О. Калинич: що означає педагогіка партнерства в дії

Допоки в деяких школах триває війна між батьками та вчителями, на Закарпатті творяться дива

О. Калинич: що означає педагогіка партнерства в дії

Автор: Олеся Калинич, вчитель, Хустська гімназія-інтернат.

«На Закарпатті мама школярки організовує для вчителів поїздки в школи Австрії та Німеччини, аби вчителі бачили, що змінювати в освіті», - так називається мотиваційна стаття на сайті zakarpatpost.net, яку варто прочитати й учителям, і батькам.

У Перечинській ОТГ на Закарпатті мама школярки організовує для вчителів поїздки в школи Австрії та Німеччини, аби вчителі бачили, що і як треба змінювати в освіті вдома.

Так, мама другокласниці Арини, що навчається в одній зі шкіл Перечинської ОТГ, Аліса Смирна, організувала вчителям громади поїздку до Австрії та Німеччини. Українські вчителі з провінції мали змогу побачити такі ж школи в такій же провінції, щоправда, з країн ЄС. Метою було показати, як можна працювати інакше — і впроваджувати ці зміни в себе.

Поїздка спрацювала, і деякі сільські школи по поверненні вчителів вирішили питання змінного взуття для учнів та тепер думають, як реорганізувати простір у коридорах та класах.

Ось що означає педагогіка партнерства в дії - не скиглити, не нарікати, не з'ясовувати стосунки, а об'єднатися й працювати в команді.

...Не хочеться, щоб і цей позитивний приклад до змін викликав хвилю обурень - насамперед проти вчителів.

Оригінал

Освіта.ua
25.02.2019

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса Позняк
Ох Лиля накаталась с подружками за казённый счёт.А толку? За ними как перелётные гуси полетели работники районо смотреть Финляндию, страну в которой районо нет
Билинка в полі
Для Олекса Позняк: та ж подивіться фільм того ж Познера про Фінляндію, де самі фіни не задоволені ані своєю освітою, ані медициною, ані життям в цілому. Що переймать?
Коментувати
Поездки-гульбаны
У нас представители ОТГ под предлогом " перейняти досвід" катаются по всему миру. И что?? Нет же механизма заставить их отчитаться, какого ляда они туда катались и за чей счёт. И так уже 5 лет. Не говоря уже,что после поездок ничего нового никуда не внедрялось.
Володимир
Нічого дивного! Освіта - тристоронній процес. І діточок повезли б.
Петро
Так, мама другокласниці Арини, що навчається в одній зі шкіл Перечинської ОТГ, Аліса Смирна, організувала вчителям громади поїздку до Австрії та Німеччини. Українські вчителі з провінції мали змогу побачити такі ж школи в такій же провінції, щоправда, з країн ЄС. Метою було показати, як можна працювати інакше — і впроваджувати ці зміни в себе. Не бачу жодної користі від таких поїздок. Все це черговий піар без будь-якої користі, навіть не для вчителів, а й для всієї системи української, бідної і обкраденої освіти.
DJLZ
"... деякі сільські школи по поверненні вчителів вирішили питання змінного взуття для учнів та тепер думають, як реорганізувати простір у коридорах та класах". Ти диви, яке досягнення! Учителі вирішують питання фінансового характеру: майструють шафки для змінного взуття, переставляють меблі у коридорах та класах, приносять килимки з дому, виготовляють наочність, закуповують тренажери, навчальне приладдя, обладнують куточки та кімнати релаксації (за свій кошт звісно). Радості немає меж, нарешті школа матиме таку ж матеріально-технічну базу, як в Австрії та Німеччині! Ура!