Сергій Петухов: правниче ЗНО: quo vadis?

Правниче ЗНО - необхідна частина реформи якості вищої юридичної освіти, що вже досягла основних цілей

Сергій Петухов: правниче ЗНО: quo vadis?

Автор: Сергій Петухов, заступник міністра юстиції.

Правниче ЗНО: quo vadis?

Знову переконався, що правниче ЗНО вже досягло своїх основних цілей:

  • прибрати корупцію при вступі;
  • створити рівні умови для всіх бакалаврів та забезпечити реальну мобільність всередині країни;
  • надати аналітичну інформацію щодо якості вищої освіти та рівня підготовки в окремих вишах, яку можна використовувати при прийнятті управлінських рішень.

Тепер по компонентах ЗНО.

ПРАВО

Стало більше завдань, де треба хоч трохи подумати, а не просто запам'ятати слово/цифру/визначення. Це є результатом минулорічної роботи з укладачами і рецензентами.

Водночас залишається багато проблем.

1) Ще є тести, які можна поставити під сумнів.

2) Залишаються випадки «дурних» питань, які не перевіряють знання, а лиш фотографічну пам'ять.

3) Треба позбутися питань, які не базуються на законодавстві, а використовують підходи/визначення/класифікації, розроблені авторами окремих підручників.

Також тест треба доповнити додатковим компонентом: Право ЄС та Угода про асоціацію.

ТЗНПК

Вважаю чудовим способом перевірити здатність до аналітичного та критичного мислення.

З питань багатьох студентів видно, що вони до сих пір не зрозуміли, що це не окрема навчальна дисципліна, яку вони не проходили, а перевірка їх здатності мислити, яка виробляється протягом усього навчання.

Треба обговорити можливість паузи між блоками ТЗНПК та Право, щоб студенти встигли перевести дух.

Треба посилювати роз'яснювальну роботу зі студентством, що саме перевіряє цей компонент і як набути необхідних компетентностей під час навчання.

ІНОЗЕМНА МОВА

Мабуть, найбільше нарікань, адже складали вступники майже усіх гуманітарних та суспільних наук (загалом 55 тисяч).

При цьому це ЗНО є простішим за шкільне, адже є таким самим за складністю, мінус аудіювання та писання. Це треба змінити.

ЗНО з іноземної науково доводить, що в наших університетах студенти ЗАБУВАЮТЬ іноземні мови.

Необхідно кардинально змінити підхід до використання іноземної мови у вищій школі. Згоден з підходом МОН - на вході в бакалаврат студенту потрібно мати B1, на виході - B2. Магістратура - це незалежне дослідження, яке неможливо здійснити без вільного володіння іноземними.

ПОРОГОВІ БАЛИ

З початком впровадження ЗНО порогові бали були спеціально зменшені, десь на рівні вгадування, з урахуванням новизни цього тесту та необхідності студентам ознайомитися з його змістом. З кожним роком пороги збільшуються для досягнення своєї мети - відсіювання тих, хто немає необхідного мінімуму знань для навчання в магістратурі.

Пороги треба збільшувати і в майбутньому, особливо з іноземної мови.

РЕЗЮМЕ

Правниче ЗНО - необхідна частина реформи якості вищої юридичної освіти, без даних якої ми не мали доказів, необхідних, щоб рухатися далі.

«Змінюйся або зникни» - реальний девіз юридичних факультетів на наступні 5 років. Ті, хто не переглянуть свій розклад і ставлення до якості викладання, не матимуть магістрів.

Необхідно приймати Концепцію реформування юридичної освіти, яка комплексно спрямує розвиток правничих шкіл.

ЄДКІ для юристів - це непросте питання, над яким треба всім разом думати. Вважаю, що воно має відповідати структурі аналогічного іспиту в Німеччині. Тобто студент дає письмово відповідь на складні питання/казуси з декількох галузей права, використовуючи усю базу законодавства. Такий іспит триває з ранку до ночі протягом тижня. Уявляю собі, що напишуть наші студенти, які не можуть висидіти 4 години для складання тестів.

ЄДКІ має визнаватися як перший іспит у доступі до правничих професій.

Оригінал

Освіта.ua
19.07.2019

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван Шевчук
Де перерва між ТЗНПК і блоком Право ЄФВВ з 2020 4 години в масці кошмар, без перерви вийти Де людяність і адекватне поводження з студентами
Чмо на Чмі
Міністр юстиціі і його заступник Півник запамяталися тим, що дозволили за один день женитися! ? Рехворматори могутні. Та ім мало- тепер взялися трощити освіту.
Інженер Крутько
Отакі молоді та рані знищують освіту, краіну. Спочатку треба підняти якість освіти: мтб, приладдя, кошти на стажування, хоч мін зарплати, Школу відродит, а потім тести . А ці виродки роблять все навпаки. Звідси руйнація!!
совесть
Петухову С. Боротьбу з корупцію на вступі у магістратуру підтримуємо. Щодо знаряддя для цієї боротьби - кілька зауважень. 1. За результатами ТЗНПК нічого не можна сказати про якість навчання у ЗВО. У сша подібний тест використовують для вступу в універи. Готуються! до нього не менше року... такий тест в їх вступній традиції до зво. 2. Щодо частини "право". Ваші зауваження 1)-3) до цього блоку, власне слушні, тягнуть на судовий позов. Такий важливий екзамен для екзаменованих повинен мати сертифікат якості... а тут, окрім іншого, два завдання дискваліфіковано. 3. Чи існують збірки тестових завдань, банк ТЗ для підготовки до такого тесту? Не авторства пупкіна, у кожного викладача у кожному зво свої завдання, з рівнем якості нижче плінтуса, а стандартизовані завдання з права, якісні, рекомендовані МоН, на які орієнтуються всі викладачі різних зво України? 4. Щодо іноземної мови... Мріємо, щоб це не сприяло відтоку мізків з країни...
Петро
Для совесть: Не знаю. Моя дитина пройшла ЗНО в магістратуру однією з перших. Отримала червоний диплом. Жива, здорова. На роботу в міжнародні компанії вимагають знання англійської, проходження тестів SHL. Про них наші випускники навіть не чули. Поцікавтесь, що це таке і скільки часу дають. Дуже жорсткі умови. За кордоном до них також готуються тривалий час. Тому, вважаю, мізки якщо є, здадуть і тут. І знайдуть роботу тут. А якщо оце плакатися, то ви маєте інші мотиви навчання за юридичною освітою.
Ваприк
Петро, ти жінка чи чоловік.? Видко баба. Не бреши !
Петро
Для Ваприк. Де брехня? Про тести ти чув? Проходив? Готувався? Спробуй!!! А потім гавкай. Бо брешуть собаки)
Коментувати
Ярослав
Пене заступнико міністра, зробіть добрий приклад - разом з колегами з Міносвіти пройдіть публічно такий тест на умовах абітурієнтів.
cos
Для Ярослав: Ні- тест має бути набагато важчий- це ж Міністерство освіти. Це ж дуже талановиті люди-тому ім треба.дуже важкі вимоги поставити на рівні С1. Збільшити кількість тестів до 100 штук, додати аудіювання, додати написання творчоі роботи, та додати тести на правила. Наприклад: переробити текст у passive voice, чи подібно щось до цього, написати резюме чи якийсь інший документ на англійській мові з дотримання правил правого, лівого, верхнього та нижнього полів (відступ в міліметрах) + абзаци з відстанями (в міліметрах). С1- це рівень знань, який зобов’язане знати ті, хто отримає посаду міністра освіти і науки Украіни та іх заступників, а також Президента Украіни, прем’єр-міністра та кабінет міністрів. Всю цю кагорту необхідно протестувати так: Якщо кількість помилок менше трьох, робота зараховується як ’’скла (в, ла). За три неправильні відповіді в тестовій частині, чи три помилки зроблені в тестовій і письмовій частині, чи три помилки, зроблені в письмовій частині, робота має оцінюватися, як ’’ нескла (в, ла). І тоді побачемо, хто знає мову, а хто ні.Час роботи 120 хвилин. Не знають- вигнати з Верховноі Ради та міністерств, знають- додати до зарплати 200 гривень- думаю ім буде достатньо. А через рік провести повторну сертифікацію- але до тестів додати ще якісь письмові вправи, і зменшити кількість помилок до одноі, а кількість часу залишити таку саму кількість. Да і важкість завдань треба буде обов’язково підвищити, бо вони ж стали ще розумнішими. А на третьому і наступних тестувань взагалі мають без помилок написати ЗНО. Тестування проводити кожний рік. Ось такі мають бути вимоги для Президента, Кабінету Міністрів та депутатів Верховноі Ради.
Для cos:
А ви не забагато вимагаєте від президента, який, виганяючи в Борисполі секретаря міської ради, заявив, що той завдав комусь важких "ТЕЛІСНИХ" ушкоджень, і, закінчивши школу з поглибленим вивченням англійської мови, вважав, що, "EXIT" означає "вийди"? А ще, закінчивши юрфак, був переконаний, що має право комусь там подзвонити із силових органів з метою тиску на людину, яка працює на виборній посаді. Жаль, що подібного тесту для юристів не було раніше.
Для cos:
Для Для cos:: Звісно, що мало бути "презедента". Вибачаюсь за описку.
Коментувати