....). Другій термін - робота на всі груди, під парусами.... І коли лише люди відчули смак життя, вітер у напрямку, всі на кормі, а раби (вчителі, без яких прото не існуватиме навчальний заклад) на веслах Ви бажаєте позбути накої насолоди? Н і к о л и. Впиратимуться, брикатимуться, але не підуть. Не лише тому що самі керівники потраждають, а тому що рухне піраміда команди (а це гірше МММ), а пам"ятаєте " Ми відповідаємо за тих, кого...."
Eugen Zimmermann
Глас вопіющаго в пустинє. Спробуй виширяти директора з крісла! От у моїй минулій школі директорка на кінець другого строку кабінет собі новий зробила - був кабінет музики, а став кабінет директора! Великий, модний) Думаєте, вона його комусь робила?)

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!