Олег Охредько: рейтинг на основі індекса Гірша

Випускники з тимчасово окупованого Криму можуть оцінити заклади, до яких вони планують вступати

Олег Охредько: рейтинг на основі індекса Гірша

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

У квітні 2019 року сайтом Освіта.ua здійснено наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus, на підставі якого складено рейтинг українських закладів вищої освіти.

Отже, випускники та випускниці з тимчасово окупованого Криму мають можливість оцінити заклади, до яких вони планують вступати.

Заклади вищої освіти, на базі яких створені Освітні центри «Крим-Україна»

Бердянський державний педагогічний університет

94

Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет

*

Запорізька державна інженерна академія

71

Запорізький національний технічний університет

47

Запорізький національний університет

67

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

124

Львівський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи»

*

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

140

Миколаївський національний аграрний університет

115

Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського

39

Національний університет «Львівська політехніка»

10

Національний університет «Одеська морська академія»

*

Національний університет «Одеська юридична академія»

162

Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова

*

Одеська державна академія будівництва та архітектури

86

Одеська державна академія технічного регулювання та якості

136

Одеська національна академія зв’язку імені О.С. Попова

99

Одеська національна академія харчових технологій

29

Одеський державний аграрний університет

*

Одеський державний екологічний університет

60

Одеський національний економічний університет

98

Одеський національний морський університет

108

Одеський національний політехнічний університет

34

Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

5

Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського

51

Придніпровська державна академія будівництва та архітектури

53

Таврійський державний агротехнологічний університет

129

Таврійський національна університет імені В. І. Вернадського (Київ)

*

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка

123

Херсонський державний аграрний університет

*

Херсонська державна морська академія

*

Херсонський національний технічний університет

102

Херсонський державний університет

*

Чорноморський державний університет імені Петра Могили

74


* - заклади, які не увійшли до рейтингу.

Рейтинг українських закладів вищої освіти складено сайтом Освіта.ua (дані актуальні станом на 17 квітня 2019 року). У рейтинг включені тільки навчальні заклади, що мають у Scopus окремі Affiliation ID в офіційному переліку та які відповідають на пошуковий запит «Ukraine» у полі пошуку «Affilation Search». У список не включені навчальні заклади, що мають значення індекса Гірша менше «1».

Індекс Гірша дорівнює N, якщо науковець чи наукова установа опублікувала N наукових статей, кожна з яких була процитована щонайменше N разів, а решта ж статей були процитовані менше, ніж N разів. Наприклад, Київський національний університет ім. Шевченка має індекс, що дорівнює 89, це означає, що цим навчальним закладом було опубліковано 89 наукових статей, кожна з яких процитована щонайменше 89 разів. Інші ж статті університету Шевченка були процитовані менш ніж 89 разів.

«Scopus» — бібліографічна і реферативна база даних, а також інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих в наукових виданнях. База даних індексує більше 20 000 наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук. Також до бази даних потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій та книжкових видань.

Освіта.ua
26.04.2019

Популярні блоги
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Наталія Піпа: існують 2 ризики через перенесення ЗНО Не можна скасовувати ЗНО, якщо нема пропозиції, а що робити натомість
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
BORIS
Приводити рейтинг університетів за кількісними показниками індексу Гірша та інших показників не коректно. Цей показник необхідно визначати на підставі відносних показників. Наприклад віднести кількість публікацій на 100 науково-педагогічних працівників.
Наталя
Була в колишній Сільгосппкпдеміі в Голосііво- це справжній європейський університет! Скрізь порядок, іде навчальний процес, діти порядні...
Z
Для Наталя: Це неприхована реклама.
Біолог
Точно! Правда , там дійсно є що рекламувати!!!
Торба
Для Наталя: Бачили ваші гуртожитки і чули чим займаються ваші студенти - локшину будете вішати на вуха дурням, які не зрозуміли, куди вляпуються.
Коментувати
Клямка
Рейтинг по Скопусу - це умовна річ , яка не пов’язана напряму з якістю освіти. Є 500 євро - є стаття! Нема грошей - немає рейтингу!!! Раніше була розвідка, ЦРУ - боротьба за наукові відкриття.... А зараз - ми все публікуємо , зливаємо інфу — ще й платимо за це???!!хто це запровадив- Сорос і К * : квіт, Совсун, шаров, Ковтунець .p
Володимир
Для Клямка: Американська шахрайська платформа
Оракул
Для Клямка: Платити за свій інноваційну роботу зиску немає. Платять ті, в кого немає такої роботи, а лише компіляція нічим не підкріплених фантазій. У тих, у кого є справжня наукова робота - не проблема знайти безкоштовний журнал. Це ще раз підтверджує, що більшість "наукових" робот наших "науковців" - це сміття, яке можуть опублікувати лише за 500 євро та більше. Так може перестати плодити це сміття та зайнятись чимось більш корисним для суспільства? І не шукати винних в журналах Скопус або ВоС, тобто неіснуючої невістки.
Коментувати
Випускник
Шановні випускники. Якщо ви хочете поступати на навчання у педвиші, то вибирайте той, у якого найменший рейтинг у скопусі. У скопусі викладачі друкують свої статті англійською мовою, нахто з учителів тих скопусів не читає, а викладач, який заплатив за англійський переклад та ще за друк, має якось "відбити" ті гроші, за рейтингами професура студентів не бачить, бо основне вскочити у рейтинг. Чим менше викладач займається цією дурнею, тим більше він приділяє уваги студентам (з власного досвіду).
Оракул
Колонки потрібно позначати, бо не всі розуміють, що це місця у рейтингу і краще користуватися функцією сортування, щоб виставити ці ЗВО згідно зайнятого місця, інакше це погане дублювання попередньої інформації про рейтинг.