Олеся Калинич: зміни від МОН чи черговий фейк?

Як учитель може втілити в життя виставлення оцінок у щоденник на перерві, наприклад, 20-30 учням?

Олеся Калинич: зміни від МОН чи черговий фейк?

Автор: Олеся Калинич, вчитель, Хустська гімназія-інтернат.

От сидиш собі, відпочиваєш... і раптом на тобі - зміни від МОН.

Як учителька, усе розумію: оцінки - «явище» індивідуальне, тому, наприклад, не оголошую результатів тих дітей, які про це просять (думаю, так робить переважна більшість).

Зараз пропонують такий підхід для всіх. Тільки як учитель може втілити в життя виставлення оцінок у щоденник на перерві, наприклад, 20-30 учням, якщо:

  • «я забув щоденник»;
  • «можна перескласти?»;
  • на перервах учителі зазвичай приймають складання напам‘ять (особливо, якщо 10 клас учить Миколу Вороного чи Олександра Олеся, а 11 - шістдесятників ... філологи зрозуміють);
  • право на перерву має й учитель, як не дивно; хоча...;
  • «позаурочний час»... якщо в тебе в день 6 уроків, у класі по 25 дітей (рахую по мінімуму) - хм, усього-на-всього 6 «стовпчиків» щоденників на столі. Не рахуючи пачок зошитів;
  • цей список можна продовжувати.

А як ви бачите ситуацію, колеги?

І, звісно, було б ідеально, якби справді ситуацію зі цькуванням можна вирішити одним розчерком пера.

P.S. Скрин зроблено із сайту, якому можна довіряти, проте це не першоджерело... а раптом неправда?

P.S. P.S. Оскільки цей допис поширюється, уважаю за потрібне оприлюднити й коментар Григорій Громко.

Тиждень тому «інфопомийка» «2016рік» («інфопомийка» - тому що збирають і передруковують різні слухи, правду/неправду, без авторства, заробляють гроші на відвідинах їх сайту) публікує: https://2016rik.com.ua/shkola-2020-golovni-novovedennya-v-2019-2020-navchalnomu-roci/

  • три дні тому це перепостили ЗМІ Рівного та Луцька;
  • позавчора - сайт «Обозреватель»;
  • вчора - ТСН та «Освіторія».

Тепер усі вважають, що це є вимогами законів, але насправді це є слухами, проектами, рекомендаціями (рекомендації, згідно Закону «Про освіту» не можуть встановлювати правові норми) і дещо з публікованого там справді є в законах, але подано, як «новація» і гіперболізовано.

Про «оцінки» - це з методичних рекомендацій для 1 класу НУШ (там оцінки не ставлять) - почитайте в кінці, це 2017 рік: https://osvitoria.media/experience/nova-pochatkova-shkola-na-yaki-modeli-oriyentuyetsya-ukrayina/

Оригінал

Освіта.ua
02.08.2019

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна
Как учитель на перерыве может всем выставить оценки за контрольную работу. а как детей в столовую вести. как дежурить на переменах . когда учителю в туалет идти. Кто такой бред вообще смог написать. что за глупость скрывать оценки.
Володимир
Щоденник необовязковий.
Петро Горовий
Зрозуміло, чому норма про неоголошення оцінок так турбує декого, царем вже не виходить бути, доводиться чогось навчати?
Галина
Останнім часом мала частина дітей переживає за свої оцінки. А цікавиться чужими ще менша. Цькуються теперішні діти через одяг, телефон але ніяк за оцінки.
Tato
Крупным шрифтом - это что? Цитата из закона? Или это слухи и домыслы вредных оппонентов?. Хотя, я о другом... Я считаю, оценки учитель должен ставить не на перемене, а по ходу проведения урока. И объявлять оценки надо. Нехрен копировать США. Подумаешь, конфиденциальность оценки!!! Да какого еще маразма мы дойдем, тупо копируя все западное? Ну ведь в классе все видят ответ ученика... и зачем делать тайну из его двойки или двенадцатки? Объявление оценки вовсе не травмирует психику, а стимулирует ученика к работе над собой. Хотя закон и принят, я советую всем преподавателям его не выполнять. Объявляйте оценки и пусть эти дрыжи упиваются как славой, так и позором! А за это вам ничего не будет. В законе не прописано наказание.
Таня
Дурня. Дайте спокій Вчителю! ГЕТЬ РУКИ ВІД ВЧИТЕЛЯ! Про академічну свободу чули? Прочитайте в Законі України "Про освіту". Це компетенції вчителя.
Алла
Дійсно, дивує таке ставлення до вчителя. Оцінка - на перерві, щоденник - в позаурочний час. А коли ж підготуватися і вчителю і учню до наступного уроку або відпочити? Альтергатива - електронний щоденник. Але і до нього купа питань. Починаючи з роботи в шкідливих умовпх: або длплата або додаткові вихідні. Взагалі, мені здається, що реформу освіти підміняють реформою вчителя і вчитедьської праці. Шкода.
наталья
загальними фразами не можна оцінювати учня ! оцінювати необхідно за критеріями оцінювання та відповідно до рівня складності завдання Тому оцінка - це пояснення того якими знаннями та діяльністтю оволодів учень ,а до чого ще необхідно прагнути ! Але з такими коментаріями можно оцінити 3-4 учня! Перерва це особистій час учня !Дитині просто неохідно попити ,перекусити та попісяти! Прибрати робоче місце ,перейти в інший кабінет ,підготувати робоче місце до уроку!Вчитель або чергує ,або з классом ,або готує клас до наступного уроку ,або просто теж пьє та пісяє, змінює журнали !А якщо всі почнуть виставляти оцінки під час перерви ,то на всіх уроках 100-15 хвилин будуть просто втрачені!Тобто МОН вносить бедлам у школу ! А потім інший МОН будє його розгрібати!
SSS
.8. На наступну годину сертифікації на всіх стовбах, ЗМІ мають бути результати. Для проведення поширення інформації швидшими темпами можна залучати сарафанне радіо. 9. На момент сертифікації вся документація має бути зразковою. щоб прості вчителі могли бачити та навчатися. От тоді вчителі приймут інновації
SSS
5. На момент захисту підлеглі чні мають бути зразковими, кожна дитина має бути обсттежена вдома, проведено зі всіма батьками індивідуальні бесіди. батьківські збори. 6. У міжнародних педагогічних виданнях у кожного має бути надруковано за власний кошт (підтвердженням є ел. сертифікат за власні гроші, роздрукований у фотоательє (усе як звичайні учителі)) мінімально п"ять напряцювань (1. відкритий урок, 2 виховний захід, 3. батьківські збори. 4. виступ на педраді. 5. виступ на методичному об"єднанні,....). Ці матеріали повинні охоплювати аудиторію відповідно до рівня посади. 7. На момент сертифікації на представника вигадуючої кагорти не повинно бути жодної скарги, косого погляду і навідь вздоху, тому як серед людей будуть працювати таємні агенти, які будуть збоку спостерігати, опитувати людей, проводити анкетування, з метою непредвзятого проведення сертифікації
SSS
Шановні ті хто систематично щось вигадує! 1. Усім МОН, АПН, Департаментам, ІПОПП, методистам усіх рівнів пройти сертифікацію в онлайн режимі. Серед питань сертифікації мають бути питання фізіології, психології, сенпін вимог... Ви ж забули, що діти- це не меблі, не техніка, це люди. Роками створювалися вимоги. Теоретики вивчить необхідний мінімум. 2. Усім (переліченим у п.1) провести в он-лайн режимі по 4 уроки і по 2 виховних заходи. 3. Забезпечити до моменту сертифікації переможців мінімально республіканського рівня ( ви ж вимагаєте зі звичайного вчителя обласний рівень, а ви по статусу вище). 4. Під час захисту себе на сертифікації провести самопрезентацію себе та своєї роботи на сцені обласного театру із використанням усіх прийомів, методів, форм та технологій ( щоб усі хто буде дивитися в он-лайн могли чітко бачитиїх).
МОНы в школу!
Сколько можно издеваться над учителями бредовыми реформами? Верните для пенсии по выслуге 25 лет стажа( а не 30), многие учителя уйдут, и делайте,дорогое МОН,что хотите!!!Идите,кабинетные работники,в школу и на практике покажите,как всё это внедрять.Прочувствуйте,так сказать,на " своей шкуре"!!!!
Тaya
Почну сприймати реформи, коли там з’являться позиції "учні зобов’язані", " батьки зобов’язуються", "у разі невиконання ними обов’язків..." Бо ці сторони шкільних взаємин наші "реХворматори" з прогресивних освіт брати відмовляються! Вчителя легше нагнути, чи зігнути. Але боюся скоро "трісне"...
гість
Для Тaya: на жаль "терпіли" вчителі будуть терпіти.
Коментувати
Вчитель
Ведення електронного журналу . Наголошую без паперового аналога. Бачу вихід з цьої ситуації. Є одне велике АЛЕ все упирається в ФІНАНСИ.
Максим
А вчителі - класні керівники, які повинні під час перерви перебувати із своїм класом, як повинні догоджати усім учням????
Tatiana
Це знущання з вчителів та приниження їх. Було-було.але такої неповаги ще не було. Вчитель вам що. робот?
Tatiana
Може, зовсім оцінки відмінемо? Нехай батьки самі ставлять те. що хочуть?Навіщо так принижувати вчителів?
Макс
Для Tatiana: як варіант- оцінки лише в 4,9,11 класах і лише ті,що отримав на іспитах. Що зрозумів за роки навчання,те й отримав.
Tatiana
Тогда дети вообще учиться не будут. Оценки просто необходимы! И не нужно мудрить: "только ребёнку на ушко". Дети всё равно друг друга спрашивают: " Что тебе поставили?"
Коментувати
Tatiana
А як бути з чергуванням на перерві? Коли оцінки ставити? . А якщо в їдальню дітей вести. як бути?. А до туалета колись вчителю можна зайти,чи ні? Якщо оцінки після уроків, доплачувати будуть?
cos
Для Анна: Проблема в том, что не дают ставить низкие оценки администрация школ. Некоторые директоры запрещают ставить двойки- и заставляют минимум ставить 5 по 12 бальной шкале (это тройка по 5-бальной). А те, кто учится на 5, прийдется ставить 7-8, а кто на 7-8, тот может получить 10. И прийдется повышать баллы, хотя ученики не заслуживают. А потом когда на ЗНО напишут на 2, то нужно писать обьяснительную, почему не стоит 2, а стоит 5. И виноват конечно же будет преподаватель, который завысил оценку, а не поставил реальную, на которую знает ученик.
dfg
Для cos: А коли занижують оцінку, пояснюючу не пишуть?
cos
Для dfg: Пишуть, але в більшості випадків скоріше підвищують бали, ніж занижують. А треба ставити стільки, на скільки знає учень.
Сільський вчитель
Для cos: В нашій школі ніхто не забороняє ставити вчителю ні низькі, ні високі оцінки. Але поставити стільки, на скільки знає учень не завжди вихід. В мене цього року випускник мав 2 бали за рік. На написання ЗНО він витратив 25 хвилин (це разом зі всією організаційною частиною). При цьому пишається тим, що зміг "наставити хрестики", навіть не розгортаючи зошит із завданнями. Дуже тішився, що потрапив у найближчу аудиторію й з металодетектором до них прийшли майже на початку, після чого можна було здавати роботу. Результат: 6 балів за ДПА. Везіння - річ хороша. А я тепер думаю, що мене чекає на серпневій педраді за те, що "занизив" оцінку.
Коментувати
Тетяна
Ідея конфіденційності хороша. Свого часу це було те, що найбільше мені сподобалось у школах США (Каліфорнія). А практично? Практично на уроці вчитель не завжди знаходить час, щоб зачитати оцінки. Ну, може, не кожен учитель. Мати перерву - право і вчителя і учня. Навіть оте "дзвінок - для учителя" - порушення прав учня. Ну, зрідка на таке є причина. На оцінки ж і перерви не вистачить. Проблему можна вирішувати по-різному. Але ж тут чітко прописано так зване рішення - на перерві. Немає слів. Тим більше, щоденник же не повинен бути обов’язковим.
Tato
Для Тетяна: Маячня...
Коментувати