В. Бєлий: чому половина безробітних має вищу освіту?

Близько 47% осіб, які реєструються у службі зайнятості, є безробітними з вищою освітою

В. Бєлий: чому половина безробітних має вищу освіту?

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Чому у нас майже половина безробітних має вищу освіту? (Близько 47% осіб, які реєструються у службі зайнятості, є безробітними з вищою освітою).

Перша причина - це прохідний «здав/не здав» до університетської «лавки» протирання штанів на рівні сліпого вибору відповіді з числа запропонованих.

Друга причина - відсутність відсіву з університетів неспроможних по-справжньому до вимог програм вищої освіти.

Третя причина - імітація держуправління в освіті: не вищий держменеджмент формує умови діяльності закладів, зокрема вищої освіти, а ректори диктують МОН свій формат неофеодалізму під виглядом автономії, що є прямо протилежним до стратегічно-національних та державних інтересів. Дисбаланс між професійно-технічним сегментом для продуктивно-сервісної сфери та сегментом «розвитку людського потенціалу» заради самого особистісного розвитку у стінах університетів та «університетів» є тому прямим свідченням.

Можна 1, 2, 3 поміняти місцями.

Оригінал

Освіта.ua
05.06.2019

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гість
так звана " висча школа" в наших реаліях відсотків так на 90-звичайне місце для обману дітей, та їхніх батьків, а диплом - липа.Для тих, хто тут піниться,що ми не такі,ми справжній внз - переходимо на самофінансування,на диплом власного зразка. Далі цивілізовано заробляємо гроші і рейтинги.Хоча я розумію, що " мафія бесмертна"
Tet-a-tet
Для гість: І що з того, коли віз і нині там?
Коментувати
Anna
Тысяча плюсов++++ +
Корабль
Белый все универы видит через зад своего херсонского техинститута во главе с мудрым Бордачевым. И весь негатив- оттуда, но ты посмотри на другие вузы: в Николаеве или Днепре! И не плюй на людей!!
Владимир Белый
Для Корабль: Ви часом не про той випадок миколаївця, який на вручені диплому громогласно розказав, що він його купив, коли рахувався студентом, а насправді працював у Польщі?
Скадовский
Белый - неадекват!!!
Коментувати
Лаувазьє з Олешок
Колись в культпросторі України був співак Левко Дурко... Нині роль Левка виконує херсонський просвітитель Бєлий. Як щось напише- то хоч стій , хоч плач!!
Владимир Белый
Шановні, ця проблема нецільового використання бюджетних коштів на освіту. яка насправді виявляється пседоосвітою ("...Більшість тих студентів, які списують, настільки тупі та гнилі, що без списування самостійно щось написати на здатні. Більше того, значна частина з них навіть не спроможна написати потрібне, якщо їм відкрито дозволити користуватися довільними джерелами інформації. Тому, поки всю цю шваль не розігнати з вузів, будемо і далі...) тримається на ще більшій проблемі - проблемі засилля суспільно непотрібних закладів, посад та функціонерів. І не ті, хто звертає увагу на ці проблеми є їх творцями. Усі біди суспільства, котрі у свій час дістануть поодинці чи не кожного виникають з мовчазної згоди байдужих (Ю. Фучик).
Галина
Для Владимир Белый: Це абсоютно вірно. Проте більшість коментаторів не здатне зрозуміти, що означає фраза "нецільове використання бюджетних коштів". Вони навіть не здатні зрозуміти доцільність власних витрат на отримання вищої освіти їх дітьми-контрактниками. батьки з початкової школи починають привчати дітей, що без вищої освіти їх життя закінчиться, а потім беруть кредити аби вивчити своїх телепнів, які насилу спромоглись здати ЗНО. Згодом ці телепні причудово працюють водіями, укладачами тротуарної плитки, касирами в супермаркетах тощо, але чомусь ні їм ні їх батькам і в голову не приходило, що ці професії після школ можна було отримати в ПТУ безкоштовно.
Цукерман
О кадр! Сам себе коментує?!!!
Симон
Белый , ты кого швалью называешь? Наших детей? ?? Утебя с головкой все ок??
Коментувати
Sabrina
47процентов безработных имеют ВО... Эти цифры ни о чем не говорят. Люди могут успешно трудиться и без официального оформления. Как и делают тысячи людей. Статус безработного нужен просто для получения пособия какое-то время и для оформления субсидии на услуги ЖКХ. И все. А , вообще, получать или не получать ВО- личное дело каждого. Жизнь все расставляет по своим местам. А ругать родителей, которые хотят дать детям ВО просто некрасиво. Это их дети и их деньги (если речь о контракте). Почему тогда не задают вопрос - 53 процента безработных ВО не имеют? И что? Люди сами как то устраиваются в жизни. И с ВО, и без ВО. Кому какое дело?
Крава
Білий , чому в Україні скільки безробітних, чому знищені заводи і села? Винуваті університети і студенти чи олігархи , бандюки при владі? А такі Бєлі підспівують гнидам на розвал країни....
ХерсонНет
Пан Белый все знает!? По каждому чиху в него свой пук! Кадр мыслит примитивно и низко . В Канаде 70 процентов имеют высшее образование и что плохо живет?? А этот чмошник выступает против перспектив молодежи!!
Cirius
Мати папірець про вищу освіту і мати її насправді-це дві великі різниці. Власники фірм і корпорацій не візьмуть працівника на відповідальну роботу тільки тому, що у нього є диплом ВНЗ, вони знають їх справжню ціну, принаймі у нас. Це в радянські часи керівник мусів терпіти неуча, бо в нього диплом і він має право мати право. Та, на жаль, в нашому менталітеті ще живе той дух марнославства, коли ВО уважалася індульгенцією у заможне і не обтяжене фізичною працею життя. Тепер вистачить постояти у черзі 4-5 років і диплом у тебе на руках. А наші татки та мамці з Італії пришлють грошики на оплату університету як відкупне, аби їх чада отримали якусь ілюзорну ВО, може віддячать їм на старість. І так буде доти, поки не навчимося цінувати гроші, а не пусті папірці на яких заробили спритні ділки від освіти.
той, що має вищу освіту
Ні. Не погоджуюся. 1. Нікого не цікавить освіта. 2. Ніхто не вкладає нічого в освіту (ті хто має іншу думку- не бачили як інвестують країни, які дбають про майбутнє). 3. У кожного работодавця є свій список родичів, кумів, потрібних людей....
Ана
Для той, що має вищу освіту: ну вот у меня сейчас 3 курс КНУ и больше половины потока работает. И не по знакомству. Просто это нормальный факультет, это люди сдавшие зно на 190+ и заинтересованные в том чтобы учиться. А 90% студентов 90% наших универов могут выкинуть свой диплом в мусор. Проходные надо повышать, шараги закрывать, однозначно.
Коментувати