Володимир Бєлий: класний керівник – не класний варіант

Класне керівництво давно мало би бути зруйнованим, якби реформи освіти не лише декларувалися

Володимир Бєлий: класний керівник – не класний варіант

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Пострадянський класний керівник – не класний варіант

Схоже, крига скресає, і в освітянсько-батьківській спільноті визріває розуміння того, що цей пострадянський «Карфаген» (класне керівництво як додаток до вчительської посади) мав би бути давно зруйнованим, якби реформи освіти не лише декларувалися.

У той самий час, не менш зрозумілим є те, що необхідність реалізовувати партнерство школи і батьківської громади у площині проблеми відвідування занять не зникне ніколи, бо діти, як і дорослі, не є ідеальними, і ризики «прогуляти» завжди мають враховуватися дієвим чином – мінімізуватися завдяки адекватному на них педагогічному/батьківському реагуванню.

Таке достатньо легко вирішується завдяки організації діяльності так званої служби – «Офіс закладу», який і повідомлення батьків приймає, і відслідковує відсутність учнів, щоб повідомити батьків, і, головне, задля того щодня надсилає до цього офісу чергового вихователя/тьютора/куратора (як де) з числа працівників того педагогічного підрозділу, який повністю замінює інститут класного керівництва у закладах загальної середньої освіти.

Так воно діє за кордоном навіть у країнах, які називають країнами третього світу і, до речі, вже тридцять років поспіль у нашому фізико-технічному ліцеї.

Оригінал

Освіта.ua
01.02.2019

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
(Tet-a-tet)
Для В.Бєлий.Хто хоче щось змінити на краще-думає, як це зробити і знаходить відповідь. Хто не хоче- винайде сто причин для виправдання власного неробства. Так і з посадами вихователя, і не тільки. Багатьом сучасним директорам вигідно, щоб у школі був бардак, так легше знімати пінку.
UYGA
От вам і економія коштів! Інститут класного керівництва ліквідувати! Роботу класного керівника розділити між учителями, призначаючи їх черговими вихователями/тьюторами, а за таку роботу учитель буде отримати велику жирну, круглу дулю!
Владимир Белый
Для UYGA: Ні, ми пішли шляхом використання типової посади з Типового загальнодержавного штатного розпису - посади вихователя, щоб особа мала таку ж відпустку як і вчитель. Одна ставка на два класи замість двох класних керівників у кожному з цих двох класів. Так для всіх 24 класів ліцею є 12 додаткових одиниць вихователів. Практично кожен з них має ще 8 - 10 годин якогось навчального предмету. Дуже часто з часом переходить на повну ставку вчителя, залишаючи посаду вихователя. У кого як. те, що так значно краще є очевидним для всіх, а збільшення фінансування для міста є не таким вже й більшим ніж для утримання класних керівників.
тетяна
Цікаво, а ставка вихователя у Вашому ліцеї - 30год на тиждень, як у вихователя ГПД, чи 18-як у вчителя? А зарплата вихователя яка, якщо " Практично кожен з них має ще 8 - 10 годин якогось навчального предмету."?Напевно, велика, якщо "Дуже часто з часом переходить на повну ставку вчителя, залишаючи посаду вихователя"
Владимир Белый
Як у вихователя ГПД. З часом можуть перейти на повну ставку вчителя лише ті, хто росте професійно як вчитель.
Коментувати
Гість
А як здійснюється оплата такого офісу? Чи це знову добровольно-принудительно. А як відбуватиметься співпраця з батьками?
и
Для Гість: як собі вчителі то собі організують, так і буде. пофантазуйте., щоб у реальності знати, чого хотіти. тільки вони чекаєть того на тарілочці.
Владимир Белый
"Офіс" - це не формальна із окремих посадових осіб внутрішня структура закладу, а підсистема його організаційного функціонала, де передбачаються прийнятні для працівників доплати за розширення зони діяльності.
АЛЛА
А класний журнал,хто буде заповнювати?А харчування на кому буде?А органiзацiя роботи з учнями ,якi потребують iндивiдуальноi роботи з питань виховання i захисту дитини?
Коментувати