О. Журавльова: що роблять канадські вчителі на канікулах?

Залишатись у школі на канікулах нечесно й безглуздо, краще займатись улюбленою справою чи подорожувати

О. Журавльова: що роблять канадські вчителі на канікулах?

Автор: Олександра Журавльова, мама-блогер.

А що роблять канадські вчителі на канікулах?

Відпочивають!

Під час канікул вони не ходять у школу, щоб дописувати і дораховувати середні бали, сидіти на методоб'єднаннях, курсах чи просто сидіти (бо ж робочий день). Не роблять ремонти, не сапають клумби (фінансування трошки інше).

Були свідком закритої на ключ школи 0 10 ранку на зимових канікулах у звичайний робочий для всіх інших професій день.

Навчальний рік в Канаді триває 10 місяців з початку вересня і до кінця червня. Це приблизно 40 робочих тижнів або 200 днів. Канікули - 2 місяці літні і 3 тижні протягом року (2 зимові, 1 весняні).

Колись чула інформацію, що ніби на літо вчителів звільняють і їм нічого не оплачується. Це неправда.

Вчительська літня відпустка триває майже 2 місяці (як і в Україні), і вона повністю оплачувана.

А як щодо зимових і весняних канікул? Чи вважають канадці, що їхні вчителі забагато відпочивають? Ні.

«Всі погоджуються, що ця професія належить до «стресових». Окрім уроків, вчителі багато працюють в позаурочний час : підготовка до наступного дня, перевірка робіт, професійний розвиток, конференції -зустрічі з батьками до вечора тощо.

Тому залишатись у школі на канікулах, коли там немає учнів - нечесно й безглуздо. Набагато більше користі від занять улюбленою справою, подорожей і часу, проведеного з сім’єю.

Вважається, щоб вчитель добре справлявся зі своєю роботою, він повинен відпочивати і бути задоволеним. Нестача відпочинку призводить до вигорання. Тому канікули йдуть на користь як учню, так і вчителю, а значить, суспільству загалом.» (Взяла зі статті на сайті університету Британської Колумбії).

#zhuravlovaschoolincanada за цим хештегом інформація про школи і навчання в Канаді

Оригінал

Освіта.ua
01.04.2019

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
cos
Верніть вимоги до написання курсових та дипломних робіт такі, які були в кінці 90-х років. Раніше курсові роботи писалися набагато простіше і вимоги були нормальними. Зараз вимоги стали важчими. У вступі ще років 10 назад можна було не писати мету, завдання, наукову новизну, предмет, методи дослідження, актуальність і так далі. Курсові по 10-20 разів не повертали назад на переробку, а зараховували з 2-3 разу. Студентам не цікаво по 10 разів переробляти роботу. Вони розуміють, що як ти іі не зробиш, навіть якщо ти напишеш власний текст, викладач буде постійно чимось незадоволений. Тому роботи і списуються-бо надоідає постійно іі переробляти.
Галина
Для cos: Що? 90-ті були 10 років тому? "можна було не писати мету, завдання, наукову новизну, предмет, методи дослідження, актуальність і так далі"? Ну не знаю де вчились Ви, але в 90-х роках в КНЕУ це все було складовою вступу. Курсові дійсно по 10-20 разів не повертались, але і зараз так не робиться (мин зараз навчається в КПІ). Може проблема не у вимогаг, а у Вас?
cos
Для Галина: Подивіться тут вступ за 1999 рік https://www.docsity.com/ru/referat-na-temu-rinok-cinnih-paperiv/415470/. Де ви бачите актуальність, мету, завдання, методи, об’єкт, предмет дослідження, наукова новизна і так далі? Просто нормальний опис у вступі, про що буде йти мова в курсовій. В роботі немає ні авторських програм, ні якихось експериментів, аналізів, які зараз вимагають проводити. Раніше якось викладачі не настільки строго придавали цьому значення. Не було вимог щодо оформлення 1,5 інтервали, times new roman 14, поля 20 20 30 10 і подібно до цього. Да і курсова писалася не на 35-40 сторінок, як зараз, а всього лиш 20-25, і не півроку, а цілий рік. Не потрібно було робити висновки після кожного підрозділу. Було більше часу на роботу. Що заважає зараз повернути старі нормальні умови? Ось і студенти списують роботи, бо її обсяг занадто великий як для курсової став останнім часом. А якщо сам напишеш, то ще по 10 разів заставлять переробляти, бо то не так, то не так, то не так- ось і студенти списують, а не власний текст створюють.
Коментувати
бабуся
Спочатку потрібно,щоб штати відповідали потребам конкретної школи, щоб можна було директору набрати повний комплект працівників, які і клумби сапали ( і більше нічого) і підлогу мили ( і більше нічого). А то прибиральниця і клумби повинна посапати, і три гектара бур’янів на стадіоні покосити, і поштукатурити, і побілити, і шпалери поклеїти. і пофарбувати, і повігрібати всю територію і т.д. А ще ж повинна і свою звичайну роботу виконувати - вимити 500 квадратів приміщень, і почергувати з самого рання ( а під час чергування потрібно кожен урок мити коридори,фойє і т.д., інакше до вечора буде один бруд) . А хто небудь зацікавився, скільки важить один стілець та одна парта на металевих деталях. І хто їх повинен кожен день "тягать" на собі? Отож досить ії перетрягти, переставити - і вже сил немає. Щоб вимити в селі підлогу, потрібно добре потрудитись, Адже навіить навколо школи немажє твердого покриття, а про доріжки по селу годі й говорити. І якби міністри хоч раз в житті побували в сільських школах - штати були б інші, і директори б зітхнули б з полегшенням.
Олена
Ідея прогресивна і, тим більше, вже запроваджена в багатьох країнах. Вважаю, що потрібно надати вчителям це право і в нашій державі. Впевнена, що самодостатній вчитель використовуватиме цей час не тільки на спілкування з родиною, а й на підняття свого професійного рівня.
Cirius
А якби з канадськими вчителями чинили так, як з нашими, щоб було б ? Всі знаєте. А що роблять наші, коли їх використовують? Правильно, скиглять і терплять, бо є боягузами. Подали б до суду на кількох нахабних директорів і всім стало би зрозуміло, що у нашого вчителя є гідність і права. А так пуста балаканина про "важке життя українського вчителя".
Роман
Для Cirius: Ви ніби про іншу країну пишете. Вчителів - рабів все влаштовує, тихенько і гарненько несуть дирекції хабарі, а хто проти - біла ворона і роботи в освіті в районі не знайде.Суди корумповані. Не порівнюйте Канаду і Україну - це різні світи.
Коментувати
Роман
Коли нарешті позвільняють старих,захланних директорів пенсіонерів. Сучасним вчителям, які за нову школу вони вчиняють цькування, а якщо не приносять хабарів чи мають свою думку з якихось питань - взагалі геноцид!!!Де ваша нова школа Гриневич?Нова на папері, а всюди панує стара.
Нина
Такого у нас быть не может, как это так если учитель будет отдыхать, его тихо ненавидит администрация и разного ранга чиновники, а родители вообще презирают
квіточка
Дійсно нормальні умови. А тут ходиш на роботу, бо різних заходів повно, а ще громада "грозилася" перевірити чи на робочих місцях, хоча майже кожен вчитель має відгули. РАБИ, роби і бійся.
Учителька
Пощастило канадським учителям з канікулами. У нашій школі такі канікули були, що приходила додому, як вичавлений лимон. Краще б уроки поводила. Педрада, засідання методичної ради, підбиття відвідування, громадські слухання, 2 робочі наради (у звичайний час 1 на тиждень) і т. п.
Володимир
Україна поки що не демократична країна. Існують і рабовласницькі замашки. Забагато керівників розплодили...
Владимир Белый
І ТАК НЕ ЛИШЕ У КАНАДІ. Приміром в Алжирі та Франції (знаю наживо) під час проміжних канікул взимку та весною всі педагоги вільні і зарплата зберігається, а технічні працівники діляться на дві групи і кожна з них працює половину канікул зі збереженням повної зарплати. А якщо між святом та вихідними випадає один робочий день, то тамтешній уряд його просто дарує вчителям та учням.
Олександрjzta
Для Владимир Белый: Вчитель повинен навчитися себе захищати, поки він скиглить і боїться голос підняти на нараді, до тих пір це становище цілком логічне
Коментувати