І. Примаченко: в освіті США вирує грандіозний скандал

Не може існувати окремої системи вступу до університетів для багатих, не буде для них і окремого правосуддя

І. Примаченко: в освіті США вирує грандіозний скандал

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

В американський освіті вирує грандіозний скандал. Вчора ФБР звинуватило 30 багатих і впливових батьків у виплаті хабарів, щоб забезпечити їх дітям успішний вступ у престижні університети. Ще 20 людей звинувачуються в отриманні хабарів та організації корупційної схеми. Серед вишів, які фігурують у справі – Єль, Стенфорд, Каліфорнійський університет у Лос-Анджелесі та інші.

Федеральні агенти під прикриттям викрили схему випадково, виконуючи зовсім інше завдання.

Міністерство юстиції вже заявило, що мова йде про найбільшу корупційну схему навколо вступу до університетів в американській історії – список звинувачених має всі шанси на збільшення. Організатором схеми називають консультанта з вступу до престижних вишів Уільяма Сінгера, який з 2011 по 2018 роки отримав за свої послуги 25 мільйонів доларів. Гроші приймалися на його кишеньковий «благодійний фонд», з якого ж виплачувалися хабарі замішаним в справі співробітникам університетів.

Щоб пропхати абітурієнтів в престижні виші, вдавалися до найрізноманітніших трюків. В Єлі діяли через підкуп тренерів університетських спортивних команд, які оголошували потенційного студента видатним спортсменом, що давало йому чи їй майже гарантоване місце в виші – хоча ті серйозно спортом ніколи не займалися. За інших студентів іспити складали спеціально навчені люди. Особливий шок викликає звинувачення, що деякі співробітники організації, яка адмініструє вступний іспит (SAT), зливали абітурієнтам питання чи навіть виправляли їх відповіді!

Як бачимо, корупція - далеко не унікальна українська риса, а природній потяг людини здобути нечесну перевагу для себе і своїх рідних. Різниця між США і Україною не в якихось містичних відмінностях менталітету, а в тому, що в Америці є великий шанс понести покарання: як за отримання, так і за дачу хабарів.

Батьків-фігурантів справи, серед яких телезірки, банкіри, партнери великих інвестиційних і юридичних компаній, ФБР не просто звинуватило, а відразу заарештувало – їм доводиться виходити на волю під величезні застави. Університети не мовчать і не намагаються дурити всіх навколо історіями про «інформаційні атаки», а відразу почали відстороняти від посад і звільняти звинувачених співробітників.

Як заявив прокурор цієї справи Ендрю Леллінг: «Не може існувати окремої системи вступу до університетів для багатих. Так само для них не буде і окремого правосуддя». Цікаво, хто стане першим прокурором, який наважиться притягнути українських впливових і багатих батьків за корупцію при вступі до університетів? Чи ми святіші за США і в нас такого немає в принципі?

Оригінал

Освіта.ua
13.03.2019

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тато
що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ? що таке "виші" ?
Соромно
Ця кисла особа так ухилялась Америкою ... і на тобі- скандал. А як же тепер лизнути .
ИВАН
Для Соромно: ну а почему ей не восхищаться?Где Шевченко с Каразиным в мировом рейтинге?А где МИТ,Гарвард,Райс,Принстон?У них лучше,и все тут:)
Коментувати
Den
А сколько у нас в стране стоит купить ЗНО для поступления и КРОК 1 на медицинских специальностях?
Диметра
Примаченко, ти ж так рачкував перед америкосами, захоплено лив слині, агав і охав .... А вони хабарники і центр Зно у них ще гірше працює , ніж наш. Висновок- і свого не цурайтеся...
Witalina
Для Диметра: Напевно,тільки ми,у країнці, затикаємо роти один одному.Обов’язково,потрібно "ШТРИКНУТИ" !!!!
§0§
Агентів впливу слід ганьбити...
Коментувати
Tet-a-tet
От тупі американці, замість того,щоб повчитися у нас як треба видоювати кошти за пусте навчання у батьків студентів, почали їх садити. А може у них все-таки нам потрібно повчитися? Так, для справедливості.