Олександр Мірошниченко: про запізнення на уроки

В ідеальному світі дитина вчасно прокидається, приходить до школи без запізнень, нікому не заважає

Олександр Мірошниченко: про запізнення на уроки

Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.

Чи погано запізнюватись на уроки? Безумовно. Без питань. В ідеальному варіанті.

В ідеальному світі дитина прокидається вчасно. Приходить до школи без запізнень. Нікому не заважає. Все супер!

Це в ідеалі. У придуманому світі. Де не існує молодших братів-сестер, яких батьки повинні спочатку завести до дитячого садочка.

В ідеальному світі, де до школи не потрібно їхати на маршрутках-автобусах. А якщо і потрібно їхати – то вони їздять за розкладом і без пробок.

В ідеальному світі не існує дощів і снігопадів. Там завжди гарна погода.

В ідеальному світі дитина має змогу добре відіспатись – бо їй не задають безліч домашніх завдань і там ніколи не роблять уроки до першої години ночі.

В ідеальному світі дитина ніколи не довчає зранку вірш, не дороблює задачу.

В ідеальному світі у батьків не буває справ і робіт зранку і вони можуть без проблем відвести дитину вчасно до школи.

Такий-от ідеальний світ. У якому живуть (судячи з усього) вчителі. Але не діти. І не батьки.

Чи погано запізнюватись? Безумовно. Чи це трагічно? Звичайно, трагічно. Бо саме запізнення є основною причиною всіх проблем школи.

Якщо б діти не запізнювались – рівень освіти виріс би до колосального рівня. А так – не виходить. Так доводиться залишатись на колишньому рівні. І виховувати дітей. Пояснювати, що приходити вчасно потрібно завжди.

Не прийшов вчасно? Винуватий. Навіть якщо не винуватий. Маршрутка в пробку потрапила? Так потрібно о шостій ранку з дому виходити! Батьки забарились з молодшим братом-сестрою? А кого це цікавить? Це ТВОЯ провина! Бо це твої батьки і тобою вибрана маршрутка!

І взагалі! Винуватий ти! Бо учень! А кого звинувачувати? Кого вчити? Отож…

Оригінал

Освіта.ua
20.03.2019

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Lytik
Дуже здивував допис, таке враження наче автор з іншої планети. Такий логічний зв’язок всього із запізненням учнів. Прийдіть у звичайну школу, побудьте простим вчителем. Іноді читаю Ваші дописи і дивуюся всьому, бо саме вчителі в найбільш реальному світі і проблема не в школі, а в суспільстві, що так змінилося відношення до навчання.
Хтось
Проблема школи не у запізненні дітей, якби це була єдина проблема, школа була б ідеальною.
Учитель
Хірург запізнився на операцію, пожежні на пожежу, учитель на урок, банкір на проведення операцій, актори на виставу . Випадки бувають різні. А стаття "Аби про щось побазікати"
О-хо-хо
А чому учитель, зважаючи на пробки, домашні проблеми, яких більше ніж у дитини, ніколи не запізнюється, просто не може запізнюватись? Ага? І чи він сам, взагалі,хоч іноді, згадує школу, своїх однокласників, вчителів, чи хоч подумки дякує комусь із них? Дуже багато жовчі.
Ладушка Мартова
Для О-хо-хо: тому, мабуть, що у вчителя немає ні дітей, ні сім’ї, ні справ ніяких і не сидить він до 4-ї ранку із перевіркою зошитів або підбіркою завдань на уроки ) хіба ж то людина? вчитель - це робот ідеального світу, якого занурили в неідеальний світ
Коментувати
Тетяна
Судячи з допису автор вважає, що учні і вчителі живуть на різних планетах. А в школах за запізнення учнів розстрілюють. Більшість запізнюється без причини, а є ще й такі, які запізнюються регулярно. Але всі учасники НВП живі і життя продовжується...
Злий вчитель
Якби до пана "актора" на виставу глядачі приходили по черзі, із запізненням на 5-10-15 хвилин, а Пан "актор" кожного разу починав грати виставу з початку, як б тоді подивився, на ставлення пана Мірошниченка до запізнень. Як там в театрі: третій дзвінок - вистава почалась. Хто не встиг - ...
Vlad
Напевно пан Мірошниченко став актором, режисером, драматургом по щучому велінню.
Вчитель
Пане Мірошниченко! Давно спостерігаю за Вашою неприязню до вчителів, яку Ви постійно відверто демонструєте у соціальних мережах. Не знаю причин цієї неприязні, але хочу Вам зауважити, що вчителі теж живуть не в ідеальному світі, а в тому ж, що і батьки та учні. Вони також відводять дітей до садочка, вони також потрапляють в пробки, снігопади і дощі, у них також вранці є безліч справ. Вони не вважають себе ідеальними і не навчають лише якихось окремих дітей, а решті зав’язують очі і вуха. І хочу запевнити Вас, що ті учні, які до першої години ночі роблять уроки, на заняття також не запізнюються - вони не хочуть пропустити хоч щось із пояснень учителя. Очевидно, це Ви живете в якомусь вигаданому світі, де замість компетентного, ерудованого, толерантного, доброзичливого учителя - мостр. Проте хочу запевнити Вас, що українські вчителі дають хороші знання всім, хто їх хоче отримати. Приклад цього - величезна кількість фахівців, яких із задоволенням беруть на роботу за кордоном.
Микола
Не знаю, чи учень, який запізнився, винуватий. Але Мірошниченко - точно дурнуватий.
Наталя
У пана Мірошниченко, напевно, було дуже важке шкільне дитинство. Що не допис, то суцільна трагедія. Якби учні так боялись вчительських зауважень, то не було б ні запізнень, ні невивчених уроків, ні порушення дисципліни на уроці! А якби вельмишановний автор хоча б один раз прийшов до школи в якості вчителя, то зрозумів би, що п’ять-шість разів починати пояснювати план виконання практичної роботи дуже складно. Тим паче, прикро забирати час у тих учнів, які зуміли прийти вчасно.
Yuriy Prokopenko
Вчитель завжди винний в усіх гріхах учня - так автор статті, напевно, хотів сказати.