О. Журавльова: вчитель «на заміні» - як це буває в Канаді?

Ефективність таких замін хіба що в тому, щоб діти не гонили по школі і нічого собі не зробили

О. Журавльова: вчитель «на заміні» - як це буває в Канаді?

Автор: Олександра Журавльова, мама-блогер.

Вчитель «на заміні». Як це відбувається в Канаді?

Уточню, що пишу про Альберту, Калгарі, бо інші провінції можуть мати інші правила.

В управління освіти перед навчальним роком вчителі подають свої заявки на роботу, вказуючи ким вони хотіли б працювати: вчителем, вчителем-асистентом чи вчителем «на заміні».

Ну вчитель - це зрозуміло, веде урок; вчитель-асистент допомагає різним дітям, як інклюзивним (а інклюзія є в кожній школі!) так і іншомовним, як наш Богдан.

А вчитель «на заміні» не прив'язаний до класу, конкретної школи, а іноді і до предмета.

Оформляючись, такий вчитель може вказати частину міста, у якій він хоче працювати, чи перелік шкіл.

Тепер уявляємо ситуацію: захворіли вчителі в школі А і Б.

Телефонують «вчителю на заміні», і він може проводити англійську і читання в школі А, малювання чи фізкультуру в школі Б.

В ідеалі відсутній вчитель повинен залишити планування і завдання. І «заміняючий» приїзджає раненько в школу, розписується в журналі замін, йому кажуть, де знаходиться клас і який там зараз урок: «Йди й працюй!»

Бути «заміняючим» ти можеш весь навчальний рік, а потім, якщо виявиш бажання, то тобі підшукають постійне місце вчителя чи вчителя-асистента.

Проте багато вчителів «на заміні» не виявляють бажання щось змінювати, їм це підходить, бо ти незалежний від дирекцій і планів, не несеш такої відповідальності за дітей впродовж дня, як звичайний вчитель, не вивчаєш дітей, не спілкуєшся з їхніми батьками. Хочеш - їдеш на заміну, хоч всі 6 уроків поспіль, а хочеш - відмовляєшся і сидиш вдома, займаючись своїми справами.

Як на мене - то трохи бардак, і ефективність таких замін хіба в тому, щоб діти не гонили по школі і нічого собі не зробили.

Чи такі загружені вчителі в одній школі, що не можуть підміняти один одного? Чи можливо, так фінансово зручніше порахувати зарплату? Вчитель множить свою ставку на свої години, а «заміняючий» множить свої.

До речі, середня зарплата «заміняючого» в Калгарі 26$ за годину. Непогано? (2 дні замін в Канаді = місячна зарплата українського вчителя).

«Тату, у нас сьогодні якийсь дядько заміняв нашу вчительку з природознавства. Він спитав, що ми робимо, а ми відповіли, що танцюємо. Ну то він сказав, щоб ми танцювали», - розповідь дочки наших знайомих.

Оригінал

Освіта.ua
06.03.2019

Популярні блоги
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
І. Лікарчук: де справжня дерусифікація освіти? Справжня дерусифікація української освіти не відбудеться від змін у програмі з літератури
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана Бондарчук
У нас маленька сільська школа. Заміни, звичайно, є- аналогічно -курси, лікарняні, семінари тощо. Але все оплачується- на заміну просять вчителя з фахом(наприклад, українську мову читати просять вчителя мови звісно, проте бувають і форс мажори). Оплачується за категорією. Якщо ти вчитель вищої категорії з історії, то й заміна історії оплатиться відповідно, якщо ж ти вчитель вищої категорії з історії, а замінятимеш літературу - отже , оплата, як спеціалісту. Різниця не така вже й суттєва : заміна вчителем вищої категорії свого предмета (за колегу) - 87 грн., а заміна вчителем -спеціалістом - 67 грн. Все облікується заступником директора і вноситься в табель. Звичайно, на тебе розраховує в першу чергу твій колега, тому що й курси, й лікарняний можуть бути тривалими. Тому стараєшся і не підвести колегу, та й дітей також.
гість
У нас велика школа, сьогодні відсутні 7 учителів (курси, лікарняний), тому ми розриваємося. На заміни ходить навіть адміністрація, бо "затикати" дірки нікому. Але умова заміни обов’язкова - не просто посиділи і поговорили або погралися в гаджетах, а провели час із користю. У дітей можуть спитати: чим ви займалися на уроці, який проводився за заміною. Буває, готують проекти, репетирують сценки, переглядають відео, щоб скласти відгук чи питання до теми. Чесно скажу, сьогодні як математик замінювала укрмову. Діти попросили увімкнути дошку, проходили он-лайн ЗНО з укрмови. Сперечалися, читали роз’яснення. Так цікаво). І я згадала деякі правила. Навіть мене навчили. Це, правда, 11 клас, і я йшла до них зі своїм баченням заміни і зі своїм планом роботи на урок. Але вони вирішили так, для них це важливіше, і я погодилася. Це я до того, що можна в принципі організувати заміну корисно. Важливо, щоб усі в цьому були зацікавлені. P.S. У нашому місті заміни не оплачуються вже давно. Один із заступників директора веде їх облік, потім можна взяти відгули.
Мар’яна
Абсолютно не погоджуюсь з твердженням, що вчитель «на заміні» не несе повної відповідальності за учнів класу, як звичайний вчитель. Абсурд! Substitute teacher повністю відповідальний за безпеку дітей і їхню успішність на час відсутності їх постійного вчителя. Сама працюю в одній з початкових шкіл Альберти... тому в мене таке бачення..
Володимир
Цікаво.
Ростик
Для Володимир: що саме? Танцювали зі своєю вчителькою? То танцюйте і при заміні! Аби не повбивались.
Коментувати