В. Громовий: можна привести коня до водопою, але…

Треба видавати довідку, що людина відсиділа у школі, але не використала можливість здобути освіту

В. Громовий: можна привести коня до водопою, але…

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Можна привести коня до водопою, але...

З 1 січня 2019 року вступив у дію наказ Міністерства освіти, яким передбачено замінити в зразках документів слова «атестат про повну загальну середню освіту» на «свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти».

А що робити у випадку, якщо він (вона, воно) не здобували цю освіту, а просто протирали штани і лише заважали іншим здобувати?

Англійці кажуть: можна привести коня до водопою, але неможливо примусити його пити воду.

Термін «здобувач освіти» підкреслює активну роль того, хто вчиться. Якщо ж у реальності не було «здобувача», а був у кращому випадку пасивний «споживач» (у гіршому - диверсант), нелогічно видавати «свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти», яку не здобуто.

Треба видавати довідку про те, що людина з горем пополам відсиділа певний час у школі, але не скористалась наданою їй можливістю здобути повну загальну середню освіту.

Але в переліку документів є лише зразки таких довідок «для осіб з помірними інтелектуальними порушеннями».

Нагадаю, що у старій гімназії навіть термін «плата за навчання не використовувався». Офіційно писали, що це плата «за право навчатись» у цьому навчальному закладі. А як скористався цим правом той чи інший учень, було виняткового його проблемою. Скористався по максимуму, отримуй відповідний документ, який означає автоматичну перепуску у будь-який університет (списки випускників гімназії розсилались у всі університети). Не скористався - йди «волам хвости крутити» без такої перепустки...

Оригінал

Освіта.ua
07.02.2019

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Згоден з автором. Це все тягар чисельної армії бюрократів. Хочуть роботу свою показати...
Зиґмунд
Проведімо-но дослідження Як видно з Положення про почесні звання України, звання «Заслужений вчитель України» є державною нагородою, присвоєною за ОСОБИСТІ ЗАСЛУГИ перед Українською державою. «Заслужений вчитель України» —це вчитель, який досяг значних успіхів у навчанні і вихованні учнівської та студентської молоді. Як правило, громадяни з таким званням: • працюють в освіті не менше 10 років • мають високі трудові досягнення і професійну майстерність. За педагогічного стажу 10-15 років можлива СТЕРЕОТИПІЗАЦІЯ професійної діяльності. Також педагоги з таким стажем часто переживають педагогічну кризу. Прагнення щось змінити у своїй діяльності — методи роботи, стиль спілкування з дітьми тощо — завдає болю ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ ІЗ ПЕВНИХ ПРИЧИН МОЖЛИВОСТІ ЦЕ ЗРОБИТИ. За педагогічного стажу 15-20 років у педагога часто виникає НЕВІДПОВІДНІСТЬ між Я-реальним (яким я себе бачу) та Я-ідеальним (яким я хотів би бути). Ймовірне зниження професіоналізму, розчарування професією, формування захисних механізмів.
Косік
Для Зиґмунд: тАк це ж про заслуженого Вітю Громового ....
Коментувати
pospishaiko
"Здобувач" не скористався можливістю навчити, а вчителі і адміністрація не скористались можливістю отримати зарплату за навчання учня і повернули отримані за попередні роки гроші. Тільки в такому "комплекті" і ніяк інакше.
Вася
Для pospishaiko: Так, але, як наслідок сказаного, перший пункт "комплекту": набір у "здобувачі" тільки тих, хто здатен "здобувати", а далі вже - "не скористався" і "повернули кошти". Якісного хліба з неякісного борошна не спечеш, а от принизити пекаря, позбавити його оплати можна.
тетяна
для Вася Слушна думка, підтримую на 100%
Коментувати
Cirius
Громовий від геморою вже не знає про що писати, а ми, наївні, обговорюємо його чергову сентенцію.
Vlad
Для Cirius: Якщо вам нічого сказати, то краще промовчати. Як Євгеній Онєгін "З ученим виглядом знавця В поважних справах німувати".
Остап
Имел он счастливый талант Без принужденья в разговоре Коснуться до всего слегка, С ученым видом знатока Хранить молчанье в важном споре..
Коментувати
Vlad
"Стаття 53. Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою." Для того, щоб захистити школу від "споживачів" та "диверсантів", щоб не було "наслідків" для вчителя за оцінки, які отримали ці горе-"здобувачі", необхідно виключити другу частину з цієї статті Конституції України. Це допоможе захистити тих, хто дійсно здобуває освіту. Адже не секрет, що на них тиснуть ці самі "споживачі", а особливо "диверсанти".
спец
А от мені з цього (щось раніше не звернув уваги) дуже сподобалось "директор директорату" у прикріплених малюнках-зразках документів. А решта матеріалу - то є давня проблема, не дарма ж гімназії царські згадуються, яку не вирішили, не вирішують і не вирішать.
А українці так не кажуть?
"Англійці кажуть: можна привести коня до водопою, але неможливо примусити його пити воду".
Кенгуру
Воно - дитя! Дитя - воно...От і все!
Карась
Для Кенгуру: дитя в школу не ходе , не плетіть ...
Коментувати
Witalina
Якби можна було видавати довідки і виставляти ті оцінки, які заробив ЗДОБУВАЧ , ( тільки без "наслідків" для вчителя) тоді б і школа оздоровилася.Школа стала тим місцем,де можна два роки(10-11 кл.) ПРОСТО ПЕРЕСИДІТИ,нічого НЕ робити,ні за що НЕ відповідати.
Народний вчитель
Про що написав пан Громовий? Протрубив про проблему- а далі? Не можна ображати дітей- то ми не доробили , вчителі з батьками. Як учня може заслужений вчитель називати «воно»??
Викладч
Для Народний вчитель: Може, бо є він, вона, але є і воно! Треба дивитись правді у вічі, що комусь навчатись, а комусь навіть не дано опанувати просту професію, а лише набухатися, поносити тимчасово розчин на будівництві та потрахатись.
Володимир
Для Народний вчитель: Громовой не со зла, ему за державу обидно.
Witalina
Для Народний вчитель: І Він і Вона сприймають вчителя з першого разу,ВИКОНУЮТЬ прохання , А є дійсно, воно,яке тебе НЕ "чує",не сприймає,знущається і ні на що НЕ РЕАГУЄ !!!!
Коментувати