Олександр Остапчук: казкові методи виховання

Виховний вплив декоративної рибки в кабінеті директора школи, яка має властивість змінювати колір

Олександр Остапчук: казкові методи виховання

Автор: Олександр Остапчук, ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука», м. Тернопіль.

Придбав у кабінет декоративну рибку. Вона особлива (легенда), бо якщо потримати руку на склі акваріума 10-15 сек. то: якщо дитина два дні не говорила «грубих» слів і нікого не ображала, то рибка кольору не змінює. А якщо неетично висловлювалася і ображала однокласників - рибка змінює колір із синього на вишневий.

Ця інформація мала шокуючий вплив на учнів 5-6 класів і викликала жвавий практичний інтерес. До кабінету на перервах створювалися черги подивитися на рибку (наголошую: ПОДИВИТИСЯ). Ті, хто бажав спробувати дію такої рибки, з острахом підходили до акваріума і запитували: «А якщо я тільки трішки кричав - рибка колір змінить?» «Якщо це було не образливо - то не змінить»,- відповідав їм.

Найсміливіші (читай найспокійніші, найстриманіші, най...най....) приклали руку до акваріума по черзі і чекали вердикту. Рибка кольору не змінила. «УРА!» - закричали «чисті» душі і побігли всім розповідати про свій успіх.

«А попросімо Максима потриматися за акваріум»,- сказав хтось із дівчаток. «Так, так, хай Максим спробує!» - загомоніли інші.

Максимчик занімів. «Та чого ж я? У нас в школі свобода: хочу торкаюся акваріума, а не хочу - не торкаюся. Можна я через два дні прийду?» «Твоя справа. Приходь!» - відповів Максиму.

На другій перерві прийшов Назарчик подивитися на рибку. «Спробуєш?»,- запитав у нього. «Та я вчора на тренуванні трохи нервував і ,напевно, щось негарне сказав. Але можна я спробую?» «Пробуй .Але після того, як торкнешся акваріума, потрібно рибці дати хвилину на реакцію , тому ми вийдемо із кабінету»,- сказав Назарові.

Ми вийшли з кабінету (в кабінет непомітно для Назарчика зайшла секретар і замінила синю рибку на вишневу). Коли Назарчик побачив вишневу рибку, сказав: «Я не хотів сваритися, але Іван першим мене штовхнув, ну і я..... А рибка класна!»

Два дні рибки живуть у мене в кабінеті. Таких спокійних і ввічливих школярів немає в жодній школі (принаймні два дні). А я чекаю Максимчика.....

Оригінал

Освіта.ua
20.02.2019

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вован
Для О. Остапчука. Придбав у кабінет декоративну рибку. Це, мабуть, добре, бо таке придбання позитивно вплине на поповнення матеріально-технічної бази школи. А все останнє в статті - така херня, якої світ ще не бачив. Поїхав, мабуть, дах у Сашка капітально.
Володимир
Браво! А щоб не викрили, можна буде сказати потім, що рибка втомилася і стала індифферентною. Як застереження для учнів, щоб самі не були такими...
О-хо-хо
А чи можна обманним шляхом домогтися торжества правди і якої думки буде про вас дитина, якщо зрозуміє всю підступність дорослого?