Osvita.ua Блоги О. Журавльова: що роблять канадські вчителі на канікулах?
О. Журавльова: що роблять канадські вчителі на канікулах?

Залишатись у школі на канікулах нечесно й безглуздо, краще займатись улюбленою справою чи подорожувати

О. Журавльова: що роблять канадські вчителі на канікулах?

Автор: Олександра Журавльова, мама-блогер.

А що роблять канадські вчителі на канікулах?

Відпочивають!

Під час канікул вони не ходять у школу, щоб дописувати і дораховувати середні бали, сидіти на методоб'єднаннях, курсах чи просто сидіти (бо ж робочий день). Не роблять ремонти, не сапають клумби (фінансування трошки інше).

Були свідком закритої на ключ школи 0 10 ранку на зимових канікулах у звичайний робочий для всіх інших професій день.

Навчальний рік в Канаді триває 10 місяців з початку вересня і до кінця червня. Це приблизно 40 робочих тижнів або 200 днів. Канікули - 2 місяці літні і 3 тижні протягом року (2 зимові, 1 весняні).

Колись чула інформацію, що ніби на літо вчителів звільняють і їм нічого не оплачується. Це неправда.

Вчительська літня відпустка триває майже 2 місяці (як і в Україні), і вона повністю оплачувана.

А як щодо зимових і весняних канікул? Чи вважають канадці, що їхні вчителі забагато відпочивають? Ні.

«Всі погоджуються, що ця професія належить до «стресових». Окрім уроків, вчителі багато працюють в позаурочний час : підготовка до наступного дня, перевірка робіт, професійний розвиток, конференції -зустрічі з батьками до вечора тощо.

Тому залишатись у школі на канікулах, коли там немає учнів - нечесно й безглуздо. Набагато більше користі від занять улюбленою справою, подорожей і часу, проведеного з сім’єю.

Вважається, щоб вчитель добре справлявся зі своєю роботою, він повинен відпочивати і бути задоволеним. Нестача відпочинку призводить до вигорання. Тому канікули йдуть на користь як учню, так і вчителю, а значить, суспільству загалом.» (Взяла зі статті на сайті університету Британської Колумбії).

#zhuravlovaschoolincanada за цим хештегом інформація про школи і навчання в Канаді

Оригінал

Освіта.ua
01.04.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: замість пенсіонерів у школи підуть чиновники? Наукою і практикою доведено: не вік є визначальним у якості роботи педагога, а зовсім інші чинники
Галина Сищук: про експертну оцінку «по-новому» Учителя оцінювати має саме вчитель, котрий практично знайомий з програмою та організацією навчання
А. Недоля: кому потрібні куратори академічних груп? У радянській вищій школі куратор – це наглядач за студентами, який перебрався в українські ЗВО
О. Журавльова: що роблять канадські вчителі на канікулах? Залишатись у школі на канікулах нечесно й безглуздо, краще займатись улюбленою справою чи подорожувати
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
бабуся
Спочатку потрібно,щоб штати відповідали потребам конкретної школи, щоб можна було директору набрати повний комплект працівників, які і клумби сапали ( і більше нічого) і підлогу мили ( і більше нічого). А то прибиральниця і клумби повинна посапати, і три гектара бур’янів на стадіоні покосити, і поштукатурити, і побілити, і шпалери поклеїти. і пофарбувати, і повігрібати всю територію і т.д. А ще ж повинна і свою звичайну роботу виконувати - вимити 500 квадратів приміщень, і почергувати з самого рання ( а під час чергування потрібно кожен урок мити коридори,фойє і т.д., інакше до вечора буде один бруд) . А хто небудь зацікавився, скільки важить один стілець та одна парта на металевих деталях. І хто їх повинен кожен день "тягать" на собі? Отож досить ії перетрягти, переставити - і вже сил немає. Щоб вимити в селі підлогу, потрібно добре потрудитись, Адже навіить навколо школи немажє твердого покриття, а про доріжки по селу годі й говорити. І якби міністри хоч раз в житті побували в сільських школах - штати були б інші, і директори б зітхнули б з полегшенням.
Олена
Ідея прогресивна і, тим більше, вже запроваджена в багатьох країнах. Вважаю, що потрібно надати вчителям це право і в нашій державі. Впевнена, що самодостатній вчитель використовуватиме цей час не тільки на спілкування з родиною, а й на підняття свого професійного рівня.
Cirius
А якби з канадськими вчителями чинили так, як з нашими, щоб було б ? Всі знаєте. А що роблять наші, коли їх використовують? Правильно, скиглять і терплять, бо є боягузами. Подали б до суду на кількох нахабних директорів і всім стало би зрозуміло, що у нашого вчителя є гідність і права. А так пуста балаканина про "важке життя українського вчителя".
Роман
Для Cirius: Ви ніби про іншу країну пишете. Вчителів - рабів все влаштовує, тихенько і гарненько несуть дирекції хабарі, а хто проти - біла ворона і роботи в освіті в районі не знайде.Суди корумповані. Не порівнюйте Канаду і Україну - це різні світи.
Коментувати
Роман
Коли нарешті позвільняють старих,захланних директорів пенсіонерів. Сучасним вчителям, які за нову школу вони вчиняють цькування, а якщо не приносять хабарів чи мають свою думку з якихось питань - взагалі геноцид!!!Де ваша нова школа Гриневич?Нова на папері, а всюди панує стара.
Нина
Такого у нас быть не может, как это так если учитель будет отдыхать, его тихо ненавидит администрация и разного ранга чиновники, а родители вообще презирают
квіточка
Дійсно нормальні умови. А тут ходиш на роботу, бо різних заходів повно, а ще громада "грозилася" перевірити чи на робочих місцях, хоча майже кожен вчитель має відгули. РАБИ, роби і бійся.
Учителька
Пощастило канадським учителям з канікулами. У нашій школі такі канікули були, що приходила додому, як вичавлений лимон. Краще б уроки поводила. Педрада, засідання методичної ради, підбиття відвідування, громадські слухання, 2 робочі наради (у звичайний час 1 на тиждень) і т. п.
Володимир
Україна поки що не демократична країна. Існують і рабовласницькі замашки. Забагато керівників розплодили...
Владимир Белый
І ТАК НЕ ЛИШЕ У КАНАДІ. Приміром в Алжирі та Франції (знаю наживо) під час проміжних канікул взимку та весною всі педагоги вільні і зарплата зберігається, а технічні працівники діляться на дві групи і кожна з них працює половину канікул зі збереженням повної зарплати. А якщо між святом та вихідними випадає один робочий день, то тамтешній уряд його просто дарує вчителям та учням.
Олександрjzta
Для Владимир Белый: Вчитель повинен навчитися себе захищати, поки він скиглить і боїться голос підняти на нараді, до тих пір це становище цілком логічне
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!