Інна Совсун: чому українські студенти списують?

В українських та американських студентів помітна кардинально відмінна мотивація для плагіату

Інна Совсун: чому українські студенти списують?

Автор: Інна Совсун, віце-президент Київської школи економіки.

Чому українські студенти списують?

Дослідження CEDOS виявило такі головні причини:

  • 60% - необхідність виконувати дуже багато письмових робіт протягом семестру;
  • 54% - відсутність інтересу до тем письмових робіт;
  • 49% - відсутність розуміння необхідності та мети написання письмових робіт;
  • 35% - відсутність практичного застосування результатів робіт;
  • 28% - повторюваність тем письмових робіт.

Перше питання – це те, про що я дуже давно говорю. Звичка українських університетів ставити по 10-15 дисциплін на семестр автоматично змушує вдаватись до плагіату. Тому під час роботи в Міносвіти я наполягала на вимозі про обмеження кількості дисциплін на семестр до восьми. Це ще не 4-5 дисциплін на семестр, як у західних університетах, але все ж краще, ніж було раніше.

Але якщо глянути на чотири наступних причини плагіату, які називають студенти, то їх дещо об’єднує: студенти кажуть, що вони списують, тому що вони не бачать сенсу у цих письмових роботах/завданнях. І це дуже значною мірою корелює з браком мотивації до навчання загалом.

Інше дослідження українського студентства показало, що лише 30% хоче навчатись на обраній спеціальності, а 40% - не змогли визначитись, для чого вони навчаються. А якщо студенти не знають, для чого навчаються - то вони і не можуть розуміти, навіщо їм виконувати ті чи інші завдання в університетів.

Якщо порівняти зі Штатами, то там ситуація кардинально інша. Так, американські студенти теж списують та плагіатять. Рідше, звісно, але це теж є. Але коли їх запитують, чому вони це роблять, то головна причина – «pressure to succeed», «тиск щодо того, щоб досягнути успіху» (Arnold, 2007; McCabe, 1992, 1999; LaBeff et aI., 1990) та необхідність отримати хороші оцінки та схвалення колег/батьків за хороші навчальні результати (Crown & Spiller, 1998; McCabe & Trevino, 2002).

[ах-ах, з посиланнями – бо витягаю з тексту…дисертації (upcoming, як-то пишуть)]

Так ось. Якщо порівняти українських та американських студентів, то помітно кардинальна відмінна мотивація для списування та плагіату: Українські студенти списують, бо - на їх думку - від певної письмової роботи нічого не залежить (як і від їх освіти загалом); американські студенти списують, тому що від цього надто багато що залежить.

Оригінал

Освіта.ua
05.06.2019

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sabrina
Инна Совсун в своем "исследовании" сравнила теплое и мягкое. Статистические данные имеют разрыв во времени. Но автор, что нашла, то и сравнила. А сравнивать мотивацию к учебе украинских и американских студентов просто абсурдно. В Украине диплом- просто кусочек пластика, без которого с человеком просто не будут иметь дело при трудоустройстве, какие бы знания, умения и таланты он не демонстрировал. Это как справка, что ты не полный дебил. В США ситуация несколько иная. Сколько же всякой пены всплывет еще перед выборами... И не такое прочитаем... Грустно.
Антисосун
Ох і парламент буде- одні клоуни , співаки і грантоіди підлі.доведуть освіту до гаплика!!! Хай Бог береже Україну!
Tet-a-tet
Для Антисосун: А Ви чекали на кращих? Це в якій резервації вони виросли поки ми спали? От завезуть наші бізнесмени робітників з Китаю(наші ж працюють за долари в Європі), от тоді відбудеться потужне оновлення слов*янської крові, дивишся, і вже конфуціанство у нас запровадять. А по- Конфуцію треба працювати. а не просто балакати про роботу.
Коментувати
Ох і біда
Симпатизував Вакарчуку. В його списку Совсун -16 ???? Голосувати за Вакарчука не буду!!! Ця на реформує!!! Грантоідка перелякана.
Небайдужий
Для Ох і біда: Теж думав голосувати за Голос. А побачив Совсун у списку і доведеться голосувати за когось іншого. Це ж треба так спаплюжити список одним прізвищем. Всіх освітян відвернув від себе.
Коментувати
Прикро
було сьогодні дізнатися, що Інна Совсун №16 списку партії Вакарчука "Голос" на вибори до Верховної Ради.
Anna
Также вопрос в менталитете и контроле. В штатах за списывание ставят 0 и выгоняют, у других студентов это вызывает порицание. У нас же большинство преподавателей закрывает глаза на телефоны под партой и зачастую даже не читают те работы
Anna
Проблема в том что высшее образование у нас крайне доступно. Бюджетных мест невероятно много, а контракт стоит крайне дёшево. В штатах чтобы получить финансирование надо быть лучшим из лучших, чтобы учиться за деньги нужны десятки тысяч долларов. Там люди 1000 раз подумают надо ли им тот вуз, а если да то какая специальность, это инвестиция в будущее. У нас идут куда угодно, потому что мама сказала что нужен диплом, в идеале юриста/экономиста.
Галина
Для Anna: а страждають викладачі. Бо ті хто навчається "як мама сказала", часто не здібні до спеціальності, а вчаться на контракті, ставити їм 2-ки звісно можна але потім всеодно заставляють поставити 3: "це ж Ваша зарплата, якщо відрахуємо, втратимо гроші". Приклад: одна моя бувша студентка хотіла бути перукаркою, а тато сказав, що треба бути бухгалтером. А якщо вона отримає диплом, то він їй купить перукарню. Заборгованості переносились і переносились, але врешті ставились 3. І таких багато. Пропрацювала 4 роки і пішла.
Anna
Ну вот и я о том же. Сделайте 150+ по зно для того чтобы иметь возможность поступить хоть на контракт и такой фигни не будет.
Кривда
Аппа , ви скрита совсуниха! В нас держзамовлення мізерне-60 тисяч на 1 курс, при випускі 210 тис школярів + пту+ коледжі= 300тисяч ! Колен 5 претендуе на бюджетне місце? Завал!!!!
Коментувати
Роман
Ну, якщо це «з тексту…дисертації», то якась дивина - пані на повному серйозі вважає, що українське студентство відстає від Штатів на 10-20 років? Дивно як для серйозної наукової роботи порівнювати показники з таким часовим розривом, адже на позицію студентів впливають і багато інших факторів. На мою думку, не зовсім коректно порівнювати студента навіть 10 річної давності із сьогоднішнім навіть у одній країні, не кажучи вже про студентів з різних країн, без аналізу економічних, соціальних, освітніх, інформаційних та інших впливів. А тут такі категоричні висновки...
Бублик
Для Роман: ну воно ж пусте, як дірка з бублика,але лізе межи очі, ніби та Мошка!!!
Коментувати
Черкаси
Совсуниха - нахабна профанація, яка дискредитувала квіта, тепер це тіло біля Вакарчука!! Хоче в міністри, бездара повна. Вакарчуку вона допоможе!!!??
Один голос
Для Черкаси: Взявши цю, як Ви пишете, бездару повну у свій список, Вакарчук втратив принаймні один голос на виборах. І думаю, що далеко не один.
Коментувати
ASVD
До лампочки ті дослідження CEDOS. Проведіть нормальне опитування і побачите, якими мотивами студенти керувалися при вступі у виш. Більшість із них навіть не планує працювати за обраною спеціальністю, то для чого напрягатися? Навіть, якщо письмових робіт мало, виконуватимуть їх одиниці, бо основна мета, отримати диплом, а далі, як крива вивезе.
Черешня М.
Совсуниха вилізла перед виборами , хоче втертись в довіру до нової влади, пнеться, нещастя, в міністри. О горе чекає нас!!!
Для совсун
Більшість тих студентів, які списують, настільки тупі та гнилі, що без списування самостійно щось написати на здатні. Більше того, значна частина з них навіть не спроможна написати потрібне, якщо їм відкрито дозволити користуватися довільними джерелами інформації. Тому, поки всю цю шваль не розігнати з вузів, будемо і далі фантазувати про причини списування.
$$$
По чем родину продаеш? А вы сами сколько раз готовили шпоры? На ВНО тоже списывают?
Kurt Walentai
Савсун- безсовісна людина з космосу! Не патріотка,а грантоідка, за долар матір рідну продасть! Шкоди наробила нечуваної- це вона із квітом викинула технікуми із бюджету, ініціювала зменшення безкоштовного навчання, напутала ,із- за свого невігластва ,перелік спеціальностей, переплутала географію із геологією.... Совісті ніякої !! Геть із країни!!!
Местный
Сосун - грантоедка. После выборов в парламент вылетит пинком под зад.
Cirius
Хочу підтримати Гость. На власному досвіді переконався, що основною причиною списування в ВНЗ є невміння студентів складати власні авторські тексти. Цьому погано вчать у СШ, а головне, що цьому не хочуть вчитися самі учні. Тільки примус з боку батьків, і ще раз примус може змінити ситуацію на краще, бо в шкільнаму віці дитина не розуміє, наскільки важливим є для неї таке вміння. Скільки студентів мені говорили, що якби не батьки навряд чи могли би успішно вчитися у ВНЗ. Дуже заважає загальний менталітет суспільства, де культивується брехня, пристосуванство, кумівство і т.д. Діти це бачать і починають швидко розуміти, що їм не обов’язково старатися, батьки усе влаштують і вони гарантовано будуть біля коритця. То для чого напрягатися? А порівнювати нас з американським суспільством- це все рівно що порівнювати курку зі страусом. США завжди були державою, а ми чиєюсь колонією. То який менталітет міг у нас сформуватися?
Саша
Для Cirius: Мнение многих учителей школ состоит в том, что таких как Вы и Ваши учебные заведения надо закрывать. Тогда не будут принимать кого попало, если останется 20 универов. И наконец-то будет конкуренция, а не отмывание денег как к примеру в нашем областном центре. В большинстве ВУЗов главное деньги. Поэтому не клевещите на тех, кто Вас кормит.
Коментувати
Гость
Инна Совсун учит освитян ещё с тех пор, когда сама не имела даже полного высшего образования, но почему-то считает себя очень понимающей в этой сфере. То, что она говорит о плагиате студентов - это полный бред. Студенты плагиатят не потому, что у них много предметов, а потому, что они не знают, что значит - написать авторский текст. Их не научили этому в школе. они умеют только переписывать. Так называемые школьные рефераты и сочинения - это переписка из Интернета. Что касается результатов так называемого исследования, кто ж из студентов признаётся, что просто не в состоянии написать уникальный текст. Поэтому с умным видом можно порассуждать об отсутствии смысла, мотивации при написании письменных работ и т. д. Промотивируйте в новом исследовании студентов хорошим гонораром и посмотрите, получите ли Вы достойные авторские тексты? Не получите.
Гість
Для Гость: Ви можете не погоджуватися з автором, але Ваша неповага показує, що Ви просто захищаєте стару систему, частиною якої скоріш за все і є.
Саша
Проблема скорее не в школе, как пишет якобы уважаемый гость. Научите своих студентов как нужно писать эссе. А как показали мои опросы студентов ПТУ (пардон лицеев), техникумов (пардон муа вышев І-ІІ уровня аккредитации, как было раньше), преподов, то наиболее неконструктивная, пассивная часть это как раз перечисленные заведения, и в том числе большинство из той туевой кучи (over 1000) действующих вышей. Не знаю Вашей квалификации, но опыт показывает, что наиболее отсталыми в обновлении (не путать с министерскими реформами) есть именно преподы вышей.
Anna
Ну есть также технические специальности, никакого творчества, только теория/задачи. Но все равно списывают. Объективно у подруги в штатах в этом семестре было 4 предмета, у меня 8, специальность та же. При этом лабораторных работ по каждому предмету у нее меньше. Также есть левые предметы, я могу написать текст от себя (благо в школе научили), на это нужен час, скопировать из инета 5 минут. Выбор зачастую в сторону второго
Коментувати