Osvita.ua Блоги А. Недоля: ми захопились паралельним навчанням
А. Недоля: ми захопились паралельним навчанням

Паралельне навчання десятку різних дисциплін одночасно й організація традиційних сесій – це консерватизм

А. Недоля: ми захопились паралельним навчанням

Автор: Анатолій Недоля, доцент, Запорізький національний університет.

Кожного року загальний обсяг інформації збільшується неймовірними темпами. У цих умовах дуже важко орієнтуватися сучасним студентам, які перестали цю інформацію сприймати, запам’ятовувати та аналізувати.

Сучасна студентська молодь почала просто перетворюватися на відтворювачів інформації з мобільного інтернету, що практично зводить нанівець зусилля викладачів до залучення студентів до активного навчального процесу. А відомо, що засвоєння інформації є одною з найголовніших складових підготовки майбутніх спеціалістів.

Що робити в такому випадку? Дехто відбирає мобільні телефони під час занять, дехто намагається зробити телефони одним із засобів навчання. Важко відповісти, хто з викладачів має рацію, але мені здається, що все ж ті, хто використовує нові технологічні засоби як частину навчання. Тобто, якщо для підготовки дизайнерів лише вимагати засвоїти техніку малювання, але не навчати працювати з сучасним електронним планшетом, тоді це є проявом надлишкового консерватизму, і він завадить майбутньому дизайнеру мати перевагу на ринку праці.

Таким же консерватизмом можна вважати паралельне навчання десятку різних дисциплін одночасно протягом семестру з подальшою організацією традиційних сесій. Такий підхід здається зручним, але у 21 сторіччі є малоконструктивним. Тримати в голові інформацію з декількох дисциплін, зв'язок між якими заздалегідь студентам незрозумілий, стає все важче.

Гадаю, що потрібно відходити від паралельного навчання і переходити до послідовного засвоєння окремих дисциплін від початку до кінця за короткий період та проведення підсумкових тестів чи іспитів протягом навчального року, не орієнтуючись на сесії, і лише після їхнього засвоєння рухатись далі.

У такому випадку процес навчання стає більш динамічним і не дає можливості учасникам освітнього процесу випадати з нього надовго. Це також стає зручним для тих викладачів, які активно займаються науковою діяльністю: з’являється час для участі в конференціях, написанні наукових статей чи підручників.

Є лише одне застереження – потрібно, щоб університетські адміністрації не перетворювали це на економію коштів за рахунок викладачів внаслідок появи «псевдовільного часу». Бо досі адміністраціям ЗВО вигідно враховувати за роботу викладачів лише навчальне навантаження, забуваючи, що законом передбачені також інші види діяльності.

Досить консерватизму у організації навчального процесу, бо за самим цим процесом забувають про його мету – підготувати висококваліфікованого спеціаліста, який буде розвивати нашу державу та примножувати її добробут, використовуючи знання та навички, які були отримані в ЗВО.

Важливий результат, а не сам процес.

Освіта.ua
22.05.2019

Популярні блоги
Ігор Лікарчук: скільки можна знущатися із сільської школи? Сільську школу закрити легше, аніж запропонувати для неї нове життя без класно-урочної системи…
Олена Князева: пост протесту проти скасування ЗНО Вирішення проблеми рівня освіти старшокласників - не в псевдопіклуванні про випускників
Олеся Калинич: кому оцінки важливіші - учням чи батькам? Можливо, не діти, а ми, дорослі, прагнемо високих балів задля задоволення власних амбіцій?
Олександр Кендюхов: 5 порад новому міністру освіти 5 маленьких, але важливих порад новому міністру щодо реформування вищої школи в напрямку євроінтеграції
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Важливий результат, а не сам процес? Кінцевий результат і є індикатором навчального процесу. А якщо навчальний процес нецікавий, незрозумілий та ще й пов’язаний з неправомірною вигодою, тоді кінцевий результат втілиться в формальну, проплачену трієчку.
Cirius
Якби ректор вишу був патріотом своєї справи, то він думав би про престиж закладу та якість навчання. А ми маємо більшість керівників, які думають більше про свою кишеню, ніж про те, що пише автор. Консерватизм їм на руку, так легше збивати бабло. А студент і так випливе, куди йому подітися?
Марс
Для Cirius: ти ж , дурню , сам обираєш ректора,то чого квакаєш? Сам обирайся і керуй по честі і не скигли!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!